Menu

Nové retro: Mejkap trendy pre nostalgické osobnosti

„Doll eyes“ či „disco fever“ - mejkapové klasiky, teraz v novej interpretácii!

Home » Krása » Nové retro: Mejkap trendy pre nostalgické osobnosti - 09.2019

Looky ako napríklad „doll eyes“ alebo „disco fever“ sú klasikou v líčení. V novej interpretácii sa stávajú trendmi jesene a zimy a nechávajú znova ožiť minulé obdobia v modernej podobe.

 

90. roky: Dymové oči

Pre líčenie v štýle dymových očí nanesieme pozdĺž horného a dolného viečka očnú linku čiernou kajalovou ceruzkou. Na horné viečko nanesieme čierny očný tieň a prstami ho rozmažeme smerom von. Na záver výrazne namaľujeme mihalnice načierno. Obočie a takisto pery zostanú v neutrálnych odtieňoch a pri tomto vzhľade zostávajú decentne v úzadí. Prípadne prepudrujte púdrom v odtieni pleti a zmatnite.

Tip: Namiesto chumáčovitých grunge looks, obklopujú tvár kučery, inšpirované veľmi skorým obdobím Mariah Carey. Vlasy natočte kulmou, zľahka prečešte kefou a kučeravý zázrak zafixujte tužidlom v spreji. Nezabudnite na ochranu pred vysokou teplotou a spevňujúcu penu na vlasy, dôležitú pre silné kučery!

Nostalgický music box: K tomuto vzhľadu sa hodí Without You od Mariah Carey.

 

 

 

80. roky: Pop & nová vlna

Tento look si vyžaduje odvahu na farby! Pokojne kombinujte dve až tri výrazné farby, napríklad oranžovú, ružovú a červenú. Pre dosiahnutie neónových očí naneste na očné viečka tieň oranžovej farby a potiahnite až k obočiu. Obočie vytvarujte kefkou smerom hore.

Na líca použite rúž v oranžových odtieňoch, ktorý sa hodí k farbe očných viečok. Ak ste odvážna, potiahnite rúž až hore k spánkom. Na pery vklepte farbu prstom, v tomto prípade výraznú červenú, a prekryte leskom na pery.

Tip: K tomuto looku inšpiruje hviezda z Hriešneho tanca, Jeniffer Grey alias Frances „Baby“ Housemanová. Objemné vlasy sú vyčesané na stranu na side flip a prichytené vlásenkami. S veľkými náušnicami bude tento veselý a pestrý výzor perfektný.

Nostalgický music box: K tomuto looku zaznieva z reproduktorov Time of my life od Billa Medleyho a  Jennifer Warnes.

 

70. roky: Trblietavá horúčka

Tu sa všetko točí okolo trblietavých čiastočiek a lesku. A pretože trblietavé čiastočky lepšie držia na dobre hydratovanej pokožke, o ideálny podklad sa postará hydratačná starostlivosť či maska. Aj blýskavý základ môže výzor zlepšiť – pokojne na to použite púder a rozjasňovač s trblietavým efektom.

Aby to celé zostalo moderné, zvoľte farbu na oči a pery v rovnakom odtieni. Obzvlášť žiadané sú ružová, vínovočervená a perleťová fialová, ktoré sa vďaka trblietavým čiastočkám nádherne lesknú pod disko svetlom. Ligotavý očný tieň naneste okolo oka na horné i dolné viečko. Eventuálne ho zvýraznite extra trblietavými pigmentmi. Nanášajte ich opatrne ľahkými dotykmi prstom alebo štetcom. Na pery naneste svetloružový tón a rozžiarte ich leskom na pery.

Tip: Vlasy môžu padať v mäkkých vlnách alebo kučerách. Hlavne mäkko a ľahko. Pre trblietavý a ľahký záver použite ošetrujúci trblietavý sprej.

Nostalgický music box: K tomuto looku sa nič nehodí lepšie ako Dancing Queen od skupiny ABBA.

 

60. roky: Doll eyes

Pre tento look s veľkými očami najprv orámujte oči svetlosivou alebo hnedou kajalovou ceruzkou. Pre riasy à la Twiggy nalepte na horný oblúk mihalníc umelé riasy. Ak ste odvážnejšia, nalepte ich aj na dolný oblúk mihalníc. Taktiež pekné je, keď nalepíte jednotlivé trsy rias, ktoré môžu byť aj trošku pichľavejšie.

Dolné mihalnice nafarbite tmavou čiernou. Pre porcelánový odtieň pleti použite púder s trblietavým efektom. Na pery zľahka jemnými dotykmi naneste rúž v odtieni nude.

Tip: Vlasy s trochou vosku na vlasy začešte dozadu. Klasika je urobiť z vlasov nízky chvost alebo drdol na zátylku. O čosi modernejšie to vyzerá s rozpustenými vlasmi začesanými dozadu.

Nostalgický music box: Žena, kozmopolitka, drží krok s Nancy Sinatra a pospevuje si These Boots Are Made For Walking.

 

 

Hore
OKViac informácií