Menu

Starostlivosť pre mužov v 4 krokoch

Kvalitná starostlivosť a styling sú podstatné aj pre mužov.

Home » Starostlivosť » Starostlivosť pre mužov v 4 krokoch - 03.2020

Áno, boli časy, keď sa za dostatočný ranný rituál pre mužov považovalo čistenie zubov plus rýchle a povrchné umytie. Dnes nepôsobia neupravené vlasy, kruhy pod očami či nedobrý telesný zápach ani obzvlášť mužne, ani sexi. Preto upravovanie sa patrí aj pre mužov ku každodennej rutine v starostlivosti.

„Klasické hodnoty, ako sila a ochota riskovať, sa čím ďalej tým viac dopĺňajú o nové kritériá ako kreativita, originalita a povedomie o životnom prostredí,“ hovorí Dr. Luder Neumann, vedecký riaditeľ v L’Oréal. „Zmenou obrazu mužskej roly sa objavilo nové povedomie pre pleťovú a telovú starostlivosť. Boom zažívajú hlavne ošetrujúce a čistiace masky alebo peelingy, ako aj stylingové produkty a produkty na bradu.“ Potvrdzuje to i štatistika. V roku 2021 domáci trh s prípravkami na starostlivosť pre pánov podľa statista.com narastie o približne 12 percent voči stavu pred piatimi rokmi. Okolo 70 percent mužov pravidelne používa kozmetické produkty, avšak len 20 percent siaha po špeciálnych produktoch pre mužov.

Prečo to však dáva absolútny význam, vysvetľuje Dr. Ludger Neumann: „Mužská pleť je hrubšia ako ženská pleť, má tendencie byť mastnejšia a muži sa spravidla potia intenzívnejšie než ženy. Proces starnutia pokožky býva u mužov zväčša neskôr viditeľný, potom sú však zmeny výraznejšie.“ Produkty starostlivosti pre ženy majú tendenciu byť výživnejšie. Špeciálne produkty pre mužov obsahujú menej oleja, zato však viac obsahových látok, ktoré oživujú, chránia a regulujú produkciu mazu.

Skôr mastnejšia pokožka, viac potu, ako aj rozdielne preferencie pri parfumoch sú takisto dôležité, keď ide o zloženie dezodorantov a sprchových gélov pre mužov. „Dezodoranty s dokázaným pôsobením viac ako 48 alebo dokonca 96 hodín muži veľmi dobre prijímajú,“ hovorí Dr. Neumann.

 

Starostlivosť pre mužov v 4 krokoch

  1. Pekná pleť

Hydratačný krém s antioxidantmi a ochranným faktorom zabraňuje starnutiu pokožky, pleťová maska ošetruje vystresovanú pokožku.

  1. Hlboké pohľady

Účinné látky by mali upokojiť senzitívnu pokožku v okolí očí, zmierňovať opuchy a vypnúť mimické vrásky.

  1. Chlpatý look

Či už nahladko alebo brada, oboje potrebuje starostlivosť. Na bradu existujú špeciálne šampóny a ošetrujúce oleje.

  1. Keď treba konať

Krém na ruky, kefka na nechty a pilník sú povinnou výbavou. Klieštiky na nechty zanechávajú len nepekné kraje.

Hore
OKViac informácií