Menu

Párty mejkap, ktorý vydrží až do rána

Stačí zopár trikov a mejkap vydrží až do rána.

Home » Krása » Párty mejkap, ktorý vydrží až do rána - 12.2019

Silvester, plesy, fašiangové zábavy: v zime sú dni kratšie, párty noci zasa o to dlhšie. Vopred sa vyspať, načerpať čerstvý vzduch a piť veľa vody vám pomôže vydržať fit až do ranných hodín. Správna technika líčenia zabezpečí, aby párty mejkap vydržal tiež.

Aby mejkap sedel i v neskorých hodinách, potrebuje vopred riadnu starostlivosť. Patrí k nej peeling, rozjasňujúca pleťová voda, hydratačný krém a základ, ktorý pleť urobí rovnomernejšou a základ trvalejším. Ak máte sklony k suchej pokožke, naneste potom tekutý podklad, na mastnú alebo zmiešanú pleť sú vhodnejšie formuly bez oleja a kompaktný mejkap. Následne pre dobré držanie použite fixačný sprej.

Počas jednej párty noci ľahko napočítame aj niekoľko tisíc žmurknutí. Očný tieň s kvalitným podkladom odolá dokonca i takému niečomu bez porušenia. Podkladová maskara dodá mihalniciam objem a intenzitu, aj keď je nanesená len jedným ťahom. Zabránite tak nežiaducim muším nôžkam a hrudkám. Ak navyše použijete vodeodolnú maskaru a vodeodolnú očnú linku, nedáte rozmazaným panda očiam žiadnu šancu.

Počas vzrušujúcich nocí bývajú ústa značne namáhané, či už pri jedení, pití, rozprávaní, smiechu alebo bozkoch. Tomu, aby sa rúž popri tom všetkom nezatúlal na poháre, goliere košieľ alebo na vlastné zuby, zabráni starostlivé orámovanie dlhotrvajúcou ceruzkou na pery a rúž odolávajúci bozkom. Naozaj rovnomerný výsledok dosiahnete, ak pery vopred jemne pretriete a zvláčnite balzamom.

Napriek tomu niekedy mejkap nevydrží tak dlho, ako párty nálada. No aj keby sa po niekoľkých slzách radosti či pot produkujúcich tanečných číslach líčenie začalo podobať na moderné umelecké dielo, dá sa ešte zachrániť pomocou nasledujúcich piatich tipov:

  1. Pomoc, rozpadá sa fasáda!

Ak má mejkap fľaky alebo sa rozpadá, zázrak urobí zvlhčujúci sprej. Osvieži a postará sa o to, aby pri vylepšení nová farba nenápadne splynula s pôvodnou. Dokonca i korektor usadený vo vráskach sa dá takýmto spôsobom bez problémov odstrániť.

  1. Žiarivé výhľady

Pekný lesk je zvodný, ale ak sa pozdĺž T-zóny rozmáha mastný lesk, treba konať. Doplnenie púdru môže pomôcť, no najneskôr pri trinástom opakovaní nevyhnutne vytvorí efekt masky. Lepšia alternatíva: savý papier, ktorý lesk jednoducho odsaje.

  1. Okamih, prosím!

Rozmazaná maskara a hrudky očných tieňov možno odstrániť vatovou tyčinkou a troškou pleťového krému alebo podkladu. Tým sa dá na postihnutom mieste hneď aj obnoviť základ. Dodatočného líčenia mihalníc sa radšej vzdajte – dovolené je len v prípade, že máte poruke podkladovú maskaru, inak je zlepenie zaručené.

  1. Ranná hodina nosí lesk na perách

Nápadný rúž je veľmi pôsobivý, takisto však musí byť nanesený a dopĺňaný tak akurát. Ak vám k tomu v pokročilých hodinách chýba istá ruka, je nekomplikovanou párty alternatívou lesk na pery. Môžete ho kedykoľvek a kamkoľvek naniesť letmým dotykom a pritom nevzniká nebezpečenstvo, že ostane nahromadený v záhyboch pier.

  1. Občerstvenie medzitým

Aby pohľad pôsobil bdelo aj po dlhých hodinách, naneste letmými dotykmi na vnútorné kútiky očí a pod obočie trošku rozjasňovača. Krémová červeň (alebo rúž) vytvorí ružovkasté líčka. Okrem toho môže pomôcť aj správny výber vône. Jemné citrusové tóny a zelený čaj osviežia a pôsobia proti nastupujúcej únave.

Hore
OKViac informácií