Menu

Ricínový olej na vlasy

Ricínový olej je tajným tipom pre krásne vlasy. Takto sa má správne používať.

Home » Krása » Ricínový olej na vlasy - 09.2020

Či už ako zdravá starostlivosť alebo prirodzený prostriedok na podporu rastu: ricínový olej je na vlasy úplne geniálny. Predpokladom je, že viete tento prírodný produkt použiť tak, aby bol skutočne účinný.

Napriek ochrane proti slnku a SOS ošetreniu pôsobia vlasy po lete často matne a unavene. Čo teraz potrebujete? Ošetrenie – a síce najlepšie v prirodzenej, hydratačnej a vyživujúcej forme. Nech sa páči: ricínový olej je správna voľba, aby ste ulahodili vlasom vystresovaným po lete.

Vraví sa, že vlasy a mihalnice budú vďaka tomuto prírodnému oleju dlhšie a hustejšie. Je to pravda? Odpoveď znie: áno aj nie. To, ako rýchlo alebo husto rastú vlasy a mihalnice, je u každého človeka dané geneticky; na tom nedokáže nič zmeniť ani ricínový olej. Vie sa však postarať o to, aby vlasy a mihalnice vyrastali podstatne zdravšie a pestovanejšie.

Vysoký podiel nasýtených mastných kyselín, ako aj vitamínov A a E ich viac rozžiari a podporí ich odolnosť. Prestanú sa lámať a môžu dosiahnuť svoju úplnú rastovú dĺžku.

Ricínový olej na vlasy: ako ho správne použiť

1. Na čo dbať pri nákupe?

Ricínový olej sa získava lisovaním semien afrického ricínu obyčajného. Ak chcete použiť ricínový olej na spevnenie vlasov, mihalníc a dokonca obočia, kúpte si bezpodmienečne vysokohodnotný olej lisovaný za studena, ktorý neobsahuje žiadne prísady. O tom, že je produkt kvalitný, svedčí aj to, že sa predáva v tmavej sklenenej fľaši. Intenzívne a trvalé vystavenie svetelnému žiareniu by zničilo dôležité výživné látky oleja. Preto olej uskladňujte na tmavom a chladnom mieste.

2. Ako správne používať ricínový olej?

Ricínový olej je pre vlasy a mihalnice prostriedkom, ktorý skutočne dokáže všetko. V každom prípade iba vtedy, ak sa správne použije. Časté chyby: buď vlasy pôsobia ako naolejované a nie sú žiarivé, alebo olej pri nanášaní kvapká na podlahu, alebo vlasy aj po umytí vyzerajú stále ako mastné. Preto je najdôležitejším tipom: neaplikujte príliš veľkú dávku oleja, postačí skutočne iba pár kvapiek! A použite tieto triky: na pokožku hlavy nanášajte olej buď po kvapkách pomocou pipety alebo pomocou vatovej tyčinky. Aj pri mihalniciach je tento postup najlepší. Ak chcete zapracovať olej po celej dĺžke vlasov, pomôžte si malým rozprašovačom: ricínový olej zmiešajte s vodou v pomere 2:1, naplňte do rozprašovača, dobre premiešajte a nastriekajte po celej dĺžke z dostatočnej vzdialenosti.

3. Ošetrenie poškodených vlasov

Suché a lámavé vlasy potrebujú výdatné ošetrenie. Za týmto účelom jednoducho zmiešajte vyživujúci kondicionér alebo masku na vlasy s malým množstvom kvapiek ricínového oleja a po každom umytí aplikujte tento ošetrujúci mix na vlasy. Ešte jeden tip: opláchnite to nie horúcou, ale teplou vodou.

4. Pre lepší rast vlasov

Ak si želáte zdravé, dlhé vlasy, rovnomerne vmasírujte malé množstvo ricínového oleja do umytých vlasov osušených uterákom, zabaľte ich do priesvitnej fólie a nechajte pôsobiť najlepšie celú noc. Dôležité vedieť: pretože na vymytie ricínového oleja môže byť potrebné vlasy viackrát našampónovať, mali by ste bezpodmienečne použiť veľmi jemný šampón.

5. Pomoc pri strapatých vlasoch

Čím sú vlasy suchšie, tým rýchlejšie „lietajú“. Čo pomôže: naplňte ricínový olej s vodou (pomer 2:1) do rozprašovača, dobre premiešajte a po učesaní nastriekajte malé množstvo na končeky vlasov.

6. Ricínový olej proti suchej pokožke hlavy a lupinám

Pravidelné masáže pokožky hlavy ricínovým olejom nielenže podporia prekrvenie pokožky hlavy, ale dodajú jej aj dôležité tuky a vitamíny. Malý tip: najideálnejšie je, keď necháte olej po masáži pôsobiť cez noc.

Hore
OKViac informácií