Menu

Prvá pomoc v domácnosti

Opravy ľavou zadnou!

Home » Krása » Prvá pomoc v domácnosti - 06.2018

Mnohé opravy v domácnosti hravo zvládnete sami. Nemusíte hneď volať profesionálov. Je to rýchlejšie a lacnejšie.

Upchatý odtok

Niekedy na uvoľnenie odtoku gumený zvon nestačí. V mnohých prípadoch pomôžu 3 PL kypriaceho prášku alebo kryštalickej sódy. Prášok okamžite zalejte hrnčekom octu a v potrubí to začne bublať. Odtok ihneď zazátkujte. Len čo kloktavý zvuk ustane, nalejte do odtoku vriacu vodu. Ak sú hlavnou príčinou upchatého odtoku vlasy v sprchovom kúte, užitočnou prevenciou je odtokové sitko. Pri oprave upchatého umývadla je najúčinnejšou pomocou odmontovať sifón a vyčistiť ho kefou. Nezabudnite však umývadlo najprv podložiť vedrom! Ideálne je zároveň skontrolovať aj tesnenia.

Tipy na produkty

Inovatívny. Granulát Denkmit rozpúšťa efektívne nečistoty a zvyšky v potrubí ako vlasy, mastnotu alebo zvyšky mydla. Vysokoúčinná formula obmedzí nepríjemné pachy a je vhodná pre všetky typy odpadových rúr – pre hygienickú čistotu.

Tradičný. Denkmit čistič odpadových rúr rozpúšťa efektívne neústupné usadeniny v potrubí ako vlasy, mastnotu alebo zvyšky mydla a je vhodný na všetky druhy odpadových rúr.

Opotrebované silikónové tesnenie

Starý silikón stráca schopnosť správne tesniť, čo môže viesť k vzniku plesní. Preto je potrebné škáry vyčistiť a vymeniť izoláciu. Silikón opatrne odstráňte škrabkou na škáry. V prípade núdze si pomôžte špeciálnym odstraňovačom silikónu. Plochy dôkladne očistite od zvyškov silikónu. Pozor, aby sa nedostali do odtoku. Aby ste neznečistili okraje, oblepte škáry z oboch strán maliarskou páskou. Nový silikón rovnomerne aplikujte pomocou vytláčacej pištole v neprerušovanej línii. Vždy radšej aplikujte o niečo širší pruh, časom ostane totiž tenší. Silikón uhlaďte a odstráňte zvyšky skôr ako stvrdne. Nechajte dobre zaschnúť po dobu asi 24 hodín.

 

 

Tip na produkt

Univerzálny. Denkmit Multi-Power univerzálny čistiaci prostriedok, odstraňuje vďaka svojmu vysokoúčinnému zloženie odolnú špinu rýchlo a účinne.

Umývačka riadu neumýva správne

Ak z umývačky riadu vyťahujete špinavé taniere a poháre bez lesku aj napriek tomu, že používate soľ a leštidlo, možno je potrebné ju odvápniť. Z domácich pomocníkov odporúčame ocot alebo kyselinu citrónovú (asi jednu šálku, nepoužívať na tesnenia!). Následne umývačku spustite ako pri použití tradičného odvápňovača – na intenzívny umývací program (minimálne 60 °C) a bez predumývania. Tesnenia utrite vlhkou utierkou. Okrem toho by ste mali vyčistiť filter (zvyčajne na dne umývačky), v ktorom sa často zachytávajú zvyšky jedla a vznikajú choroboplodné zárodky. Následne odmontujte vstrekovacie ramená, ručne ich umyte a drobné otvory vyčistite špáradlom.

 

Tipy na produkty

Účinný. Čistič umývačky riadu finish uľahčí pravidelné čistenie vašej umývačky. Efektívne odstraňuje nános vodného kameňa aj na ťažko dostupných vnútorných častiach umývačky riadu.

Obľúbený. Skvelý domáci pomocník na odvápňovanie kalný jablkový ocot od dmBio.

