Active Beauty
Starostlivosť o nohy v lete: čo potrebujú vaše nohy?

Nohy ako zo salónu

Starostlivosť o nohy v lete: čo potrebujú vaše nohy?

Chodiť naboso je zdravé. Predovšetkým v lete. Ale skutočná zábava je vetrať nohy len vtedy, keď sa cítia dobre a vyzerajú pekne upravené. Dôležité pritom je, že starostlivosť o nohy funguje v lete inak než v zime. Ako? To prezradia nasledujúce tipy.

 

Starostlivosť o nohy v lete: na čo musíte teraz dbať

Ošetrovanie: viac vlhkosti, menej mastnoty

Pokožka na nohách patrí k tým oblastiam, ktoré produkujú len málo mazu. Čo to pre nás znamená? Pri ošetrovaní ich musíme dodatočne rozmaznávať výživnými mliekami – leto je však výnimkou. Vďaka vysokým teplotám pokožka (aj na nohách) produkuje celkovo viac tuku. Preto sa vlhkosť o to rýchlejšie vytratí. Iba mastné krémy by teraz boli príliš ťažké. Perfektná starostlivosť o nohy na leto preto obsahuje o čosi viac vlhkosti než mastnoty.

Kúpele nôh: starostlivosť sa snúbi s osviežením

Kúpele nôh neslúžia len na ošetrenie a uvoľnenie, ale v lete aj na osvieženie. Predovšetkým opuchnuté nohy milujú kúpeľ vo výživnom mlieku. Ak doňho pridáte aj dávku kokosového oleja, zabezpečíte ultimatívny efekt zamatových labiek. Poznáme to už zo zimy. V lete však platí, že na kúpele nôh také horúce, až sa z nich parí, nemá chuť nikto. Vyvarujte sa však ľadovo studených teplôt. Tie podporujú prekrvenie a spôsobia, že opuchnuté nohy ešte viac horia. Lepším riešením je dávka francovkového vínneho octu v kúpeli na nohy, ktorá sa postará o poriadne dráždivé osvieženie.

Kúpele nôh proti poteniu: v lete nevyhnutné

Nohy vlhké od potu nie sú v lete žiadnou raritou. Nepríjemné pachy s nimi súvisiace, logicky, tiež nie. Našťastie sa potenie nôh dá trochu zmierniť správnou starostlivosťou. Sú na to dva triky. Po prvé: navlhčite si nohy každý večer pred spaním šalviovým čajom a votrite do vlhkej pokožky trochu olivového oleja. Olej sa spojí s čajom a vpije sa hlboko do pokožky. Efekt: šalvia pôsobí regulačne na potné žľazy. Potenie sa tak síce nedá potlačiť úplne, no prinajmenšom ho možno trochu zredukovať. Druhý trik: vtierajte do nôh pravidelne, raz za pár dní, mätový olej – pôsobí a vonia osviežujúco.

Ochrana pred slnkom: na chodidlá často zabúdame

Chodidlá patria k takzvaným slnečným cestám – teda k tým oblastiam pokožky, ktoré bývajú kvôli svojmu vodorovnému postaveniu voči slnku obzvlášť postihnuté škodami napáchanými UV žiarením. Ochrana pred slnkom je preto extrémne dôležitá, mnohí na ňu však bežne zabúdajú. Myslite na ňu každý deň – chodidlá potrebujú UV ochranu. Čím vyšší je ochranný faktor, tým lepšie.

Look: Brown is beautiful

Biele chodidlá vôbec nevyzerajú očarujúco. Už vôbec nie, ak svetlá beloba z poltopánok vyniká vedľa nôh už opálených slnkom. Čo pomôže? Zamaskovať rozdiel samoopaľovacím krémom. Ak však natriete samoopaľovacím krémom len chodidlá a vynecháte nohy, podporíte tak vznik umelo pôsobiaceho farebného rozdielu. Preto platí: najprv nakrémujte samoopaľovacím krémom chodidlá. Potom zmiešajte bežné telové mlieko s troškou samoopaľovacieho krému a naneste ho na nohy. Samoopaľovací krém takto zafarbí nohy len zľahka a vytvorí perfektný farebný prechod. Tak sa budú môcť chodidlá v lete ukázať. Najlepšie vo vzdušných letných šatách a sandáloch.