Menu

Vodoodolné alternatívy

O zázračných špongiách, elektrických kefkách a nanočasticiach zvaných micely.

Home » Krása » Mejkap » Vodoodolné alternatívy - 02.2017

Čistenie tváre je alfa a omega starostlivosti o ňu, optimálne pripravuje pleť na ďalší krok v starostlivosti. A pre zdravie a sviežosť je minimálne také dôležité ako samotné krémovanie. Umyť si tvár len tak vodou už dávno nestačí.

Je to ako jazda na kolotoči. Stále tie isté peripetie s nadbytočným mazom, škodlivými látkami, zvyškami mejkapu – dennodenne pokrývajú našu pleť vrstvou všedných dní. A dennodenne musíme túto vrstvu odstraňovať. Špina nazbieraná za celý deň nemá v noci na tvári čo hľadať. V noci by mala pokožka dýchať a regenerovať sa. K dobrému a efektívnemu čisteniu tváre patrí oveľa viac ako iba čistenie vodou. Že tieto procedúry zahŕňajú viaceré kroky a stoja nás veľa času, je už minulosťou. Dnes sú na trhu produkty na čistenie a elektronické a analógové pomôcky, ktoré odličovací a čistiaci proces podstatne zjednodušia a urýchlia. Musíte len nájsť ten správny produkt pre svoju pokožku.

Najdôležitejšie: prispôsobiť produkty a pomôcky vlastnému typu pokožky

Produkty a pomôcky určené na daný typ pleti veľmi ovplyvnia to, ako ktorá pleť vyzerá, a predovšetkým, ako sa v nej cítite. Či už sa rozhodnete pre jeden z nových čistiacich nástrojov, ako sú elektrické zubné kefky alebo kúpacie konjakové špongie, či už čistíte pleť na olejovej báze, alebo dôverujete širokospektrálnej micelárnej vode, vždy je dôležité spoľahnúť sa na vlastnú intuíciu.

High-Tech: Elektrické kefky na čistenie tváre dokážu viac

Pre skutočných beauty fans je čistenie rukami praktikou z kozmetickej doby kamennej. Na čistenie tváre používajú elektronické kefky. Tieto vykazujú určitú podobnosť s elektrickými zubnými kefkami a dokážu pokožku vyčistiť až šesťkrát dôkladnejšie, vrátiť jej vyžarovanie, zmenšiť póry a dokonca zabojovať s malými vráskami. Krúživé pohyby kefky odstraňujú nadbytočné šupinky kože, pokožka sa lepšie prekrví. Ostane hladká a automaticky získa lepšiu farbu. Pleť pôsobí mladšie a sviežejšie.

Hightech kefky majú vo väčšine prípadov viaceré nadstavce. Jemná kefka je vhodná na denné čistenie, o niečo tvrdšia kefka má vlastnosti peelingu a špeciálne nadstavce slúžia na vmasírovanie krému do pokožky. Aj manipulácia je jednoduchá, väčšina nástrojov je dokonca vodoodolná a môžete ich používať pod sprchou. Na hlavicu kefky nanesiete bežný produkt na čistenie a približne minútu zapracovávate do pokožky. Vo všeobecnosti sú tri rôzne modely kefiek na čistenie tváre: ultrazvukové kefky, s ktorými pracujú kozmetičky v kozmetických štúdiách, elektrické ručné kefky na domáce použitie a mechanická kefka, ktorá sa pýta pri práci rukami.

Konjak: Špongie zo zázračného koreňa

Princíp fungovania špongie z nového zázračného koreňa konjak je veľmi podobný, avšak tu musíte priložiť ruku k dielu. Hľuzovitý koreň, ktorý sa používa už oddávna najmä v Ázii, sa výborne hodí na čistenie tváre, neobsahuje farbivá ani konzervačné látky, je vegánsky a kompostovateľný. Pozitívne vlastnosti konjakovej špongie nájdu využitie najmä pri suchej a citlivej pleti. Jednak mechanickým spôsobom, pretože jej tkanivo pôsobí ako jemný peeling podporujúci prekrvenie a odstraňuje odumreté šupinky kože. A jednak látkami, ktoré špongia obsahuje. Konjak je od prírody veľmi vlhký a alkalický, čím sa vyrovnáva obsah kyselín v koži. Okrem toho sa v tkanive špongie nachádzajú dôležité minerálne látky ako magnézium, železo a fosfor a veľa vitamínov, ktoré sa pri používaní dostávajú do kože.

Micely: Mini revolúcia v čistení tváre

Ďalšie, oveľa menšie čiastočky nazývané micely prichádzajú tiež vo veľkom. Nielenže vdýchli nový vietor do plachiet v čistení tváre, ale ho aj extrémne zjednodušili. Micely pozostávajú zo špeciálnych tenzidov s jadrom rozpustným v tuku a obalom rozpustným vo vode. Preto sú schopné viazať na seba ako magnet zvyšky mejkapu bez toho, aby ste museli vyvinúť tlak alebo tvár príliš drhnúť. Ich účinok je očarujúci: len po pár pohyboch je celý mejkap preč, oči neštípu a suchá a citlivá pleť sa nedráždi. Produkt nemusíte dokonca ani zmyť. Tomu sa hovorí inovácia.

Čistím správne?

Čistiace pomôcky a produkty, ktoré sú určené pre váš typ pleti

Konjaková špongia. Extra jemné čistenie tváre: s konjakovou špongiou na ošetrenie tváre od EBELIN.
Čistiaci mousse. Veľmi jemný a chráni pred vysušením: BALEA čistiaca pena s výťažkom z kašmíru.
Kefka na čistenie pleti ručná. Do hĺbky pórov a extra jemná: EBELIN kefka na čistenie pleti Sensitive.
Pleťové mlieko. Chráni pred vysušením: jemné pleťové mlieko s olejmi z divej ruže od ALVERDE.
Pleťový olej. Dôkladné čistenie a jemné ošetrenie: čistiaci olej Q10 s bio goji semienkami od ALVERDE.
Čistiaca pena. Čistí do hĺbky pórov: čistiaca pena s kyselinou ovocnou od BALEA.
pH neutrálny syndet. Bez obsahu mydla a chráni pleť: s pH 5,5 pre pleť neutrálny produkt na čistenie bez obsahu mydla od BALEA MED.

Čistiace tipy:

Suchá pleť: Čím suchšia pleť, tým by mali byť čistiace produkty krémovejšie. Žiadané sú upokojujúce prísady, neutrálne pH a neprítomnosť alkoholu a parfému.
Mastná pleť: Najlepšie ju čistiť a starať sa o ňu s antibakteriálnymi čistiacimi gélmi a pleťovými vodami.
Vyvážená pleť: Aby ste si ju udržali, stavte najlepšie na šetrný čistiaci prostriedok. Od gélu po penu, možností je nespočetne.

Hore
OKViac informácií