Menu

Krásna bez odrastov

Rôzne metódy, ako zamaskovať odrastené vlasy.

Home » Krása » Starostlivosť o vlasy » Krásnabez odrastov - 05.2016

Farbíme si vlasy. Ony dorastajú. Prirodzená farba chce na svetlo sveta. Alebo naše neobľúbené šediny. Tým môžeme pri odrastených vlasoch zabrániť a prekryť ich bez farbenia.

Rýchla pomoc

Korekčné ceruzky na odrastené vlasy pomôžu šetrne a priamo. Sú hneď pripravené na viacnásobné použitie a dobre sa dávkujú. Odrastené vlasy môžete jednoducho, rýchlo a precízne prefarbiť. Korekčná ceruzka sa ľahko používa, nenápadne splýva s prirodzenou farbou a šampónom ju znova zmyjete. Ideálna na cesty. Ceruzka postačí až na desať použití a vydrží až tri umytia vlasov. Žiaľ, v ponuke je len málo základných farebných odtieňov.
Farby v spreji v tom správnom tóne sú vždy poruke. Najskôr sa nanesú na nastylované vlasy. Necháte pár minút účinkovať a vysušiť, potom sprej ukáže svoju farebnú silu a nepúšťa farbu na oblečenie. Farba vydrží až do ďalšieho umývania a môžeme ju hrebeňom prečesať do vlasov.

krasa, odrasty_2016-03

Zladiť. Aby sme odrasty dobre zamaskovali, je dôležité zvoliť správny odtieň.

Hrebene na korekciu vlasov sú dobré na zafarbenie celých vlasov alebo šedivých prameňov. Hrebeň ponoríte do teplej vody a použijete na želanom mieste. Farba perfektne kryje šedivé vlasy a šampónom ju zmyjete.
Root touch-up & Highlighter: Precízny touch-up aplikátor umožňuje cielené a jednoduché použitie. Farba sa nanáša krátkymi ťahmi štetca po odrastených vlasoch. Pri česaní splýva s prirodzenou farbou vlasov. Po pár minútach sa vysuší a máte hotovo.

Dlhotrvajúca pomoc

Haaransatz Korrektur

Korekčný. So setom na krytie odrastov budete mať odrasty rýchlo a kvalitne zamaskované.

Krycie súpravy na odrastené vlasy sú nanajvýš jednoduché na použitie. Potrebujete len desať minút, aby ste zatočili s otravnými odrastenými vlasmi. Farba sa nanáša štetcom na suché vlasy na cestičke pozdĺž kontúr tváre. Výsledok sa dostaví ihneď. Už pri prvom použití získate spoľahlivý efekt krytia. Táto metóda sa perfektne hodí na obdobie medzi termínmi u kaderníčky.
Tónovacia pena je zmývateľná a predstavuje žiarivé a šetrné riešenie. Táto metóda má aj uvoľňovací účinok. Tým, že si už hotovú namiešanú tónovaciu penu vmasírujete do vlasov, doprajete si samy sebe príjemnú masáž hlavy. Počas nej sa farebné pigmenty usadia na vlasy, no nepreniknú do nich. Po druhom až treťom zmývaní farba opäť zmizne. Preto nie je na odrastené vlasy s výrazným farebným rozdielom tónovacia pena tým najlepším riešením.

dm tip:

Prekrytie šedivých vlasov medzi farbením vydrží tri až štyri týždne a hodí sa aj na šedivé spánky u mužov.

Farebné osvieženie

Color Refresher pomôže všetkým, ktoré poznajú tento problém: práve ste si nafarbili vlasy, ale už po krátkom čase farba vybledla. Môžete to síce oddialiť použitím špeciálne vyvinutých šampónov a kondicionérov na farbené vlasy, ale strate farby nezabránite. Časté opakované farbenie môže poškodiť štruktúru vlasov, čo vedie k matným a lámavým vlasom. Napriek tomu potrebujú farbené vlasy pravidelné osvieženie, aby vyzerali ako čerstvo nafarbené. S takzvaným color refresherom sa vám to podarí za pár minút. Po umytí sa aplikuje do vlasov, je vhodný v podstate na všetky typy vlasov, osvieži farbu i lesk. Výsledok naozaj vidieť.

schoenheit3_farbaufrischung-5-ab_2016-03

Obnovujúci. Color Refresher môžete použiť aj na nefarbené vlasy. Prirodzenú farbu vlasov opäť rozžiari a zmierni tenké pramienky šedín.

Päť neortodoxných možností, ako zamaskovať odrasty:Čítať ďalej

Okamžitá pomoc

Odrasty sa dajú farbiť aj neortodoxným spôsobom. Pomocou beauty – produktov, ktoré má každá žena doma. Ponúkame tipy a triky.

Zväčšite objem. Na to sú ideálne kučery. Dodajú vlasom väčšiu textúru, odrasty opticky splývajú.
Očné tiene. Pri blond vlasoch zvoľte tmavé tiene: vďaka béžovým očným tieňom sa farebný rozdiel trochu vyrovná. Aj púder dokáže odrasty dočasne zosvetliť.

Maskara. Pri tmavších vlasoch zvoľte bledší odtieň: hnedá alebo čierna maskara odrasty dočasne zakryje až do najbližšieho umývania vlasov. S kefkou maskary by ste mali zaobchádzať opatrne, aby na vlasoch nebolo príliš veľa farby.
Je možné naniesť na vlasy pomocou vreckovky aj tmavohnedé očné tiene.
Používajte vlasové doplnky. Najjednoduchšie riešenie: schovať odrasty pod šatkou alebo čelenkou. Aj taký vlasový doplnok odkloní pozornosť od rušivých odrastov.
Meňte si cestičku. Jednoducho raz za čas zmeňte smer svojej cestičky, aby vlasy neboli také padnuté. A odrasty už nebudú také nápadné.
Eva Mühlbauer

Novinárka, ktorá má rada všetky krásne veci. Vyznávačka módy, vášnivá čitateľka a baletka. Svoj prvý beauty produkt si kúpila v 12 rokoch, a to make-up od dm značky alverde. Už 20 rokov nevyšla z domu bez nalakovaných nechtov.

Hore
OKViac informácií