Menu

Nový život pre použité zubné kefky

Zber použitých zubných kefiek vo vybraných dm predajniach

Home » Inšpirácia » Nový život pre použité zubné kefky - 03.2019

V spolupráci s Curaprox Slovensko vám prinášame projekt zameraný na recykláciu zubných kefiek a redukovanie odpadu. Vedeli ste, že hoci použité zubné kefky hodíte do kontajnerov určených pre plast, väčšinou aj tak skončia v spaľovni či na skládke?

Nový život pre použité zubné kefkyKeďže nám v dm nie je ľahostajné naše konanie a jeho dopad na životné prostredie, pridali sme sa v spolupráci so spoločnosťou Curaprox k existujúcemu projektu Eko Alarm, vďaka ktorému bude použitým zubným kefkám vdýchnutý nový život.

Projekt Eko Alarm je zameraný na zber použitých zubných kefiek rôznych výrobcov, ktoré následné vytriedi a zrecykluje. Z podrvených rúčok sa vyrobia plastové koše na triedený zber odpadu, ktoré sa zasielajú do vybraných škôl.  Záleží nám na tom, aby sa už mladšie generácie naučili správne separovať a pochopili, prečo je recyklácia a minimalizovanie odpadu v domácnosti každého jednotlivca také potrebné.

Zároveň si však uvedomujeme, že samotné koše bez správnej osvety nestačia. Preto sa projekt Eko Alarm venuje aj osvete a edukácii škôl v tejto oblasti.

Aktuálne nájdete zberné boxy, do ktorých môžete použité zubné kefky akejkoľvek značky vhadzovať, umiestnené v dm predajniach v Bratislavskom kraji. Zoznam dm predajní, kam môžete svoje použité zubné kefky priniesť, nájdete na mojadm.sk/zber-kefiek.

Do budúcnosti plánujeme s rozšírením projektu aj do ďalších slovenských krajov, aby sa projekt šíril čo najviac. Viac informácií o zberných miestach nájdete na webovej stránke Curaprox Slovensko v kompletnom zozname zberných miest.

Všetky dôležité informácie o celom projekte nájdete na webovej stránke ekoalarm.sk.

Hore
OKViac informácií