Active Beauty
Oči ako panda? Nikdy viac!

Svieži a odolný look

Oči ako panda? Nikdy viac!

Ani najlepšie maskary na hustejšie, dlhšie mihalnice s „wow“ efektom nie sú nič platné, keď sa farba maskary neustále rozmazáva. Pandie oči spôsobujú, že vyzeráte smutne a akosi nepestovane. To nahnevá! No môžete to zmeniť.

 

Oči ako panda? Tieto tipy pri používaní maskary skutočne pomáhajú

 

Správna starostlivosť: hydratácia namiesto mastnoty

Ak sa chcete vyhnúť pandím očiam, používajte cez deň na očné partie vždy len čisté hydratačné produkty starostlivosti. Krém s obsahom tuku by pri dotyku s mihalnicami totiž maskaru rozmazal a vznikli by tak nepekné tmavé okraje. Ale nezabúdajte: citlivá pokožka v okolí očí by celkom bez mastnoty mala sklony k vysychaniu. Na noc má preto význam používať zvláštne produkty starostlivosti o oči s vysokým obsahom tuku.

 

Primer na mihalnice: ošetrenie a stálosť

Vyzerajú ako bežné maskary, ale sú bez farby. Primery na mihalnice sa nanášajú pred očným mejkapom a nielen ošetrujú jemné mihalnice, ale zabezpečia aj lepšiu fixáciu maskary. Ak sa chcete vyhnúť pandím očiam, použite preto pred každým očným mejkapom špeciálny primer na mihalnice. Toľko času si určite nájdete!

 

Púder proti pandím očiam

Poprášte trochu voľného transparentného púdru na oblasť očí ešte pred líčením. Nasaje prebytočnú mastnotu (z pokožky) a zabráni, aby kvôli rozmazanej maskare vznikli nepekné pandie oči. Malý tip: napúdrujte nielen pokožku očí, ale pokojne i mihalnice. Drobné čiastočky púdru sa totiž usadia medzi jednotlivými mihalnicami a tie budú automaticky pôsobiť hustejšie.

 

 

Tipy na používanie vodoodolnej maskary

Vodoodolné maskary sa rozmazávajú výrazne zriedkavejšie než bežné maskary, a preto sú nepostrádateľné, ak sa chcete vyhnúť pandím očiam. Čo však vie len málo ľudí: vodoodolnú maskaru by ste mali pred použitím zahriať (zatvorenú maskaru jednoducho na chvíľu podržte v teplej vode). Pôsobením tepla bude konzistencia lepšie roztierateľná a mejkap mihalníc nielen rovnomernejší, ale aj menej drobivý.

 

Púdrové očné tiene namiesto krémových

Šikovné tipy na používanie maskary proti pandím očiam vsádzajú na produkty na mejkap očí na púdrovej báze. Krémové produkty obsahujú privysoký podiel tuku, ktorý maskare uľahčí rozmazávanie. Platí to nielen pre očné tiene, ale predovšetkým aj pre ceruzku na oči. Linky na viečka naneste buď tenkým štetcom a tmavým púdrovým očným tieňom alebo použite vodoodolnú tekutú očnú linku.

 

Trpezlivosť pri nanášaní: maskara musí vyschnúť

Ak chcete zabrániť vzniku pandích očí, nanášajte maskaru vo viacerých tenkých vrstvách a medzitým chvíľu počkajte. Doba schnutia by mala byť jednu až tri minúty na každú vrstvu, aby sa maskara neskôr tak rýchlo nerozmazala. A ešte jeden tip: prebehnite mihalnice po každej dobe schnutia čistou kefkou na obočie. Odoberiete tak nadbytočné zvyšky maskary, ktoré by sa inak mohli rozmazať či vytvárať hrudky.

 

Maskara: sledujte trvanlivosť

Aj maskara má dátum spotreby. Platí jednoduchý vzorec: po otvorení ju nepoužívajte dlhšie než tri mesiace, aby zbytočne nedráždila oči a aj kvôli predchádzaniu pandím očiam. Dlho skladovaná maskara totiž vysychá a tvoria sa v nej hrudky. Malé zvyšky sa potom môžu zbierať na pleti a rozmazávať.

 

Svetlý očný tieň

Tento trik spôsobí nielen to, že oči vyzerajú väčšie, ale aj zabráni rozmazaným očiam: jednoducho naneste trochu svetlého očného tieňa (farby rosé alebo nude) bezprostredne pod spodný okraj mihalníc. Následne dolné mihalnice nalíčte len pri korienkoch, nie po celej dĺžke, a perfektný mejkap očí – bez efektu pandích očí – je hotový!