Menu

Odstraňovanie chĺpkov: Metódy pre lenivé a odvážne dámy

Najefektívnejšie metódy odstraňovania chĺpkov.

Home » Krása » Odstraňovanie chĺpkov: Metódy pre lenivé a odvážne dámy - 04.2020

#freeyourpits

Milujeme prirodzenosť. Aj Madonna, Miley Cyrus, Julia Roberts a Lena Dunham už verejne ukázali chĺpky v podpazuší, nová sloboda má dokonca vlastný hashtag: #freeyourpits – osloboď svoje podpazušia. Momentálne je dovolené čo sa komu páči.

Ak sa vám viac pozdáva hladká pokožka, môžete si pomôcť ako obvykle rýchlym holením namokro pod sprchou. No radosť z odstránených chlpov tak vydrží len krátko. Väčšinou už na ďalší deň sú citeľné prvé náznaky strniska sprevádzané nepríjemnými vyrážkami po holení. So sugaringom a waxingom budete mať pokoj dlhšie. Vysvetlíme vám rozdiel medzi uvedenými metódami.

 

Hladká vec: Na odstraňovanie chĺpkov odporúčame tieto možnosti

 

  1. Vosk, bejby

Ako to funguje: Pri depilácii voskom sa vosk na báze medu zohreje v kartuši a nanesie na pokožku. Potom sa rýchlo stiahne pomocou rúnového pásika, chĺpky sú týmto spôsobom odstránené aj s korienkami. Chĺpky musia byť dlhé približne pol centimetra, to znamená nechať ich rásť asi dva týždne po poslednom holení. Jeden až dva dni pred ošetrením odporúčame peeling. A v deň ošetrenia si pokožku nekrémujte!

Výhoda: Doba ošetrenia je pri depilácii voskom kratšia ako cukrovou pastou, keďže vosk možno nanášať na väčšie plochy. Pokožka potom zostane hladká až po dobu štyroch týždňov.

Nevýhoda: Aká odvážna musíte byť? Pri depilácii voskom sa chĺpky odstraňujú proti smeru rastu, čím dochádza k o čosi silnejšej mechanickej záťaži. To znamená, že je bolestivejšia ako depilácia cukrovou pastou. Pri depilácii voskom navyše častejšie dochádza k zarastaniu chĺpkov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Sugar, bejby

Ako to funguje: Pri depilácii cukrovou pastou, malej sestre depilácie voskom, sa nanáša zohriata pasta z cukru a citrónovej šťavy. Cukor prenikne do folikúl chĺpkov a optimálne uchopí chĺpok. Narozdiel od depilácie voskom sa však pred ošetrením metódou sugaring nesmie použiť peeling. Cukor sa prichytáva len na odumretých miestach na pokožke. Ďalšie plus: Cukrová pasta má beztak vlastný peelingový účinok.

Výhoda: Keďže pri sugaringu dochádza k menšiemu prekrveniu v korienkoch chĺpkov a chĺpky sa navyše odstraňujú v smere rastu, je táto metóda v porovnaní s waxingom jemnejšia. Ďalšia výhoda: Chĺpky môžu byť trochu kratšie ako pri depilácii voskom, približne 0,3 centimetra. I v tomto prípade môžete mať od dotieravých chĺpkov pokoj až jeden mesiac.

Nevýhoda: Keďže cukrovú pastu možno narozdiel od vosku nanášať len na menšie plochy pokožky, trvá ošetrenie trochu dlhšie.

Ošetrenie po

V salónoch sa zvykne po depilácii nanášať vhodná emulzia. Dôležité je, aby emulzia neobsahovala parfumy. Bezprostredne po odstránení chĺpkov by ste nemali športovať. Po depilácii voskom a cukrovou pastou bezpodmienečne chráňte ošetrované miesta pred slnkom. Na tri dni by ste sa mali vzdať sauny a solária, práci v záhrade dajte pokoj aspoň dva dni – na odchlpené miesta by sa totiž nemala dostať žiadna špina, zato veľa vzduchu. Zakrývať miesta, ktoré po depilácii začervenali, mejkapom preto nie je dobrý nápad. Nepoužívajte, prosím, ani žiadny dezodorant s obsahom alkoholu. A sem-tam to predsa môžete urobiť aj ako Madonna a Miley: Namiesto voskovania nechať chĺpky rásť.

Hore
OKViac informácií