Menu

Prečo sú aj jemné vlasy pekné – bez pochybností

S trochou podpory a so správnym strihom to zvládnu aj jemné vlasy.

Home » Krása » Prečo sú aj jemné vlasy pekné – bez pochybností - 05.2020

Jasné, jemné vlasy musia v kategórii „priemerné“ v porovnaní s hustými vlasmi priznať porážku, zato môžu bodovať v celkovom počte vlasov. Je to len slabá útecha? Nie bezpodmienečne! Lebo to znamená, že tu je voľačo, s čím sa dá pracovať. A vďaka vhodnému účesu, starostlivosti a stylingu sa môžu dokonca aj jemné vlasy stať objemnou krásou.

 

Tieto tipy a účesy vyčarujú objem v jemných vlasoch:

  1. Cik-cak.

Základný kameň objemnej hrivy je položený už pri strihaní vlasov. Obzvlášť kratšie účesy, pri ktorých sú odstránené stenčené končeky, pôsobia opticky hustejšie. Smelé dámy sa odvážia na cool pixie alebo krátky bob – s rozstrapkaným strihom hneď vyčaria viac hojnosti. Ak nechcete obetovať veľa z dĺžky vlasov, vsaďte na dlhý bob alebo french cut (postupný strih, dlhá ofina). Ak vlasy siahajú pod plecia, mali by ste vsadiť na postupnosť. Ale pozor: Aby ste sa vyhli riedkym dĺžkam, nemali by byť rozostupy príliš veľké! Pri téme vlasy na čele optický objem zabezpečí kompaktne ostrihaná ofina alebo hlboký pútec na boku.

 

  1. Správny styling.

Skôr než sa dáte do fénovania, vopred dodajte vlasom objem pomocou vhodného produktu starostlivosti. Mali by ste dbať na posilňujúce vlastnosti a používať produkty, ktoré vlasy nezaťažia. Špeciálne série pre väčší objem oslobodia vlasy od všetkých zvyškov, napriek tomu ich však zásobujú dostatkom vlhkosti. Pri stylingových produktoch vsaďte na podpornú ľahkosť. Radšej sa teda vyhnite gélu a vosku a namiesto nich do uterákom vysušených korienkov votrite alebo nastriekajte trochu peny alebo spreja na zväčšenie objemu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Viac než horúci vzduch.

Stará dobrá okrúhla kefa je priam zázračnou zbraňou, keď ide o objem. Aby vlasy lepšie držali, vlasy najprv vopred presušte fénom. Aby dlho vydržal objem, fénujte následne s okrúhlou kefou presne proti smeru rastu vlasov. Keď sú vlasy suché, pusťte sa do stylingu. Kučery skutočne dodávajú objem. Je jedno, či s kulmou alebo žehličkou – kučery by nemali byť príliš malé. Vychladnuté kučery je najlepšie opatrne uvoľniť prstami.

 

  1. Aby objem vydržal.

Aby dosiahnutý objem dlho vydržal, zafixujte ho sprejom alebo púdrom na vlasy. Tu pomôže: menej je viac. Radšej teda odoberajte len jednotlivé pramene a produkt používajte len miestami. Ak chcete vlasy nosiť v cope, môžete si viac objemu vyčarovať vďaka neviditeľným pomocníkom ako je napríklad pony puffin, alebo použite veľmi jednoduchý trik a noste dva copy nad sebou tak, aby vrchný zakrýval spodný. Ukáže to nielen väčší objem, ale navyše aj viac dĺžky.

Hore
OKViac informácií