Menu

Správna starostlivosť po opaľovaní pre bronzovú pokožku

DEŇ PO TOM

Home » Krása » Správna starostlivosť po opaľovaní pre bronzovú pokožku - 08.2018

Väčšinou si z dovolenky prinášame viac suvenírov, ako sme pôvodne plánovali. Suchá pokožka, vrásky od slnka, pigmentové škvrny a rôzny stupeň spálenia pokožky sú však pamiatky na dovolenku, ktorých by sme sa radi čo najrýchlejšie zbavili.

Ale v úplnom protiklade s krvopotne získaným bronzom, ktorý zmizne skôr, ako vôbec prišiel. Po návrate z dovolenky naša pleť nevyhnutne potrebuje odpočinok. Horúčava, UV žiarenie, vietor, slaná a chlórová voda a v neposlednom rade aj klimatizácia našej pokožke neprospievajú.

„Po dovolenke je síce pokožka zvyčajne opálenejšia, ale aj drsnejšia a suchšia než obvykle,“ vysvetľuje dermatologička. „Zo všetkého najviac jej chýba hydratácia.“ UV žiarenie navyše viaže voľné radikály a prispieva k odbúravaniu kolagénových vláken, ktoré pokožke dodávajú pevnosť a pružnosť.

Slnko nám však neprináša len samé negatíva. Z jeho pozitívnych účinkov by sme nemali zabúdať najmä na produkciu vitamínu D. Tento vitamín aktivuje produkciu melanínu, dôležitého na ochranu buniek, a má nezanedbateľný priaznivý vplyv na našu psychiku. Po lete však môžeme pokožke bez obáv dopriať intenzívnejšiu starostlivosť. S naším 4-fázovým ošetrujúcim programom to bude hračka.

Doplniť zásoby hydratácie

Naša pokožka funguje podobne ako závora. Keďže telo tvorí z viac ako 70 % voda a naše okolie je výrazne suchšie, jej úlohou je chrániť organizmus pred vysušovaním. Slnko, slaná voda a klimatizácia však spôsobujú, že pokožka dokáže viazať menej vody, než by potrebovala. Po lete by sme jej zásobníky mali systematicky dopĺňať.

„Vysušenie pokožky je vyvolané regeneračnými procesmi prebiehajúcimi v jej vnútri,“ vysvetľuje dermatologička. „Každé spálenie na úrovni zápalu počas hojenia spôsobí šúpanie pokožky.“ Ľahké ošetrujúce prípravky a krémy po opaľovaní s obsahom  glycerínu, urey, aloe vera, vitamínu A a výťažkov z uhorky pokožke pomáhajú získať stratenú hydratáciu a okrem toho majú príjemný chladivý účinok. Vďaka vysokému obsahu vody sa rýchlo vstrebávajú. Môžete ich dokonca aplikovať viackrát denne.

Prípravky s obsahom zinku, pantenolu, termálnej vody alebo vitamínu E urýchľujú hojenie začervenania a zmierňujú pocit pnutia. Navyše podporujú prirodzenú schopnosť regenerácie pokožky. Mali by ste sa však vyhnúť prípravkom s príliš hutnou textúrou. Na krátky moment vám síce doprajú pocit hydratácie, nepreniknú však do hĺbky pokožky.

Dopriať pokožke píling

To, či je po letnom období píling dobrý nápad, je predmetom večných sporov. Píling dôkladne odstraňuje odumretú pokožku a podporuje prekrvenie a regeneráciu. Dermatologička však varuje: „Trením, kefovaním a pílingom môžeme závažne narušiť ochrannú bariéru pokožky, čo povedie ešte k intenzívnejšiemu vysušovaniu. Píling je v zásade vhodný len vtedy, keď chcete rovnomerne aplikovať samoopaľovacie prípravky, alebo v situácii, keď sa pokožka na viditeľných miestach neesteticky šúpe.“

V každom prípade by ste s pílingom mali počkať minimálne dva týždne po dovolenke, aby sa pokožka dostatočne zregenerovala.

Zázrak z prírody pre dlhotrvajúce opálenie: kokosový olej. Olej na seba viaže vodu a vďaka tomu bude vaša pokožka krásne opálená.

Zachovať opálenie na dlhý čas

Zatiaľ čo prázdninové zážitky zostávajú, opálenie postupne mizne. A to omnoho rýchlejšie, než sme ho nadobudli. Príčinou je to, že obnova pokožky podlieha určitému cyklu. Každých 28 dní sa zbavuje vrchnej vrstvy, čo vedie k blednutiu opálenia. Čím suchšia a unavenejšia je, tým radikálnejšie tento proces prebieha.

Dobre hydratovaná pokožka si opálenie uchová o niečo dlhšie. Dovtedy si musíme vystačiť so samoopaľovacími prípravkami alebo s prípravkami po opaľovaní s prídavkom samoopaľovacích látok. Pri ich aplikácii dochádza k chemickej reakcii na povrchu kože, ktorá aktivuje tvorbu pigmentácie a zároveň je absolútne neškodná.

Zregenerovať

Niektoré typy pokožky majú po výdatnom opaľovaní sklon k tvorbe neželanej nadmernej pigmentácie. Tá sa prejavuje vo forme drobných pieh alebo väčších fľakov – takzvaných pigmentových škvŕn.