Tip: Tu nájdete ďalšie užitočné tipy ako upratovať so systémom.

Práčka neodčerpáva vodu

Problémom je väčšinou filter, ktorý je zvyčajne umiestnený na prednej strane práčky. Ak sa v práčke ešte nachádza voda, nechajte ju najprv odtiecť odtokovou hadicou (podložte vedrom). Následne vyskrutkujte sitko a dôkladne ho vyčistite. Ak nečistoty nemožno ľahko zmyť, môžete si pomôcť trochou vlasového kondicionéra. V prípade, že problém pretrváva, mohlo dôjsť k zalomeniu alebo upchatiu odtokovej hadice na zadnej strane práčky. Uvoľnite ju z hadicovej svorky (podložte vedrom na zachytávanie vody) a vyčistite odmasťovacím čistiacim prostriedkom.

 

Tipy na produkty

Užitočný. Odolné nečistoty a zvyšky vláken ľahšie odstránite s pomocou kondicionéra s extraktom z avokáda od alverde.

Dôkladná. Na čistenie filtra sa výborne hodí okrúhla kefa na riad od Profissimo.

Opotrebovaný vzhľad ušľachtilej ocele kvôli povrchovej hrdzi

Povrchová hrdza je hrdza, ktorá ešte neprenikla do hĺbky materiálu. Rozpoznáte ju podľa malých hnedo-červených bodiek. Môžete na ňu naraziť na príboroch aj v kúpeľni. Stopy povrchovej hrdze na nohách stoličiek môžete ošetriť obrúskom namočeným v citrónovej šťave a následne jemne vyleštiť. Ak košík na príbory v umývačke riadu vyložíte hliníkovou fóliou, tá pri umývaní hrdzu absorbuje. Ak už ste škvrny od hrdze objavili, vytvarujte z hliníkovej fólie malé guľôčky a vyleštite nimi napadnuté miesta. Kola obsahuje kyselinu fosforečnú, ktorá je taktiež účinným pomocníkom v boji s hrdzou.

 

Tipy na produkty

Čistiaca. Zvyšky hrdze môžete jednoducho vyčistiť  pomocou potravinovej fólie Profissimo.

Preventívna. Finish soľ do umývačky riadu predchádza usadzovaniu nečistôt. Pre regeneráciu vašej umývačky riadu.

Striekajúci vodovodný kohútik

Ak vás trápi tento problém, zrejme došlo k znečisteniu perlátora (regulátora prietoku) na konci armatúry alebo jeho zaneseniu vodným kameňom a voda tak nemôže voľne prúdiť. Ak ho potrebujete odvápniť, jednoducho ho odskrutkujte. V prípade, že to nejde bez použitia klieští, vložte medzi kliešte a armatúru kus látky, aby ste armatúru nepoškriabali. Odmontovaný perlátor vložte do zmesi vody a octu a počkajte, kým sa vodný kameň rozpustí. Následne ho opatrne utrite mäkkou handrou (prípadné nečistoty odstráňte mäkkou zubnou kefkou) a odstráňte posledné zvyšky vodného kameňa. Očistený perlátor jednoducho naskrutkujte späť na vodovodnú batériu.

 

Tipy na produkty

Jemné. Savé univerzálne utierky z mikrovlákna od Profissimo sú mäkké, ale účinne uvoľňujú nečistoty a usadeniny.

Účinný. Octový čistič od Frosch si poradí s usadeninami vodného kameňa. Výborne sa hodí aj na čistenie armatúr.

Slabý výkon vysávača

 

Tipy na produkty

Sviežosť. Osviežovač vysávača s citrónovou vôňou Profissimo účinne bojuje s nepríjemným zápachom a je špeciálne určený pre vreckové vysávače.

Citrónový. Čistiaci prostriedok so sviežosťou citrónu Denkmit špeciálne určený na šetrné čistenie trubice vysávača.

Hore
OKViac informácií