Menu

Neprehliadnuteľný trend

Očný mejkap v odtieňoch červenej

Home » Krása » Mejkap » Neprehliadnuteľný trend - 02.2019

Očný mejkap v odtieňoch červenej pritiahne všetky pohľady.

Klišé, že červená farba okolo očí sa nenosí, a naviac pôsobí, akoby sme pretancovali celú noc, je minulosťou. Táto farba sa stáva trendom, ktorý len tak neomrzí – tento rok sa môžeme tešiť na množstvo ohnivých pohľadov. Napriek úžasnému výsledku je práca s červenou farbou o niečo náročnejšia a vyžaduje si dokonalé ladenie a precíznu prácu. Ak pri líčení budete rešpektovať špecifiká svojho typu tváre a dodržíte zopár zásad, pritiahnete všetky pohľady na… na svoj pohľad.

Farebný odtieň musí ladiť s typom pleti.

Nie všetky tóny červenej sa hodia všetkým farbám pleti. Aby ste nevyzerali ako po prehýrenej noci, venujte dostatočnú pozornosť výberu správneho odtieňa. Funguje to rovnako ako pri výbere rúžov – chladné odtiene s modrastým nádychom, ako napríklad čerešňová červená, sa hodia k svetlým typom pleti. Tmavším typom pleti svedčia aj sýtejšie, hrejivejšie odtiene – napríklad oranžovočervená, bordová alebo terakota. Správne zvolený odtieň rozžiari nielen vaše oči, ale aj pleť.

Aby farba vydržala dlho, odporúčame použiť podkladovú bázu pod očné tiene. Následne očný tieň aplikujte stredne tuhým štetcom, aby ste mohli zintenzívňovať sýtosť farby nanášaním ďalších a ďalších vrstiev a zároveň farbu aplikovali presne tam, kam chcete. V začiatkoch, keď si na červené líčenie očí potrebujete zvyknúť, je vhodné červenú doplniť o veľké množstvo očného tieňa neutrálnej farby. V závislosti od vybraného červeného odtieňa siahnite po očnom tieni v chladnejšom alebo teplejšom hnedom tóne a vytieňujte ho až po obočie.

Zvýraznenie očí červenou farbou.

Na zvýraznenie pohľadu môžete okolie korienkov rias orámovať červenou kajalovou ceruzkou. Na dolné viečko však radšej bez ohľadu na odtieň pleti zvoľte
jemnejšiu hnedočervenú farbu alebo odtieň terakota. Sýta čerešňovočervená by totiž mohla vytvárať dojem začervenaných, unavených očí.

Červené líčenie očných viečok môže opticky zvýrazniť aj iné červené miesta na tvári. Preto dbajte aj na precízne zjednotenie pleti. Takéto miesta a nedokonalosti opticky zamaskujte zeleným korektorom. Zvyšok mejkapu môže byť pokojne jednoduchý – troška farby na líčka a rúž v nude odtieni look dotiahnu do dokonalosti. Ak máte chuť na výraznejšie pery, aplikujte rúž v hnedočervenej alebo karamelovej farbe.

Malan Breton MAKEUP , LIPS , MODEL, WOMAN, NEW YORK FASHION WEEK 2015 WOMEN RTW READY TO WEAR FOR SPRING SUMMER, FASHION SHOW , PRET A PORTER, FRĂśHLING FRUEHLING SOMMER NYPAPSS15 DETAILS, BIJOUX, ACCESSORIES
A model prepares backstage ahead of the Red Carpet show during Mercedes-Benz Fashion Festival Sydney 2015 at Sydney Town Hall on September 25, 2015 in Sydney, Australia.

Ako vybrať červený odtieň podľa farby očí?

Okrem farby pleti sa pri výbere tej správnej červenej môžete orientovať aj podľa farby očí. Modré oči rozžiaria prirodzené odtiene broskyňovej, marhuľovej a karamelovej. K hnedým očiam ladí takmer každý odtieň – pastelové však vyberajte opatrne. Skvele vyzerajú sýte farby s jemným fialovým nádychom, napríklad bordová. Fialkasté odtiene sa hodia aj k zeleným očiam. Tie najviac zažiaria, keď siahnete po medenej trblietavej farbe.

Návody pre začiatočníkov aj profesionálov.

Začiatočníčky určite ocenia decentné červené odtiene, ktoré možno s pomocou hnedých a nude farieb vytieňovať dostratena. Aby bol prechod medzi farbami na očných viečkach plynulý, vymeňte čiernu maskaru za hnedú.

Pokročilé môžu experimentovať s najrôznejšími odtieňmi červenej a farebnými prechodmi. Do vnútorného kútika oka až do polovice viečka naneste svetlú, sýtejšiu farbu a na zvyšok viečka aplikujte tmavšiu červenú.

Tie najodvážnejšie môžu horné viečko zvýrazniť tekutou očnou linkou sýtej červenej farby a líniu spodného viečka obkresliť ceruzkou v zladenom oranžovom odtieni.

Ktoré očné tiene sa hodia k vašej farbe očí?

Modré oči:

+ Modré oči nádherne vynikajú s odtieňmi broskyňovej, marhuľovej a jemne ružovej farby. Počas bežného dňa nič nepokazíte očnými tieňmi v teplých odtieňoch hnedej alebo oranžovej. Pre očarujúci večerný look zvoľte metalické odtiene ako zlatá, medená alebo bronzová.

– S modrými a zelenými očnými tieňmi budú vaše oči pôsobiť nevýrazne a váš pohľad mútne.

Tip: Očné tiene Melted Chrome (odtieň č. 06 copper me) od ESSENCE sa jednoducho nanášajú a ľahko tieňujú. Lesklá textúra rozžiari váš pohľad.

Zelené oči:

+ Na zvýraznenie zelených očí sú vhodné odtiene fialovej a ružovo-fialovej. Skutočne intenzívne však zelené oči pôsobia v odtieňoch červenohnedej a medenej.

– Mali by ste sa vyhnúť modrým a žltým očným tieňom. Zelené oči v nich strácajú svoju prirodzenú výraznosť a farby môžu spolu pôsobiť neharmonicky.

Tip: Rýchla, jednoduchá a precízna aplikácia s očnými tieňmi CATRICE Stix (odtieň č. 040 Copper Confessions) v ceruzke. Textúra je vodoodolná a vydrží na svojom mieste aj počas dlhých nocí na tanečnom parkete.

Hnedé oči:

+ K hnedým očiam sa hodí takmer každá farba, dokonca aj veľmi silné tóny. Napríklad teplé aj studené odtiene hnedej, medenej ale aj fialovej, tmavomodrá a zelená.

– Bledé pastelové farby nedokážu plnohodnotne zvýrazniť oči tmavej farby.

Tip: Paletka očných tieňov Re-loaded Newtrals 2 od REVOLUTION obsahuje 15 očných tieňov v teplých červených a zemitých odtieňoch s lesklým i matným efektom.

Sivé oči:

+ Teplé odtiene fialovej a svetlohnedej dodávajú sivým očiam chýbajúce teplo. Ak chcete zvýrazniť modrý tón v sivej farbe vašich očí, najvhodnejšia je silne kontrastná farba ako červenohnedá, bronzová alebo medená.

– Sivé oči v spojení so sivou farbou očných tieňov pôsobia nudne.

Tip: Hnedá maskara Mega Lashes Super Volume od DERMACOL vykúzli maximálny objem rias bez zlepenia.

Hore
OKViac informácií