Menu

Skrátka rozprávkové: Mystické podoby víly

Pravé víly rady zostávajú neviditeľné.

Home » Krása » Mejkap » Skrátka rozprávkové: Mystické podoby víly - 11.2019

Z ohňa

V prípade tohto looku je dovolený lesk. Trblietanie na pleti vytvoríte pleťovým krémom s hodvábnym leskom. Pre dennú potrebu sú vhodné predovšetkým produkty s trblietavou alebo olejovou textúrou. Okrem toho naneste základ a kútiky očí zvýraznite ligotavou kajalovou ceruzkou. Na pery naneste transparentný lesk v odtieni jemná ružová alebo nude. Ak máte rada viac lesku, naneste zvýrazňovač na chrbát nosa, lícne kosti a spánky.

Mýty a povesti: morrígan je staroírske slovo a znamená „veľká kráľovná“. Morrígan pochádza z keltskej mytológie Írska a vystupuje v nej v súvislosti s vojnou, bojom a sexualitou.

 

 

 

 

Prirodzene zemitá

Vyčistená a ošetrená pleť je najlepším základom pre tento look. Vďaka vopred použitému hydratačnému krému základ nevsiakne do pleti. Základ môže byť s ľahkou textúrou. Naneste v malom množstve a dbajte na vhodný farebný odtieň. Pre prirodzené dymové líčenie naneste svetlé hnedé a béžové odtiene decentne na dolný okraj očí a na viečko až pod obočie.

Mýty a povesti: v severskej mytológii symbolizujú tri sudičky Norny minulosť, prítomnosť a budúcnosť. Urd, Verdandi a Skuld žijú na úpätí stromu sveta Yggdrasil, pri ktorom vyviera prameň osudu.

 

 

 

V rannom zore

Pozdravuje vás Šípková Ruženka: v tomto prípade naneste ružovú veľkoryso na líca a horné viečko až po obočie a nasmerujte ju až k spánkom. Nezabudnite ani na chrbát nosa! Použitím dvoch odlišných farebných odtieňov môžete pod lícnymi kosťami a v kútikoch očí vytvoriť o niečo tmavšie odtiene. Ak chcete, môžete ružovú potiahnuť až k spánkom alebo z nej urobiť len jabĺčkové líčka ako mávajú bábiky.

Mýty a povesti: verziu rozprávky o Ruženke od bratov Grimmovcov poznajú mnohí už z detstva. 13. sudička odsúdi peknú Ruženku na smrť, ostatných dvanásť dokáže kliatbu už len zmierniť na storočný spánok v tŕní.

 

 

 

Svetlo a tieň

K dosiahnutiu ligotavých dôrazov vedú dve cesty: voľné trblietavé čiastočky naneste rukou alebo štetcom na pery, na horné viečka alebo pod oči. Dôležitý je mastný podklad kvôli priľnavosti pigmentov. Obzvlášť vhodná je na to vazelína. Ako alternatívu možno použiť tekuté produkty, ktoré už obsahujú lesklé a trblietavé čiastočky.

Mýty a povesti: Galadriel je mocná kráľovná Elfov, ktorú J. R. R. Tolkien v trilógii Pán prsteňov vykresľuje ako múdru ženu a ochraňujúcu sprievodkyňu hobita Froda na cestách. Stala sa tak literárnou obdobou prastarého mýtu o víle ako osudovej bohyni.

Hore
OKViac informácií