Menu

Praví muži sa starajú o svoje ruky

Drsné ruky sú ako symbol pravej mužnosti už dávno pasé.

Home » Starostlivosť » Praví muži sa starajú o svoje ruky - 06.2019

Je to prvý a často dokonca aj jediný telesný kontakt medzi ľuďmi: stisk ruky. Či už pri zoznamovacom rozhovore alebo v podobe opatrného dotyku na prvom rande – udržiavané ruky by vlastne mali byť štandardom. Ak vaša rutinná starostlivosť doteraz pozostávala jednoducho len z občasného skracovania nechtov klieštikmi, môžete byť pokojný: Správna manikúra nie je nijako namáhavá, no rozdiel si všimnete okamžite.

Jemný začiatok

Ak máte trochu času, začnite kúpeľom rúk a nechajte ruky asi na 15 minút zmäknúť v teplej vode. Pritom už môžete kefkou na nechty odstrániť špinu spod nechtov. Ak to musí ísť trochu rýchlejšie, skráťte si nechty hneď po sprchovaní. Potom si z dvoch polievkových lyžíc hrubozrnnej soli a trochy olivového oleja namiešajte rýchly peeling, ktorý vám ruky jemne vydrhne.

Pilníkovanie namiesto štikania

V zásade môžete nechty vytvarovať klieštikmi na nechty alebo nožnicami na nechty, najmä keď už sú veľmi dlhé. No i muži mávajú často lámavé nechty, a preto by mali siahnuť radšej po pilníku. Nechty sa tým nielen chránia, ale zároveň tak možno predísť aj ich „rozstrapkaniu“.

Následne vyhlaďte povrchy nechtov leštiacim pilníkom. Lesk, ktorý tak vznikne, zabezpečí opticky veľmi čistý výsledok.

Kožička okolo nechtov sa posúva buď tyčinkou z ružového dreva alebo odstraňovačom nechtovej kožičky. Ak je to potrebné, môžete odstávajúcu nechtovú kožičku odstrániť špeciálnymi nožničkami na nechtovú kožičku. Na záver poriadne nakrémujte – ak to budete robiť pravidelne, čaká vás odmena v podobe hebkých rúk.

Hore
OKViac informácií