Menu

Hydro-Boost pre pleť

Extra dávka hydratácie.

Home » Krása » Hydro-Boost pre pleť - 07.2017

V lete potrebuje naša pokožka omnoho viac vlhkosti ako v chladnejších ročných obdobiach. Tu pomôže len jedno: hydro-boost.

Zatiaľ čo tíšime náš hlad po slnku, znovu dopĺňame rezervy vitamínu D a užívame si všetky tie pekné veci, ktoré nám ponúka leto, často zabúdame na to, že naša pokožka má počas tohto horúceho ročného obdobia tiež svoje mimoriadne potreby. Síce sa konečne zbavila dlhých rukávov a nohavíc a dostáva sa aj ona zas na čerstvý vzduch. No predsa, o čo viac tepla a slnka jej doprajeme, o to viac bude pod stresom. A o to viac bude smädná!

Tento stav si väčšinou všimneme až vtedy, keď už sú viditeľné prvé náznaky vysušenia. Vtedy sú na pokožke suché miesta, ktoré sa šúpu, a dokonca môžu napomôcť k tvorbe vrások. Aby sme tomu zabránili, potrebuje pokožka extra porciu hydratácie, takzvaný hydro-boost.

Zdravá koža sa od prírody zásobuje dostatočnou vlhkosťou a možno by ani nepotrebovala pomoc zvonka. Avšak všade číhajú zlodeji vlhkosti. Prirodzený obsah vlhkosti ubúda kvôli mnohým vonkajším, ako aj vnútorným vplyvom. Slnečné žiarenie odoberá pokožke vzácnu vlhkosť. Preto sa musíme o náš vonkajší ochranný obal starať a chrániť ho pred škodlivými vplyvmi.

Leto vysušuje

junge frau im wasser

Popri samotnom slnku vysušuje aj samotná voda, predovšetkým tá chlórová a morská. Naša pokožka je chránená hydrolipidovým filmom, ktorý tvoria mazové a potné žľazy. Tento film pozostáva z tenkého mastného a vodného filmu, ktorý riadi pH hodnotu pokožky.

Táto hodnota sa pohybuje v ľahko kyslom prostredí medzi hodnotami 4 a 6. Tento ochranný kyselinový plášť reguluje obsah vlhkosti a bráni prílišnému odparovaniu vlhkosti cez pokožku. A aj keď sa tento film tvorí popri inom aj kyselinami z potu, je to práve nadbytočné potenie, ktoré ho v lete napáda. Tým sa stráca vlhkosť a soli, ktoré potom chýbajú pokožke.

Čím viac sa potíme, tým máme väčšiu potrebu sa sprchovať. To je pochopiteľné a predovšetkým aj milý ťah voči ľuďom okolo nás. Avšak mydlo a teplá voda pokožku odmasťujú, a tá ešte viac vysychá. Čím viac pokožku rozmočíte, tým jednoduchšie sa z nej zmyjú všetky hodnotné substancie, ktoré ju udržujú hydratovanú a jemnú.

Tip: V lete potrebuje pokožka len dve veci – dobrú ochranu pred slnečným žiarením a veľa hydratácie.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Najlepšia priateľka pokožky 

Je teda lepšie nepotiť sa vo vychladených klimatizovaných priestoroch? Žiaľ ani to nie, pretože klimatizácie znižujú vlhkosť vo vzduchu, ktorá pre pokožku bežne vytvára ideálne prostredie, aby sa nevysušila a nezačala naťahovať. A rovno aj keď v kancelárii nemáte klimatizáciu, dnes už má klímu každé auto.

V neposlednom rade je to dlho očakávané slnečné žiarenie, ktoré môže spôsobiť škody. Pokožka trpí už dlho predtým, ako dôjde k úpalu. Dvojnásobnou pomocou je teda zdržiavanie sa na chládku a krémovanie. Človek sa potí menej a zároveň si chráni kožu.

Najčastejšie pomôžu ľahké krémy.

Počas dňa podporíme náš hydrolipidový plášť krémom na opaľovanie, večer nasadíme pre tvár a telo hydro-booster. Jeho špeciálne látky posilňujú funkciu kožnej bariéry a bránia tak vyparovaniu vlhkosti. A navádzajú bunky, aby si uchovali prijatú vlhkosť. Ľahké mlieka má koža v lete radšej ako ťažké krémy, ktoré ju môžu zaťažiť. Radšej sa krémujte častejšie a doprajte si pritom pár pohladení.

Plné vody! Potraviny, ktoré hydratujú

94 % podiel vody vrátane pozitívnych vlastností ako Anti-Aging – paradajky nesmú chýbať v žiadnej kuchyni.
Aj cuketa sa skladá z 95 % z vody a dodáva dôležité výživné látky a vitamíny.
Jedno jablko každý deň, prosím! Obsahuje nielen vlákninu, ale dokonca veľa hydratácie vďaka 86 % podielu vody.
Kto by si to pomyslel? Aj paprika sa skladá z 92 % z vody a z ďalších mnohých dôležitých výživných látok.
Ako už hovorí názov: melón pozostáva z veľkej časti z vody. Ide presne o 92 %.
Prirodzene, s 96 % podielmi vody na 1. mieste: uhorka.
Brokolica. Vitamín C, magnézium, kalcium, železo, vláknina a 91 % vody – absolútne multifunkčný.
88 % podiel vody a pozitívny efekt na obnovu pleti: pomaranč.
Nízkokalorická a veľmi zdravá: mrkva. Bohatá na vitamín B a okrem toho obsahuje 87 % vody.
Špenát dodáva nielen energiu, ale pomáha aj pri nedokonalostiach pleti a skladá sa z 95 % vody.
Tipy na boj proti suchej pokožke

 

Podpora hydratácie

2 mädchen spirngen ins wasser

  • Starostlivosť. Ochranné produkty pre pleť v lete majú mať nízky obsah tuku a preto o to viac prispievajú k hydratácii.
  • Ochrana. Počas dňa je adekvátna ochrana proti slnku nevyhnutnosťou.
  • Vlhkosť. Dbajte na starostlivosť s hydratačnými účinnými látkami ako urea, kyselina hyaluronová, aminokyseliny alebo extrakty z aloe vera, uhorky alebo špeciálnych rias.
  • Podpora. Kyselina hyaluronová ovplýva veľmi vysokou schopnosťou viazať vodu a stará sa o prirodzenú hydro-boost. Zároveň je považovaná za osvedčenú účinnú látku proti starnutiu.
  • Žiaden alkohol. Nepoužívajte produkty na starostlivosť o pleť, ktoré obsahujú alkohol.
  • Prepláchnutie. Po kúpaní je potrebné pleť vždy dôkladne opláchnuť.
  • Jemné čistenie. Hydratačné čistiace výrobky s neutrálnou pH hodnotou tu vykonajú dobrú službu.
  • Maska. Po slnečnom dni sa pleť obzvlášť teší na hydratačnú masku.
  • Tekutiny. Dostatočný príjem tekutín, ktorý vás naplní zvnútra.
Hore
OKViac informácií