Menu

Správna starostlivosť o nechty

Až po končeky.

Home » Krása » Správna starostlivosť o nechty - 12.2017

Sú vaše nechty vždy krásne nalakované a upravené? Výborne! Ale čo samotné nechty a pokožka okolo nich. Dostáva sa im patričnej starostlivosti? Správna starostlivosť o kožu v okolí nechtov je totiž základom pekných a zdravo vyzerajúcich nechtov.

Koža okolo nechtov chráni koreň nechtu pred množením baktérií a poško­dením. Ak je narušená, majú baktérie takmer voľný vstup. Preto sa tak ľahko zapáli.

 

Tip na čítanie: Tieto produkty potešia vaše ruky.

Lámavé, pomaly rastúce nechty a neustále podráždená koža v ich okolí môžu mať množstvo príčin. Dôvodom môže byť napríklad nedostatočne pestrá strava, nedostatok zinku alebo železa, časté lakovanie alebo kontakt s dráždivými látkami. Vďaka správnej starostlivosti však nechtom dokážeme rýchlo prinavrátiť zdravie. Doprajte im pauzu od lakovania. Okrem krému na ruky môžete ošetrovať nechty a ich okolie špeciálnymi olejmi, sérami alebo výživnými krémami.

Najdôležitejšia je však prevencia: Neštiepiť, nehrýzť a kožu v lôžku nechtov stále opatrne zatláčať!

BUCH TIPP trend it up sérum na nechty a nechtovú kožtičku

Naozajstný zázrak! Toto sérum ošetruje a regeneruje nechty a nechtovú kožtičku. Výťažok z bielej hľuzovky, šafranu a ametystu nechty dlhodobo intenzívne hydratuje.

Tipy na starostlivosť: Kúpeľ v olivovom oleji

Pravidelný týždenný kúpeľ v teplom olivovom oleji vám môže ušetriť množstvo trápenia s nechtami. Olivový olej hydratuje, dodáva nechtom dôležité vitamíny a minerálne látky a podporuje ich rast. Na kúpeľ potrebujete len dve malé misky naplnené teplou vodou zmiešanou s polievkovou lyžicou olivového oleja. Ponorte do nich končeky prstov a nechajte pôsobiť 10 minút.

 

Hore
OKViac informácií