Active Beauty
Sponky: skoro každý ich používa nesprávne

Sponky: skoro každý ich používa nesprávne

Nech si už do vlasov nastrkáme sponiek koľko chceme: ak tieto malé, jemné vlásenky použijeme nesprávne, jednoducho nebudú držať.

Úplne jedno, či máme vo vlasoch peknú stužku, želáme si elegantný účes dohora alebo si chceme upliesť romantický vrkoč: sponky dodajú účesu správnu pevnosť, aby vydržal bežný deň v kancelárii alebo divokú noc na diskotéke. Predpokladom je, že sponky použijeme správne. Inak sa nám sen o skvelom účese doslova rozplynie.

Správne používanie sponiek: 5 tipov na pevnosť

Príprava: vlasy potrebujú upevniť

Čím sú vlasy hladšie a jemnejšie, tým ľahšie skĺzne sponka po nich dolu. Logicky! Ale buďte bez obáv: správnou prevenciou sa dá tomu predísť. Najlepšie bude, ak do mokrých vlasov pridáte malú dávku penového tužidla. Pred použitím sponiek by ste mali každý jeden prameň vlasov trochu natupírovať, aj to ich zdrsní. Napokon na vlasy naneste ešte trochu suchého šampónu. A už držia sponky vo vlasoch pevne.

Horúca ihla: viac pevnosti vďaka fénovaniu

Zohriate vlasy sa dajú ľahšie tvarovať ako v studenom stave. Pre perfektne sediaci účes sa pred tvarovaním účesu krátko vyfénujú jednotlivé pramienky vlasov, aj vlásenky. A teraz rýchlo zapichnite sponky do vlasov tam, kde chcete a opatrne ochlaďte vlasy studeným vzduchom a tým účes zafixujete.

Žiadne padanie sponiek vďaka vlasovému spreju

Častým problémom pri použití sponiek je to, že jemné vlasy vypadávajú. Predovšetkým pri jemných vlasoch je kovový povrch sponiek jednoducho príliš hladký na to, aby perfektne držali. Čo pomôže? Sponky zo všetkých strán jemne vyhnite a postriekajte vlasovým sprejom. Celé to nechajte chvíľu vyschnúť a následne použite ako zvyčajne.

Hladné alebo zvlnené: z ktorej strany sa sponky do vlasov používajú?

Mnohé sponky majú jednu stranu, na ktorej nie je kov hladký, ale zvlnený. To nie je náhoda, ale malo by to vlasy ešte viac spevniť. Pri použití platí: aby sa pramene optimálne sformovali, musí smerovať zvlnená strana nadol (teda k hlave).

Dvojnásobne drží lepšie: použite dve sponky

V zásade platí: čím tenšie pramene sú od seba oddelené, o to lepšie sa dajú sponky zafixovať. Ak máte veľmi ťažké a dlhé vlasy, tak ich jednou sponkou optimálne nespevníte. V tomto prípade použite jednoducho dve sponky tesne vedľa seba. Viac pevnosti sa nedá dosiahnuť. Ešte môžete na účes naniesť vlasový sprej. A už môžete vyraziť.