Menu

Spi sladko

Žiarivá pleť i vlasy za noc.

Home » Krása » Spi sladko - 11.2018

V noci sa regeneruje celé telo. To zlepšuje náladu, zvyšuje produktivitu, sústredenosť a zdokonaľuje pokožku.

Spánok je dôležitý pre našu pohodu a zdravie, pretože ovplyvňuje pocity, výzor a produktivitu. Ak spí človek málo, je v zlom rozpoložení, cíti sa biedne, nesústredí sa a na nič nemá nervy. Aj kvalita pokožky, imunitný systém a dokonca hmotnosť závisia od spánkového správania. Tím Case Western Reserve University v Clevelande v jednej štúdii uviedol, že ženy, ktoré spia maximálne päť hodín za noc, priberú za desať rokov v priemere o 0,7 kila viac ako ženy, ktoré spia denne sedem hodín. Pretože pri nedostatku spánku reagujú mastné bunky na inzulín horšie. Čiže dostatočný nočný pokoj napomáha látkovej premene.

Pokožka pracuje v noci

Spi sladko„Potrebujem svoj spánok krásy.“ To, čo vyzerá často ako výhovorka, dáva za pravdu doktorom a výskumníkom. Počas spánku sa vylučuje hormón spánku, ktorý zodpovedá za regeneráciu buniek. Ak spí človek málo, vidno to na kruhoch pod očami, bledej pokožke, vráskach alebo suchej pleti. Nočné krémy dokážu tieto regeneračné procesy podporiť. Produkty obsahujú látky, ktoré zabraňujú odbúravaniu kolagénu, obnovujú bunky a posilňujú väzivá. Pred nanesením krému je potrebné dôkladné vyčistenie pokožky, aby sa látky mohli dobre vstrebať. Potom sa nám hneď spí s omnoho lepším svedomím.

Ako na spánok krásy

 • Rytmus
  Nepravidelné spánkové intervaly, veľa jedla alebo alkoholu môže narúšať spánok. Počas pracovných dní by mal človek skúsiť ísť spať zakaždým v tom istom čase, potom sa mozog dokáže na to nastaviť a vyvinúť si niečo ako spánkový režim.
 • Starostlivosť
  Ošetrujúce produkty dokážu spánok do krásy zintenzívniť, pretože počas noci majú dosť času na to, aby plne rozvinuli svoj účinok. Na to sa hodia krémy vyvinuté špeciálne na noc, no aj séra a masky dokážu vďaka nerušenej dobe pôsobenia privodiť malé zázraky. Dokonca existujú aj produkty pre zuby, ktoré cez noc posilnia zubnú sklovinu a bojujú so zafarbením.
 • Šport
  Ľahký tréning poobede alebo v skorý večer pomôže pri zaspávaní, náročnejšie cvičenia by sa mali stihnúť maximálne do štyroch hodín predtým, ako ide človek spať. Alebo si ich nechajte na ráno, vtedy ich budete skôr potrebovať, keďže telo vtedy aktivuje stresový hormón kortizol.
 • Meditácia
  Pri sústredení na dýchanie sa telo i duch upokoja, dýchanie sa stlmí. To zredukuje stres a vyprázdni hlavu. Pred spánkom úplne postačí 30 minút na nejakom pokojnom mieste.
 • Stravovanie
  Aj potraviny dokážu prospieť spánku. Cottage cheese a morčacie mäso obsahujú aminokyselinu tryptofán*, ktorá riadi spánok. Aj zelená listová zelenina ako kapusta, špenát, potočnica lekárska a hlávkový kel dopomôže k relaxu vďaka vysokému obsahu horčíka. Predtým, ako idete spať, by ste sa mali vyhnúť korenistým jedlám, kofeínu a alkoholu.

* Aminokyselina tryptofán pôsobí upokojujúco, podporuje dobrú náladu a redukuje hmotnosť. Telo si ju nevie samo vytvoriť, preto je dobré prijať ju cez potravu.

Starostlivosť o tvár

Spi sladkoKoncentráty. Séra alebo ampulky obsahujú výdatné látky vo vysokej dávke. Väčšinou sú to kvalitné oleje vyživujúce pleť alebo hydratačný hyalurón. Aj pre obočie a mihalnice existujú séra. Cez noc dokážu tieto látky dobre pôsobiť a postarajú sa o sviežu pleť. Ampulky sa výborne hodia aj ako intenzívne kúry, ktoré sa užívajú viac dní.

Masky. Počas spánku vykonajú masky na tvár celú prácu. Intenzívne ošetria pleť a dodajú jej vlhkosť. Peel-off alebo intenzívne očisťujúce masky sa menej hodia na nočné použitie, pleť by príliš vysušili.

Krémy. Denné krémy chránia pred vonkajšími vplyvmi ako UV žiarenie, nočné krémy naštartujú regeneračné procesy. Sú výdatnejšie, aby pleť upokojili, a väčšinou aj mastnejšie, aby jej dodali dostatok vlhkosti. Niektoré produkty bránia odbúravaniu kolagénu, posilňujú väzivá a podporujú regeneráciu buniek.

Tip na produkt: Pleťová regeneračná maska od NAOMI BioCosmetics.

Starostlivosť o vlasy

Spi sladkoMasky. Látky ako argánový olej, olivový olej alebo keratín ošetria krehké a suché vlasy. Dodajú im dostatok hydratácie. Masky na vlasy sa nanášajú vždy na čerstvo umyté a v uteráku osušené vlasy. Ráno vlasy dôkladne umyte a ošetrite kondicionérom.

Tip na produkt: Medová vitamínová vlasová kúra od Swiss O-Par.

Starostlivosť o ruky a chodidlá

Spi sladkoKrémy & masky. Pri chladnejších teplotách sú veľmi namáhané predovšetkým ruky, niekedy je pokožka dokonca popraskaná. Preto by sme práve v zime nemali zabúdať na krémovanie. Jedenkrát týždenne doprajme rukám a chodidlám masku, ktorá môže svoj účinok rozvinúť počas noci. Posteľná bielizeň ostane čistá, ak si dáte ponožky alebo tenké bavlnené rukavice.

Tip na produkt: Intenzívna a pohodlná starostlivosť o nohy v podobe exfoliačných ponožiek od Parasoftin. Ošetrujúci krém na ruky Intensive Repair od Sante.

Starostlivosť o zuby

Spi sladkoÚstna voda. Keďže počas spánku nejeme ani nepijeme, tento čas sa úžasne hodí na extra porciu starostlivosti o zuby. Špeciálne ústne vody a pasty posilnia zubnú sklovinu, predchádzajú povlaku a bojujú so zafarbením. A hneď sa prebudíme s úsmevom na tvári.

Tip na produkt:Ústna voda Nightly Reset od Listerine.

Hore
OKViac informácií