Active Beauty
Očný mejkap: takto si vyčarujeme pastelový look

Očný mejkap: takto si vyčarujeme pastelový look

Očné tiene v pastelových tónoch prinesú do nášho bežného dňa farbu! Osviežujúca ružová alebo fialová na očných viečkach: nič viac nepotrebujete na to, aby ste vyčarovali nezabudnuteľný look.

Pomocou týchto 3 tipov sa vám romantický mejkap podarí. Povieme zbohom bledej pleti a unaveným jesenným očiam a porazíme sivý smútok výdatnou porciou farby pri očnom mejkape! Vďaka vysokému podielu bielej vyčarujú pastelové tóny okamžite svieži pohľad. Predovšetkým svetlomodrá a orgovánová spôsobia, že vyzeráme, akoby sme sa dobre vyspali. A čo je najlepšie: v správnom odtieni svedčí tento očný mejkap skutočne každému.

Očný mejkap v pastelových farbách: takto sa vydarí

Správne nanesenie

Odborníčka na mejkap Alice Retzl pracuje v prvom kroku s krémovými produktmi, aby dosiahla decentné farby a ich intenzívny účinok. „Ak nie je poruke žiadny vhodný očný tieň, dá sa použiť aj ošetrujúci rúž na pery alebo krémový rúž na to, aby ste získali pekný podklad.“ Až v druhom kroku sa na to nanesie púdrový očný tieň, aby sa farba zafixovala a jemne vybiehala smerom von.

Očný mejkap dodatočne pritiahne pohľady, ak sa pohráte s jemnými prechodmi a grafickými formami. Ak ste v oblasti mejkapu odvážni, môžete vyskúšať aj bláznivé verzie, napríklad potiahnuť očné tiene až po spánky a nechať ich dokonca prejsť až do rúžu. Ak chcete na očiach vyčarovať silný výraz, naneste na mihalnice sýtu čiernu.

Ostatný mejkap

Pri jemných očných tieňoch by mal byť ostatný mejkap skôr decentný, pretože príliš veľká farebná konkurencia rýchlo zatieni jemný vzhľad.

Odtieň: rovnomerná pleť nechá svoj odtieň zažiariť a vyčaruje vzhľad lesnej víly.  Tónovaný BBC krém sa postará o pravidelný podklad bez toho, aby ste pôsobili ako v maske a podľa potreby ponúka pleti zároveň tiež hydratáciu, ochranu a ošetrenie.

Pery: pery ostanú prirodzené a nanesie sa na ne iba trochu lesku na pery alebo balzam na pery v pastelovom tóne. Ak by ste chceli použiť viac farby, siahnite po tónoch, ktoré sú taktiež pastelové a hodia sa k mejkapu, ako ružová, marhuľová alebo korálová. Aj počas chladného ročného obdobia patria korálové tóny k absolútnym skrášľujúcim obľúbencom. Nečudo, napokon fialovo-oranžovo-červený odtieň pristane absolútne každej žene, či v svetlom alebo tmavom odtieni.

Nechty: jemné telové, pastelové hnedofialové alebo výrazné korálové: lakované nechty, ktoré sa orientujú podľa očného mejkapu a dopĺňajú jednotný obraz, sú absolútne trendy. Výrazné tóny ako pastelová sivá alebo korálová sú najkrajšie na krátkych a stredne dlhých nechtoch a pôsobia najmä v chladnejšom ročnom období veľmi elegantne, dospelo a štýlovo.

Štýl prispôsobiť typu

Skvelé na pastelovom vzhľade je: Pre každý typ pleti a každú farbu očí existuje správny odtieň, ktorý perfektne harmonizuje.

Zelené oči: ružové očné tiene, ale aj orgovánová a fialová zintenzívnia a podčiarknu zelenú farbu očí.

Modré oči: marhuľová ako príbuzná komplementárnej oranžovej modré oči priam rozžiari. Ružové odtiene sú principiálne všestranné, ale z jemnej ružovej profitujú obzvlášť modré oči.

Hnedé oči: modrý očný tieň sa postará o dokonalé zvýraznenie. Hnedé oči perfektne vyniknú aj pri svetlých tónoch zelenej a pistáciovej.