Menu

Nové trendy vo farbách vlasov

Všetko, len nie jednotvárnosť.

Home » Krása » Nové trendy vo farbách vlasov - 11.2017

Len jedna farba vlasov – to bolo včera. Zázračné slovíčko prichádzajúcej sezóny znie: multitón. Pod neho spadajú nude blond, pastelové farby, granny hair, ako aj hnedé tóny. Zhrnutie.

Tón prichádza zriedka sám. Farby na vlasy sa už definitívne presýtili osamelého bytia a odteraz vystupujú aspoň vo dvojici alebo úplne v skupine. Pretože s tímovou prácou sa docielia, ako vieme, tie najlepšie efekty. Pri takzvaných multitónoch ide o to, aby prírodné farebné odtiene rôznych nuansí vytvorili individuálnu farbu vlasov. Táto technika má najlepšie uplatnenie pri hnedých, červených a predovšetkým blonďavých vlasoch. Za prirodzene pôsobiaci výsledok vďačíme neustále sa vyvíjajúcim technikám farbenia, napríklad technike „foilyage“. S ňou sa môžu vytvoriť nové farebné impulzy, ktoré zvýraznia osobnostný typ a vytvoria iskrivé odlesky. Tak pôsobia vlasy vždy prirodzene učesané do pramienkov, ako keby dostávali extra porciu slnka.

Dobré vedieť: Čo je vlastne foilyage?

 

Ako už názov napovedá, pri foilyage ide o techniku, pri ktorej je v hre fólia. Najskôr sa kolorácia nanesie voľne so štetcom. Na miesta, ktoré majú byť svetlejšie, sa nasadia lievikovité pásiky alobalu, ktoré sa postarajú o intenzívnejšie zosvetlenie. Ide o to, aby vznikol plynulý, jemný farebný prechod a ak sa dá, aby sme sa vyhli tvrdým kontrastom. Pre zvýšenie farebnej intenzity ostanú pri tejto technike korienky vlasov skôr nedotknuté, zato sa zavinú končeky vlasov.

Nude Blond: Návrat blondínok

Blodnínky majú dobrý rok. Samozrejme aj tie, ktoré sa nimi ešte len chcú stať! Ale aj keď bloggeri a influenceri na sociálnych sieťach vystupujú prednostne v najchladnejších blond farbách a s experimentami z pastelových farieb, vracia sa barometer trendov jednoznačne naspäť k normalite. Farba sezóny je „nude blond“. Pri tomto multitóne sa docieli perfektná rovnováha medzi popolavými a zlatými blonďavými nuansami, čiže zmes z teplých aj chladných odtieňov.

Nude blond sa vždy individuálne prispôsobuje k pokožke. A to dokážu len profíci. Pretože tu ide podobne ako pri nude mejkape o perfekciu. Perfektné, ale nie umelé! Preto sa do celého účesu zapracujú ako highlighty tie najjemnejšie farebné pramienky v zlatých a popolavých tónoch. Mal by pritom ale vždy presvitať prirodzený tón, pokiaľ je blonďavý. S ním sa zmiešajú ostatné tóny a výsledok pôsobí extrémne sviežo a prirodzene.

Helmut Maier, kreatívny šéf dm

»Nude blond je neutrálna, veľmi púdrová farba, ktorá ide do béžovej. Má istý kašmírový efekt a pôsobí veľmi vznešene.«

Tipy na produkty:

BUCH TIPP syoss platino zosvetľovač č. 13-5

Pramienková blondína. Platinový zosvetľovač od syoss dodá extra porciu svetlosti.

BUCH TIPP L´Oréal Paris Féria Préférence č. 92

Popolavá blond. Pre intenzívny farebný výsledok s mnohými odleskami: farba Féria Préférence od L´Oréal Paris (č. 92 veľmi svetlá blond dúhová).

Pastelové farby & granny hair: nové farby v hre

Pastelové farby a granny hair ostávajú témou aj v roku 2018. Aj keď bláznivé „rainbow hair“ – príbehy môžete ad acta odložiť stranou. Pastelové farby vlasov sú teda menej intenzívne a použiteľnejšie pre bežný deň. Vlasové stylingy s vodopádovým efektom budú aj naďalej v kurze, aj keď už zďaleka nie v rovnakej intenzite ako v predošlé roky. Už nie sú tak farbené, skôr ide o to, aby sme nasadili pár strácajúcich sa akcentov. Farebné spektrum prichádza do úvahy medzi levanduľovou a fialovou.

Tipy na produkty:

BUCH TIPP L´Oréal Paris Colorista (#Blue Hair)

Blue. Po dvoch týždňoch je opäť preč. Zmývateľná farba na vlasy od L´Oréal Paris Colorista (#Blue Hair).

BUCH TIPP L´Oréal Paris Colorista (#Rose Blonde)

Pink. Pre dlhé potešenie: ružová farba na vlasy od L´Oréal Paris Colorista (#Rose Blonde).

Hnedé tóny: veľa odlesku

Aj pri hnedých tónoch sa všetko točí okolo množstva a individuálne nasadenie highlightov. Odlesky v zlatej alebo medovej takisto patria k repertoáru ako aj všetky tóny, ktoré majú niečo spoločné s karamelovou. Pretože to je ten správny hnedý tón tejto sezóny. Karamelová vo všetkých výškach a hĺbkach tónu a v rozdielne intenzívnych odtieňoch je veľkou témou.

Pod pracovným názvom „tiger eye“ sa ukrýva jeden z veľkých trendov, pri ktorom sa hnedé vlasy zosvetľujú po dĺžke zlatými a bronzovými akcentmi. Vďaka týmto prirodzene udržiavaným svetelným odleskom pôsobia vlasy veľmi živo a líškajú sa každej pokožke. Tiger eye nemá mimochodom nič spoločné s tigrom ako šelmou, ale sa spája s kremeňom s rovnakým názvom. Hnedé vlasy sa hodia najlepšie na tieto nové techniky farbenia ako napríklad balayage alebo foilyage, ktoré sa robia ručne.

Tipy na produkty:

BUCH TIPP Garnier olia č. 6.3

Karamelové. Farba na vlasy od Garnier Olia (6.3. karamelová hnedá) so 60%-ným podielom olejov pre veľmi jemný výsledok.

BUCH TIPP Schwarzkopf Perfect Mousse č. 600

Čokoládová. Permanentná penová kolorácia Perfect Mousse od Schwarzkopf sa nanáša ako šampón (č. 600 svetlo hnedá).

 

Aká farba vlasov sa mi hodí?

Väčšinou už prirodzená farba prezradí, aký tón nám najviac pasuje. Odporúča sa zvoliťnanajvýš o jeden tón svetlejšiu alebo tmavšiu farbu. Ďalšie zlaté pravidlo je, že čím dlhšie vlasy, tým prirodzenejšie by mali vyzerať. Zatiaľ čo s krátkymi vlasmi môžeme farebne a technicky experimentovať, pri dlhších vlasoch by sme mali siahnuť radšej po prirodzenom odtieni. Ďalšou dôležitou indíciou je pokožka. Ak sú žilky na zápästí modré, resp. fialové, je pokožka chladná, ak presvitá ich zelená farba, je pokožka teplá. K chladnej pokožke sa hodia najviac farby, ktoré tvoria čistý kontrast k odtieňu pokožky, ako napríklad teplé hnedé tóny. Pri teplej pokožke vyzerajú najlepšie naopak chladné farby ako matný blond.

Hore
OKViac informácií