Tie z pohľadu medicíny nepredstavujú žiadny problém. Ich nositeľky ich však zvyčajne považujú za nevzhľadné. Keď už sú raz tam, zbavuje sa ich ťažko. Prípravky so zosvetľujúcimi látkami, akými sú antioxidanty, vitamín C alebo výťažok z olivových listov, eliminujú tieto prejavy tým, že zjednocujú odtieň pleti.

Nájdite vyhovujúcu starostlivosť pre svoju pokožku

Po lete je moja pokožka …
… suchá

Neustálou absorpciou UV žiarenia naša pleť stráca hydratáciu. Je vysušená, unavená a napätá. Produkty s obsahom kyseliny hyalurónovej, aloe vera, glycerínu, urey a výťažku z uhoriek uhasia jej smäd, poskytnú jej úľavu vďaka svojmu chladivému efektu a opäť doplnia zásoby vody.

Obdobie sucha. Upokojujúci a vyživujúci gél po opaľovaní Soothing Aloe od AUSTRALIAN GOLD hydratuje slnkom namáhanú pleť a vďaka liečivým prírodným extraktom ju ošetruje

začervenaná

Pokožka sčervená vtedy, keď je príliš vystavovaná UV žiareniu bez adekvátnej ochrany. Každé spálenie v závislosti od jeho intenzity možno považovať za určitý typ zápalu, ktorý je skrátka potrebné vyliečiť. Prípravky po opaľovaní s obsahom pantenolu, zinku alebo termálnej vody pôsobia protizápalovo a podporujú prirodzenú regeneračnú schopnosť pokožky.

Začervenaná. Zloženie s mandľovým olejom a výťažkom z kaktusu v SOS telovom mlieku proti začervenaniu Après Lotion od SUNDANCE vám poskytne rýchlu úľavu pri spálení pokožky.

šupinatá

Chlór, slaná voda a UV žiarenie likvidujú prirodzenú mastnotu pokožky, následkom čoho je drsná, podráždená a vysušená. Keď začne byť tento stav viditeľný voľným okom, môžete pleti uľaviť jemným pílingom. Tým odstránite vrchnú vrstvu pokožky a vyhladíte ju.

Vrstva suchej pokožky. Soľný píling od SANCTUARY SPA obohatený o výživné oleje vám zaistí hladkú a jemnú pokožku.

hyperpigmentovaná

Pri nadprodukcii melanínu môže dochádzať k nadmernej pigmentácii. Tieto tmavé škvrny nemožno odstrániť. Špeciálne prípravky so zosvetľujúcim účinkom s obsahom antioxidantov alebo vitamínu C jemne vyrovnávajú odtieň pleti.

Postrach škvŕn. Krém na zmiernenie pigmentových škvŕn Balea Vital poskytuje dokonalú starostlivosť pre zrelú pleť.

… rovnaká ako vždy

Blahoželáme! Znamená to, že ste sa o svoju pokožku v lete starali správnymi prípravkami na opaľovanie a po ňom. Pleť však vždy znesie o niečo viac hydratácie.

Hasič smädu. Ultrahydratačný telový krém HydroBoost od NEUTROGENA pomáha uzamykať vlhkosť vnútri pleti, kde ju postupne uvoľňuje a tak pleť udržuje neustále hydratovanú.

… krásne opálená – a taká by mala aj zostať

Opálenie pokožky zmizne spravidla do štyroch týždňov. V tomto intervale sa totiž obnovuje vrchná vrstva pokožky. Dobre hydratovaná pokožka si opálenie uchová dlhšie. Telové mlieka s obsahom podporných látok vaše opálenie nielen uchovajú, ale dokonca zintenzívnia.

Uctievač slnka. Telové mlieko Magic Summer od Balea má jemný samoopaľovací efekt a pokožku výdatne hydratuje.

5 tipov na posilnenie pokožky

1. Pokožka potrebuje veľa vlhkosti celé leto. Ale nie iba zvonku. V ideálnom prípade môžete vlhkosť absorbovať aj z potravín. Napríklad melóny pozostávajú z 92% vody. Uhorky, papája, paradajky a šalát sa zaraďujú do hitparády potravín bohatých na vodu.

2. Citrónová voda nielen chutne a osviežujúco chutí, ale obsahuje aj vitamín C, ktorý je veľkým zdrojom energie pre telo. Jednoducho vytlačte polovicu čerstvého citróna do pohára vlažnej vody. Ak je to potrebné, oslaďte medom alebo javorovým sirupom. Delicious!

3. Klasickou maskou ​​je uhorková maska. Poskytuje absolútne čerstvé nakopnutie. A takto funguje: nakrájajte uhorku priamo z chladničky na tenké plátky, položte si ju na tvár a odpočívajte štvrťhodinu. Obzvlášť efektívna je maska len zo šupiek uhorky, pretože v šupke sa skrýva väčšina vitamínov.

4. Ak budete jesť mrkvu alebo dve paradajky denne asi dva mesiace, dostanete ochranu zvnútra. Takáto úroveň karotenoidov zodpovedá vysokému faktoru ochrany pred slnečným žiarením. Ale pozor! Na vonkajšiu ochranu pred slnkom vo forme krémov atď. by ste určite nemali zabudnúť!

5. Aj mandle môžu hrať dôležitú úlohu pri ochrane pred slnkom. Ich podiel vitamínu E a antioxidantov posilňuje ochrannú bariéru pokožky a pomáha jej regenerovať sa.

Hore
OKViac informácií