Menu

Pekné nechty: ako ich dosiahnuť aj bez laku

Aby ste mali pekné nechty, nepotrebujete ani profesionálnu manikúru, ani lak na nechty.

Home » Krása » Pekné nechty: ako ich dosiahnuť aj bez laku - 09.2020

Pestované nechty nepotrebujú žiadny lak na to, aby dobre vyzerali. Avšak doteraz sa nám perfektné ošetrenie aj tak akosi nedarilo. Odteraz to bude iné. Pretože tieto triky na manikúru sú jednoducho geniálne.

Pekné nechty môžete mať aj bez laku alebo gélu na nechty. Sľubujeme! A nie, dobrá manikúra nie je žiadna veda, potrebuje len zopár šikovných trikov, ktoré nechty od základu posilnia a rozžiaria. Už si môžete pripraviť kokosový alebo ricínový olej, vajce a trochu mlieka…

 

Pekné nechty bez laku: týchto 10 trikov funguje vždy

Menšie štiepenie vďaka správnemu pilníkovaniu

Bežný pohyb, ktorý sa robí pri pilníkovaní nechtov je dopredu a dozadu – a je taktiež najjednoduchší. Ale nedosiahnete ním najlepší výsledok: stálou zmenou smeru majú nechty sklon k štiepeniu. Lepšie je, ak pilníkom pohybujete vždy iba jedným smerom: od okrajov k stredu. Toto poškodí rohovinu, z ktorej pozostávajú naše nechty, menej. Okrem toho by ste mali pilník pri pilníkovaní držať zvislo. A: nechty na prstoch na nohách nepilníkujte na okrajoch, mohlo by to viesť k zarastaniu.

Správne pilníkovať: dôležité je načasovanie

Radšej posuňte pilníkovanie vašich nechtov na neskôr – aspoň, pokiaľ ste sa sprchovali alebo kúpali. Pretože kvôli vlhkosti sa povrch nechtov štiepi a má sklony k triešteniu. Presne opačne sa správa pokožka okolo nechtov: pre prirodzene pekné nechty by ju mali pravidelne zatláčať späť a to najlepšie práve po sprche. Alebo podržte ruky 5 minút v teplej vode.

Takto odstránite ryhy

Rušia vás pozdĺžne a priečne ryhy na nechtoch? Pokiaľ sú iba jemné, dajú sa jednoducho odstrániť polírovacím pilníkom a vyplniť vyplňovačom nerovností. Proti zafarbeniu pomáha, keď nechtom pripravíte kúpeľ s citrónovou šťavou. Pokiaľ po odstránení laku na nechty ostane žltá vrstva, môžu poskytnúť rýchlu pomoc bieliace laky.

Blahodarný peeling nechtov

Popraskaná pokožka nechtov je znakom vysušenia a chýbajúceho prekrvenia. Pravidelné peelingy nechtov pôsobia regenerujúco. A to nielen na pokožku, ale aj na nechty samotné. Peeling dôkladne odstráni zvyšky a nečistoty, okrem toho sa odstránia drobné ryhy, ktoré možno voľným okom ani nie sú viditeľné, ale spôsobujú, že necht nie je lesklý. Ak si chcete spraviť peeling nechtov sami: zmiešajte polievkovú lyžicu cukru s polievkovou lyžicou medu a túto zmes dôkladne rozotierajte na nechtoch.

Lesk vďaka polírovaniu

Ak chcete pekné, lesklé nechty, môžete úplne zabudnúť na lak na nechty. Pretože aj hladký, dobre uzavretý prirodzený povrch odráža dopadajúce svetlo a nechá nechty rozžiariť samé od seba. Dôležité pri polírovaní: používajte čo možno najjemnejší a najkvalitnejší polírovací pilník a polírujte ním malými, krúživými pohybmi rovnomerne po celom povrchu nechta. Mnohí robia tú chybu, že nechty polírujú príliš intenzívne a príliš dlho. Pritom sa vytvára teplo z trenia, ktoré nechty zbytočne poškodzuje. Pre pekný lesk úplne postačí, aby ste celý povrch nechtu dôkladne vypolírovali. Tento postup nemusíte opakovať zbytočne často.

Prevencia – rukavicami a krémom

Ak chcete mať pekné nechty dlhodobo, môžete urobiť niečo preventívne: gumené rukavice chránia ruky a nechty pri upratovaní alebo umývaní riadu pred agresívnymi čistiacimi prostriedkami a nadúvaním spôsobeným vodou. Pravidelné krémovanie nielen že dodáva rukám cennú hydratáciu, ale chráni nechty pred vysušením a lámaním.

Manikúra horúcim olejom

Rozštiepené nechty a popraskanú pokožku potešia výživné oleje. Beauty blogeri si nevedia vynachváliť úplne špeciálny trend: manikúru horúcim olejom. Nechty sa namočia na minimálne desať minút do veľmi teplého oleja. Ak to chcete vyskúšať doma: jednoducho zmiešajte kokosový, olivový a ricínový olej v rovnakom pomere, pomaly zohrejte a ponorte do toho nechty. Ešte lepšie: ak predtým nechty a pokožku jemne navlhčíte, zviaže olej so sebou aj zvyšky hydratácie. Po olejovom kúpeli sa zvyškový olej dôkladne vmasíruje do pokožky a nechtov. A už sú prsty žiarivo krásne a pestované.

Kúpele nechtov v teplom mlieku

Podobný efekt ako manikúra horúcim olejom majú kúpele nechtov v teplom mlieku. Mlieko obsahuje okrem olejov aj posilňujúce bielkoviny. Za týmto účelom zohrejte mlieko, dajte ho do misky a ruky a nechty do toho ponorte na najmenej päť minút.

Horúci vosk pre pekné nechty

Kombinácia tepla a tuku urobí pokožke a nechtom jednoducho dobre. Kvôli teplu sa otvoria póry a tuk sa tak môže ešte lepšie vstrebať. V niektorých nechtových štúdiách preto ponúkajú ošetrenie voskom čoraz častejšie. Vosk vyživí pokožku ešte o trochu intenzívnejšie ako olej. Ale pozor: ak to chcete vyskúšať doma, mali by ste najskôr bezpodmienečne skontrolovať teplotu. Pretože príliš horúci vosk môže spôsobiť popáleniny. Inak je to celkom jednoduché: kúpte si kozmetický včelí vosk, opatrne ho zohrejte, potrite ním nechty a prsty a potom počkajte, kým vosk úplne nevyschne. V suchom stave sa dá prstami úplne ľahko zoškrabať.

Bielkový zábal pre pekné, pevné nechty

Vezmete čerstvý bielok, vyšľaháte ho skoro na sneh a ponoríte do neho nechty na cca päť minút. Efekt: ak robíte tento bielkový zábal pravidelne (minimálne raz za týždeň), časom tým posilníte nechty. Dôvodom sú nepatrné molekuly bielkoviny, ktoré sa ukladajú na povrchu nechtu a podporujú jeho štruktúru.

Hore
OKViac informácií