Menu

Starostlivosť o nohy – cestovný plán na leto

Keď sa vonku oteplí, aj chodidlá sa opäť odvážia na čerstvý vzduch.

Home » Krása » Starostlivosť o nohy – cestovný plán na leto - 05.2019

S chodidlami a nohami v studených ročných obdobiach často zaobchádzame trochu bezohľadne. Keď potom teploty znovu stúpajú, tak trochu neočakávane zistíme, že naše nohy nie sú v stave vhodnom pre otvorenú obuv. To však nie je žiadny problém so správnym cestovným plánom starostlivosti. V piatich krokoch dostane vaše chodidlá a nohy do najlepšej formy.

  1. Oslobodenie od starej záťaže

Odumreté časti kože a hrubá stvrdnutá koža môže pokojne odísť so studeným ročným obdobím. S malou prípravou sa to dá rýchlo zariadiť. Prebytočnú stvrdnutú kožu možno odstrániť pomocou pilníka na nohy alebo pemzy. Najlepšie je, urobiť si predtým kúpeľ nôh v asi 38 stupňovej vode. Približne po 20 minútach bude koža dosť mäkká na to, aby bolo možné stvrdnutú kožu ľahko odstrániť. Píling nôh vám pomôže zbaviť sa starých, odumretých čiastočiek kože a pekne zjemní pokožku. Po ňom nasledujúce holenie tak nebude len dôkladnejšie, ale vďaka odstráneným čiastočkám kože sa dorastajúcim chĺpkom aj uľahčí cesta na povrch. Tak možno zabrániť prípadnému zarastaniu chĺpkov. V prípade citlivej pokožky by ste však mali medzi pílingom a holením urobiť menšiu prestávku, aby ste ju priveľmi nepodráždili.

  1. Hladký povrch

Či a ako sa odstraňujú chĺpky na nohách, je samozrejme vec vkusu a závisí od vlastností pokožky a citlivosti na bolesť. Najrýchlejšou metódou stále zostáva holenie. Chĺpkov na palcoch a na priehlavku by ste sa však mali radšej zbaviť dôkladnejšími metódami, ako je vosk či cukrová depilácia, aby pri dorastaní nevrastali.

  1. Dajte im tvar

Po kúpeli nôh sa aj nechty strihajú ľahšie. Nechty skracujte klieštikmi alebo nožnicami na nechty, kraje zarovnajte pilníkom a rohy zľahka zaoblite. Necht sa nesmie strihať príliš oblo, v opačnom prípade zarastie. Plochy nechtov možno vyleštiť leštiacim pilníkom. Pre ošetrenie pokožky v okolí nechtov následne vmasírujte nechtový olej. Kto chce, môže odstrániť aj prebytočnú kožu v okolí nechtov pomocou drevenej tyčinky. Nezabudnite predtým nechať pôsobiť odstraňovač kože z okolia nechtov!

  1. Vyžeňte nepozvaných hostí

Kto trpí v lete potením nôh, mal by pri nosení uzavretej obuvi siahnuť po tenkých vložkách, ktoré vlhkosť vsajú. Tvorbu potu a zápachu dokážu zredukovať aj špeciálne dezodoranty na nohy. Proti plesniam nôh, plesniam nechtov a kurím okám existujú špeciálne tyčinky a spreje. Celulitída na stehnách je úplne prirodzeným kožným javom, ktorý sa vyskytuje takmer u každej ženy. Kto ju vníma ako veľmi rušivú, môže podporiť prekrvenie nôh pomocou masáže kefkou a pomôcť tak napnúť pokožku. Aj striedavé sprchovanie teplou a studenou vodou pomáha napnúť väzivo.

  1. Dodajte mäkkosť

Na záver programu starostlivosti sa poriadne nakrémujte, ideálne večer. Pre dosiahnutie extra porcie starostlivosti naneste o niečo hrubšiu vrstvu krému, natiahnite si tenké bavlnené ponožky a choďte spať. Nohy budú zásobované vlhkosťou a zároveň aj trošku zhnednú. Telové mlieko so samoopaľovacím efektom zmäkčí kožu a trochou farby opticky vyrovná nepravidelnosti.

Hore
OKViac informácií