Menu

Nude look: Ako dosiahnuť viac s menej výrazným mejkapom

Prirodzenosť nude looku sa hodí na každú príležitosť.

Home » Krása » Mejkap » Nude look: Ako dosiahnuť viac s menej výrazným mejkapom - 01.2020

Či už na firemný večierok alebo na odovzdávanie Oscarov: prirodzenosť je skrátka vhodná vždy. Nemusíte sa pre ňu vzdať mejkapu úplne. V prípade nude looku ide síce o to, aby ste vyzerali ako nenalíčená, ale pekným a harmonickým spôsobom. Namiesto hrubej vrstvy líčidiel a výrazných farieb sú decentne zvýraznené osobné prednosti. Takto môže vnútorná krása zažiariť najlepšie.

Ak vsadíte na nude look, dáte najavo takýto postoj: krása vychádza znútra, a to je vidno hneď vo viacerých smeroch. Životný štýl priateľský k pleti, s dostatkom vody, čerstvého vzduchu, pohybu a stravy bohatej na vitamíny sa postará o zdravý a žiarivý odtieň.

Prinajmenšom rovnako dôležitá je pre dušu aj správna „potrava“. Patrí k nej optimizmus, radosť zo života a pravidelné prestávky, práve tak ako pozorné konanie. Dá sa to nacvičiť tak, že človek prežíva deň o niečo pomalšie, vedome prežíva veci a žasne nad malými zázrakmi života.

Zaostriť pohľad na individuálnu krásu môže pomôcť i detox od líčenia. Po týždni bez dekoratívnej kozmetiky zistíte, ktoré produkty krásy vám skutočne chýbajú, a čo najlepšie zdôrazní váš prirodzený šarm. Skoncovať so starými návykmi môže zároveň pôsobiť aj úžasne oslobodzujúco. Aké by bolo napríklad vybrať si namiesto obľúbenej vône svieži unisex variant? Kto je ochotný otvoriť si myseľ, možno nájde niečo nové, čo sa dobre hodí k jeho ja.

A nezabudnite: V prípade nude looku je menej vždy viac!

Cielený podklad

V prípade nude looku je rovnomerná pleť o to dôležitejšia. Geniálny trik pochádza z Francúzka: Francúzky nanesú podklad len tam, kde je to skutočne potrebné. Zvyšok tváre a predovšetkým chrbát nosa zostávajú voľné. Tak vznikne okamžite dojem absolútne prirodzenej pleti.

Jemné odtiene

Nude neznamená, že nie je dovolená žiadna farba. Ide však o to, aby bola použitá cielene. Pre svetlé typy sú vhodné odtiene očných tieňov od sivomodrej po mätovozelenú, najlepšie z rovnakej skupiny farieb ako je ich farba očí. S tmavšou pleťou a hnedými očami mimoriadne harmonizujú jemné ružovkasté a svetlohnedé odtiene. Ústa môžete zvýrazniť linkou na pery v odtieni farby pier. A troškou lesku na pery im dodáte sviežosť a lesk.

Decentný lesk

Myslíte si, že trblietavý očný tieň a nude look sa navzájom vylučujú? Nie bezpodmienečne. Aj tu záleží na farbách. Elegantné zlaté a bronzové odtiene rozžiaria oči a vytvoria teplý zemitý večerný look. Dôležité: používajte jemné, púdrové očné tiene, ale žiadne produkty s hrubými lesklými čiastočkami! V prípade mihalníc sa vyhnite príliš silným kontrastom: tmavohnedá maskara zvýrazní oči rovnako pekne a pôsobí oveľa prirodzenejšie než čierna.

Až po končeky prstov

Aj ruky môžu byť nude za predpokladu, že nechty dostali perfektnú manikúru, sú ošetrené a nalakované neutrálnou farbou. Popri klasickej transparentnej pozývajú trendové farby v nude a pastelových odtieňoch na malé experimenty. Nechty svetlejšie o jeden až dva stupne pôsobia letne a sviežo, kým tmavšie odtiene zmyselne a elegantne.

Hore
OKViac informácií