Menu

Prebaľovanie je tímová práca: Odporúčania pre všetky typy pokožky

Rovnako individuálne ako bábätká a ich rodičia sú i preferencie plienok.

Home » Rodina » Prebaľovanie je tímová práca: Odporúčania pre všetky typy pokožky - 11.2019

Rovnako individuálne ako bábätká a ich rodičia sú i preferencie plienok a produktov kozmetickej starostlivosti. Našťastie existujú pre každý prebaľovací tím vhodní pomocníci.

1. tím: jemný & láskyplný

Takto rozmýšľajú rodičia: nechtík, pšeničné klíčky, biely slez a mandľový olej – keď má malé dieťatko citlivú pokožku, rodičia vedia, čo mu prospeje. V prípade vlhčených utierok či produktov starostlivosti sa však oplatí vyskúšať rôzne značky. Lebo aj keď pôsobia tie isté účinné látky, môže sa meniť zloženie, a tým aj znášanlivosť. Ak ste našli plienky, vlhčené utierky, krémy a mlieka, ktoré dieťatku najlepšie vyhovujú, oplatí sa urobiť si z nich malé zásoby.

Toto miluje bábätko: Citlivé detičky uprednostňujú produkty jemné k pokožke. Ak je zadoček trochu začervenaný a boľavý, najlepšie je umyť ho čistou vodou. Tiež dobré je, keď dieťatko chvíľu pobudne nahé, aby sa pokožka nadýchala čerstvého vzduchu. Pridajte k tomu upokojujúci krém a bábätko bude šťastné. Len žiadne parfumované látky, tie dráždia a odpútavajú od obľúbenej vône – vône mamy a ocka.

2. tím: kvalitný & cenovo uvedomelý

Takto rozmýšľajú rodičia: „Nakupovať s rozumom“ tak znie devíza, lebo kvalitné produkty nemusia byť drahé, ako stále dokazujú testy výrobkov. S trochou plánovania možno využiť zvýhodnené cenové ponuky či množstevné zľavy. Či už plienky šetrné k životnému prostrediu alebo kozmetika s bio certifikátom – medzičasom už skutočne existuje pre každú potrebu výhodné riešenie. Vyskúšajte napríklad našu vlastnú značku dm babylove.

Toto miluje bábätko: Bábätká majú rady všetko, čo im je známe. Keby to malo byť podľa nich, mohli by ste si ušetriť tú vkusnú úpravu či dobre znejúci reklamný slogan. Počíta sa len obsah. A jemné ruky, ktoré malý poklad rozmaznávajú s veľkou dávkou trpezlivosti a lásky.

3. tím: udržateľný & spätý s prírodou

Takto rozmýšľajú rodičia: Kým sa bábätko naučí chodiť na nočník, minie sa asi 3000 až 6000 plienok. Nečudo, že ľudia, ktorým záleží na životnom prostredí, sa obzerajú po alternatívach. Plienky na viacnásobné použitie sú udržateľným variantom, ak sa perú s úsporou energie a sušia voľne namiesto v sušičke. Ale aj v oblasti jednorazových plienok sa čosi udialo. Výrobcovia v uplynulých rokoch znížili hmotnosť a tým zlepšili bilanciu CO2. Ekologické jednorazové plienky sa vyrábajú z dorastajúcich surovín a sú čiastočne kompostovateľné.

Toto miluje bábätko: Čo prospieva prírode, je prospešné i pre jemnú pokožku. Najmä ak produkty kozmetickej starostlivosti obsahujú prírodné liečivé rastliny a výdatné bio oleje. Tie pochádzajú buď priamo z rastlín na vlastnom balkóne alebo z bio regálu v obchode s drogériou. Práve v sortimente pre bábätká neustále narastá výber prírodných produktov, medzičasom už máme pre každú chuť a aj pre každý rozpočet dobrú bio alternatívu ku konvenčne vyrábaným produktom.

4. tím: aktívny & trendový

Takto rozmýšľajú rodičia: kvalita, funkčnosť, dizajn – a to všetko najradšej v malom formáte. Rodičia a bábätko sú totiž často na cestách, a tak sú veľké balenie vlhčených utierok a XL krém príliš ťažké. Len taška s potrebami na prebaľovanie môže byť trošku väčšia, napríklad ak je v nej praktická prebaľovacia podložka alebo náhradné oblečenie, vrecúška na plienky a dezinfekčné utierky alebo gél, aby všetko prebehlo v čistote, aj v prípade, že nebude poruke žiadny prebaľovací kútik.

Toto miluje bábätko: Bábätká sú prirodzene zvedavé a majú bádateľského ducha. Niekedy je okolie príliš vzrušujúce na to, aby zostalo pokojne ležať čo i len zopár minút počas prebaľovania. Ako dobre, že jestvujú praktické nohavičkové plienky, ktoré možno natiahnuť aj priamo v stoji!

Hore
OKViac informácií