Active Beauty
Pestovaný muž

Všetko potrebné k starostlivosti

Pestovaný muž

Pohľad do zrkadla ráno v kúpeľni opäť prezrádza, že je čo robiť. Po ruke sú preto čistiaci gél, holiaci strojček, vosk na vlasy, očné a telové krémy, manikúrové nožničky, pilník, dezodorant a parfum. Áno, ranný rituál muža 21. storočia je naozaj o niečo komplexnejší ako kedysi. Avšak, ak si vezmete k srdcu päť najdôležitejších pravidiel moderného džentlmena, nebude to až také komplikované.

Starostlivosť o oči

Nikto nemôže očakávať, že sa zrieknete prebdených nocí alebo radikálne zmeníte spôsob života. Avšak vačky pod očami, záhyby a kruhy pod očami nemajú na tvári čo robiť. Očná starostlivosť vyvinutá špeciálne pre štruktúru mužskej pokožky unavené oči opäť osvieži. Krémy vyživujú, napínajú pleť, osviežia, vitalizujú, hydratujú a chránia pred UV žiarením.

Tip na produkt:
alverde MEN očný gél
Chladivý gél od alverde MEN hydratuje citlivé očné partie a vďaka kyseline hyalurónovej zmierňuje malé záhyby a opuchy. Očná starostlivosť rozjasňuje a vyrovnáva pokožku, ktorá sa potom bude cítiť oddýchnuto a sviežo.

Tip: Očný krém nanášajte prstenníkom klepkaním, zvnútra smerom von a s čo najväčším citom.

Pomáda na vlasy

Pomáda na styling? Nie je to zúfalé retro? Nezmysel! Tento stylingový výrobok práve zažíva skutočný comeback a má na to dobré dôvody. Zmes z vazelíny a vonných látok môže byť matná alebo lesklá a bezpečne udrží tvar účesu. Navyše, pomáda sa hodí rovnako na všetky typy vlasov a ­dodá im hydratáciu, lesk a tvar. Vlasy zjemní a pomôže aj tým, ktoré­ majú sklon k lupinám. A to najlepšie: s pomádou si vystačíte na celú večnosť.

Tip na produkt:
Balea MEN pomáda na vlasy

S pomádou 2v1 od Balea MEN si môžete individuálne upraviť vaše vlasy a bradu. Pasta na vlasy formuje a drží všetko na svojom mieste – pre pocit úplnej kontroly.

Starostlivosť o tvár

Aby ste dosiahli žiarivú pleť, mali by ste si tvár čistiť minimálne dvakrát denne s čistiacim gélom na tvár. Prvú príležitosť máte pri rannej sprche. Jeden alebo dva krémy na dodatočné ošetrenie sú tiež dobrou investíciou. Platí jedno pravidlo. Najskôr si nechajte určiť typ pleti, potom si vyberte vhodný krém. Existujú výrobky určené na deň a na noc a pre veľmi citlivú pleť. Ani špeciálne výrobky proti starnutiu nemôžu uškodiť. Krémy by ste si mali nanášať po každom čistení tváre a po každom holení.

Tip na produkt:
Balea MEN volcano maska

Balea volcano 5v1 je peeling a maska v jednom. Táto peelingová maska čistí vaše póry a ošetruje nečistú mužskú pleť. Navyše ju zmatňuje, zjemňuje a reguluje tvorbu mazu a predchádza tvorbe nečistôt.

Holenie

Predtým bola ochlpená hruď výrazom mužnosti. Muž dneška si upravuje nielen vlasy na hlave, ale aj chĺpky po celom tele. Ak si hneď nechce hruď, ohanbie, podpazušie a chrbát kompletne oholiť, môže si vystačiť s trimerom. Špeciálne holiace strojčeky s príslušenstvom spravia z telového holenia komfortnú záležitosť.

Tip na produkt:
Balea MEN gél na holenie Fresh

Tento gél na holenie vašu pokožku počas holenia vďaka svojmu chladivému zloženiu optimálne osviežuje a ošetruje. Zjemňuje chlpy na brade a hydratuje vašu pokožku. Pre bezproblémové a šetrné oholenie.

Tip: Ihneď ako pocítite pálenie, priložte si na boľavé miesto kocku ľadu. Alebo siahnite po osvedčených klasických produktoch po holení.

Manikúra

Starostlivosť o nechty nie je nepotrebná hlúposť. Udržiavané nechty jednoducho musia byť. A bodka. Pekné ruky a nechty sú vašou vizitkou a vypovedajú čo to o vašom spôsobe­ života. Aj v mužskej starostlivosti je manikúra základ! Kompletná manikúra trvá mimochodom iba sedem minút, ak predpokladáme, že máte správne náčinie.
K nemu patria:
manikúrové nožničky alebo štikač na nechty
pilník
drevené tyčinky
odstraňovač nechtovej kožičky
pilník na leštenie
krém na ruky

Tip na produkt:
ebelin pilník na nechty 4v1

Pilník na nechty upraví vaše nechty do pekného tvaru. Vďaka štyrom povrchom vaše nechty vytvarujete do želanej podoby – všetko pre ich rovný a lesklý povrch.