Active Beauty
Vychutnávajte si adventné a predvianočné raňajky

Dobrú pomalú chuť!

Vychutnávajte si adventné a predvianočné raňajky

Sotva sa to dá pohodlnejšie: kedy si môžete vychutnať raňajky slávnostnejšie, keď nie počas Vianoc? Všetko, čo k tomu potrebujete, je svetlo sviečok a recepty, ktoré vám ich spravia ešte výnimočnejšími.

Či sú raňajky naozaj tým najdôležitejším jedlom dňa, nevieme presne. V každom prípade však môžu byť tým najkrajším. Pretože práve počas dní pred Vianocami môžeme nad výdatnými raňajkami rozjímať a vychutnávať si ich,  čo robí advent ešte čarovnejším.

Slávnostné raňajky: počas Vianoc si spievajte

Niektoré pesničky počujeme síce len raz do roka, ale o to radšej. Vianočné piesne v nás prebúdzajú prekrásne spomienky. A presne tak chceme začať aj svoj deň. Pred tým, ako prestrieme stôl a zaženieme svoj hlad, zapnime si nahlas rádio a zaspievajme si.

Vo vzduchu cítiť vianočnú vôňu

Vianoce sú o pocite. A pocity prežívame cez vône. Ak cítime sladkú vôňu, automaticky sa cítime v bezpečí. Aj pri špeciálnych adventných vôňach ako kadidlo či škorica nám srdce bije rýchlejšie. Vianočné sviece sú dvojnásobne praktické: omámia naše nosy a dajú miestnostiam atmosféru pohody. Pri adventných či vianočných raňajkách je dôležité, aby ste sa vyhýbali oslňujúcemu svetlu. Svetlo sviečok alebo tlmené svetlo sú alfou a omegou pohody a pokoja.

Čas na nové recepty

Milujete na raňajky med a lekvár? Rozumieme tomu. Napriek tomu existuje toľko rôznych raňajkových variácií, ktoré vám spravia advent ešte chutnejším. Vyskúšajte lekvár či iné nátierky s vlastnoručne upečeným kváskovým chlebom. Alebo čo tak dať si vianočnú ovsenú kašu? Pridajte do ovsenej kaše trochu škorice, štipku kardamómu a lyžicu mandľovej pasty. Budete to milovať. Inak, vynikajúco chutia aj škoricové palacinky. Jednoducho pridajte do hotovej zmesi na palacinky štipku škorice (najlepšie bio) a pripravte ich ako obyčajne. Alebo vyskúšajte recept, s ktorým na raňajky naozaj nikto neráta: šalát z mušlí. Zmiešajte mušle s jemne nastrúhaným jablkom, cibuľou a 5 kusmi šampiňónov, primiešajte šťavu z polovice citróna a olivového oleja, soľ a čierne korenie a hotovo! Neskutočná chuť!

Dekorácia: oči jedia s nami

Servítky, čerstvé šišky alebo slávnostný riad dodajú vianočným raňajkám ešte väčší šmrnc. To isté platí aj pri jedle: ak je krásne naservírované, prídu si na svoje aj naše oči. Položte na müsli ako dekoráciu pár kokosových pilín, sušené ovocie a orechy. Alebo nenechajte lekvár či iné nátierky v skle, ale naplňte nimi male šáločky. Bude s tým trochu viac práce, ale vyčarujú oveľa krajšiu atmosféru.

Aj pôžitok môže byť zdravý

Žúrovať bez zlého svedomia? Žiadny problém. V dm nenájdete len široký výber bio produktov, ale aj mnoho moderných sladkostí, ktoré dávajú na prvé miesto zdravie.  Čo tak napríklad šťavu na imunitu? Alebo proteín z konope, ktorý si môžete primiešať do müsli? Aj pre vianočné pečivo existujú  zdravé alternatívy ako vegánska náhrada vajec, bezgluténové zmesi na pečenie alebo alternatívy cukru ako napr. cukor z kokosových kvetov alebo šťava z agávy.

Šálka plná šťastia

Adventné raňajky môžu byť super aj vďaka nápojom. Naše top odporúčanie: varené zlaté mlieko, ktoré nielen zvnútra zohrieva, ale vďaka kurkume je aj absolútne zdravé. Alebo si namixujte čerstvé smoothie. A bez čoho sa nezaobídu žiadne vianočné raňajky: horúci čaj, ktorý vďaka koreniu vonia po Vianociach.

Rozjímajte a doprajte si skvelé raňajky nielen na Vianoce!

Cez víkend je na výdatné raňajky viac času. To však neznamená, že si nemôžete vychutnať advent aj počas týždňa. Základom je príprava. Chia puding, müsli alebo zdravú kašu si pripravte už večer. Kto má chuť na pečivo, mrazeným pečivom, ktoré zohreje v rúre, si ušetrí cestu k pekárovi. A kto nemá čas na čerstvé smoothie, zamiluje si šťavy z dm. Na vianočné rozjímanie je čas vždy. Musíte si ho však chcieť nájsť.