Active Beauty
Paletka očných tieňov: najkrajšie farby jari

Svieže jarné farby

Paletka očných tieňov: najkrajšie farby jari

Máte chuť na jar? Tak potom je tu čas na výrazné a veselé farby: nové paletky očných tieňov vnášajú farebnú ľahkosť priamo do kúpeľne: a šup na oči.

Ranná káva na slniečku, spievanie vtákov v zelenom parku či ukážkové počasie: na jar je všetko o niečo ľahšie – a pestrejšie. Túto veselú ľahkosť si teraz prenesieme do rutiny líčenia očí: s paletkou očných tieňov, očnou linkou a maskarou v sýtych farbách od dm.

Očné tiene a spol.: vyjadriť sa farbami

Keďže zima opäť trvala príliš dlho, skúsme si privolať teplo plnými mihalnicami a krásnou modrou či smaragdovozelenou na viečkach. Alebo ste viac na zlatožltú? Tiež fajn. Čokoľvek, čo vám rozžiari oči, vám dodá tú správnu SILU! A trend Colour Blocking nie je IN len v oblečení.

Tieto očné tiene vám krásne rozžiaria oči

Ktoré farby vám túto jar pomôžu vyniknúť? A na čo by sme mali pri ich nanášaní dbať? Poradíme vám:

Modrá je farbou oblohy

Matnejšie, bledomodré tiene od dm sú predzvesťou žiarivej modrej letnej oblohy. Tento look umožní krásne vyniknúť predovšetkým tmavým očiam.

Tip: nie všetky očné tiene vyniknú na pleti, čo do farby, rovnako intenzívne. Ak túžite skôr po výraznejšom odtieni, namaľujte si najprv viečka bielou kajalovou ceruzkou. Potom štetcom naneste na kajalový podklad farebné očné tiene. Farba bude intenzívnejšia a bude sa viac trblietať!

Žltá vo farbe slnka

Ak vás ešte nepochytila šťastná jarná nálada, tento look sa o to určite postará. Žltá je farbou slnka a okamžite zahreje aj srdce. Výrazná žltá pripomínajúca slnečnicu, citrón či jemne trblietavá zlatá je úžasná pre levice, ktoré sa medzi nami určite nájdu.

Tip: k červeným a olivovým odtieňom pleti sa mimoriadne hodí výrazná žltá či zlatožltá. Citrónovo žltá a skôr bledšie, chladnejšie odtiene žltej zas krásne vyniknú na bledých a modrastých podtónoch pleti.

Tmavomodrá ako more

Ak sa vám páči skôr decentné líčenie, stavte radšej na tmavomodré očné linky. Tento odtieň lichotí každej jeho nositeľke a nielen to, krásna tmavá modrá dokáže vyčarovať na tvári mystické vyžarovanie.

Tip: super hrubá očná linka alebo prstom nanesená široká línia na hornom viečku je na obdobie jari jednoducho top, očarí a upúta. A je aj alternatívou pre všetky z nás, ktoré sa necítia úplne doma v maľovaní očnej linky či vyčarovaní mačacích očí kajalkou.

Zelená patrí prírode

Zelená má vo všeobecnosti upokojujúci efekt. Prečo niečo z toho nevyužiť aj pri líčení očí? Či už maskara, očné linky alebo očné tiene: čarovné zelené odtiene privádzajú k harmónii.

Tip: na rozdiel od očných tieňov si maskaru všimnete len na druhý pohľad. Aby na mihalniciach maskara vynikla ešte viac, použite pod maskaru podkladovú bázu.