Active Beauty
Predlžovanie mihalníc: 7 dôležitých faktov

Predlžovanie mihalníc: 7 dôležitých faktov

Vzhľad umelých mihalníc a doba, ktorú vydržia, nezávisia iba od toho, ako sa umelé mihalnice prilepia, ale predovšetkým od toho, ako s nimi zaobchádzate. To najdôležitejšie, čo je potrebujete vedieť, sme zhrnuli v našom článku.

Prirodzené mihalnice snov nemá takmer žiadna z nás. Preto si zväčša pomôžeme inak. Či už magnetické umelé mihalnice alebo rastové séra: čo sa týka výzoru očí, je povolené podvádzať. Ak si želáte čo možno najtrvalejšie riešenie, tak vám s predlžovaním mihalníc najlepšie pomôžu v kozmetickom štúdiu. Za predpokladu, že poznajú niekoľko dôležitých detailov o mihalniciach.

Predlžovanie mihalníc: 7 faktov, ktoré sa musia rešpektovať

Ako vlastne funguje predlžovanie mihalníc?

Pri profesionálnom predlžovaní mihalníc sa nalepujú jednotlivé umelé mihalnice do blízkosti korienkov na pravé mihalnice. To, akú dĺžku budú mať umelé mihalnice a koľko z nich sa nalepí, závisí od želania zákazníčky. Od jemného zhustenia po dramatický výzor mihalníc, všetko je možné.

Je predlžovanie mihalníc bolestivé?

Nie, predlžovanie mihalníc nebolí. Určite nie vtedy, keď sa urobí profesionálne. Používajú sa lepidlá dobre znesiteľné pre pokožku, ktoré sa nanášajú s minimálnym, ale dostatočným odstupom od koreňa mihalnice a tak sa nemôžu dostať do vnútra oka. Čo ale musíte vedieť: tak ako pri prirodzených mihalniciach, aj pri umelých sa môže stať, že sa (napr. počas spánku) navzájom zlepia. To môže spôsobiť ľahké pnutie. Čo pomôže: celé to opatrne oddeliť pomocou kefky na mihalnice.

Ako dlho trvá predlžovanie?

Podľa počtu nalepených mihalníc trvá predlžovanie cca 60 až 90 minút. V tomto čase musíte pokojne ležať so zavretými očami. Aby sa dosiahla dobrá priľnavosť lepidla, platí pre najbližších 24 hodín striktný zákaz dotýkania sa! Taktiež sa na oko nesmú aplikovať žiadne tekutiny. Počas ďalších týždňov budú mihalnice postupne odpadávať. Je to normálne a spôsobuje to rast prirodzených mihalníc. Aby ste tento výzor udržali stále rovnako pekný a svieži, odporúča sa dopĺňanie cca každé štyri týždne.

Čo ak sa mihalnice nedajú doplniť?

Postupom času odpadne čoraz viac prirodzených mihalníc, kým napokon nezmiznú všetky. Vypadávanie však môže byť veľmi nepravidelné, takže mihalnice môžu vyzerať veľmi neúplne a pretrhane. Pokiaľ si neželáte nové doplnenie, mali by ste popremýšľať nad úplným odstránením zvyšných umelých mihalníc. Náš tip: neskúšajte odstrániť mihalnice na vlastnú päsť zoškrabávaním alebo iným, podobným spôsobom. Kozmetické štúdiá disponujú jemnými riedidlami vhodnými na odstránenie, ktoré nepoškodia ani pokožku, ani prirodzené riasy.

Prečo u mňa predĺžené mihalnice nedržia?

Profesionálne nalepenie umelých mihalníc je polovica úspechu, keď sa jedná o pekný výzor a dobrú výdrž. O zvyšok sa musíte postarať sami. To znamená: musíte sa vyhýbať škrabaniu a dotýkaniu sa do takej miery, ako sa len dá. Ak by vás oko niekedy svrbelo, skúste ho zatvoriť a počkajte. Ak to neprestane, môžete opatrne zatlačiť nechtom proti tomu miestu – ale skutočne iba zatlačiť, neškriabať. To isté platí pre starostlivosť: pri umývaní tiež nesmie vzniknúť trenie. Ak používate krém na oči, musíte mihalnice bezpodmienečne vynechať. Ideálne je, ak aj pri zaspávaní dbáte na to, aby ste mihalnice nepritláčali na vankúš.

Musí sa na predĺžené mihalnice nanášať mejkap?

Nie. Predĺžené mihalnice sami od seba vyzerajú byť plné, tmavé a nádherné. Maskara už vlastne nie je potrebná. Ak by ste si predsa len želali intenzívnejší vzhľad, môžete si samozrejme vypomôcť maskarou. Dôležité pritom je: vždy používajte iba vodou rozpustné produkty a pri odličovaní pracujte s jemnými odličovačmi (napr. čistiace mlieko alebo olej).

Potrebujú umelé mihalnice ešte nejakú ďalšiu starostlivosť?

Čím menej budete s umelými mihalnicami manipulovať, tým lepšie. Ako sme už spomenuli, nemajú rady dotyky. Preto sú tabu kliešte na mihalnice – a vďaka jemnému ohybu umelých mihalníc ani nie sú potrebné. Dbajte na to, aby sa umelé mihalnice nezlomili alebo nezlepili. Denné prečesanie (najlepšie ráno) pomocou kefky na mihalnice je prevenciou pred zlepením a lámaním.