Active Beauty
Strieborný šampón pre blond a šedivé vlasy

Strieborný šampón pre blond a šedivé vlasy

Keď vlasy nepôsobia blond, ale žlto, alebo keď vaše šedivé vlasy vyzerajú unavene namiesto sviežo a žiarivo, pomôže strieborný šampón. Pôsobí šetrne, efektívne a rýchlo. Predpokladom je, že poznáte niekoľko šikovných trikov na jeho použitie.

Šedivé vlasy už dlho nie sú len pre staršie dámy, práve naopak: sú žiadané. Predovšetkým, keď žiaria v chladných, jasných odtieňoch striebornej až ľadovo sivej farby. A blond pramienky, či už umelo nafarbené alebo prirodzene svetlé, tak či tak vždy upútajú pozornosť. V obidvoch prípadoch však platí: strieborný šampón, ktorý sa dá zakúpiť aj v dm, je tajným receptom, ktorým určite docielite ultimatívne rozjasnenie.

Čo je vlastne strieborný šampón?

Jedná sa o šampón, do ktorého sú popri čistiacich esenciách zamiešané aj fialové farebné pigmenty. V náuke o farbách sa fialová považuje za doplnkovú farbu k žltej. To znamená, že sa tieto odtiene navzájom neutralizujú. Znie to komplikovane, dá sa to však dobre aplikovať na náš účes: ak sa stretnú fialové odtiene s vlasmi, tak sa žltkasté odtiene vymažú. Vlasy okamžite pôsobia chladnejšie, jasnejšie, sviežejšie a celkovo žiarivejšie.

Blond, hnedé, šedivé? Pre koho je vhodný strieborný šampón?

Keďže po použití strieborného šampónu vlasy pôsobia svetlejšie a chladnejšie, hodí sa najmä pre blond a šedivé vlasy. Žiadnu rolu nehrá to, či boli vlasy umelo zafarbené alebo sú prirodzené. Vždy ide o to, aby sa výzoru odobral jeho teplý, žltý charakter, ktorý spôsobuje, že blond vlasy pôsobia neprirodzene a šedivé vlasy unavene. Pre hnedé vlasy sa naproti tomu strieborný šampón nehodí. Po prvé preto, že by fialové pigmenty len ťažko vytvorili na tmavých pramienkoch viditeľný efekt. A po druhé, sú zlaté odtiene pri hnedých tónoch často práve žiadané.

Škodí strieborný šampón vlasom?

Nie, strieborný šampón nie je škodlivý pre vlasy – ani zafarbené, ani pre prirodzené farby vlasov. Dôvodom je skutočnosť, že fialové pigmenty šampónu sa nedostávajú do vnútra vlasov, ale ukladajú sa na pramienky ako krycia vrstva. Inak sa správajú pri špeciálnych zmatňovačoch, ktoré vyťahujú žlté pigmenty zvnútra vlasov prostredníctvom chemického procesu. Strieborný šampón má v porovnaní s tým síce slabší efekt, ale je pre vlasy značne šetrnejší.

Správne použitie strieborného šampónu

Strieborný šampón sa používa ako bežný šampón. Nanesiete ho na mokré vlasy, dôkladne vmasírujete a necháte pôsobiť. Čím dlhšie ho necháte pôsobiť, tým lepšie. Malo by to byť najmenej päť minút. Aby ste dosiahli lepší efekt, je okrem toho potrebné pravidelné použitie. Fialové farebné pigmenty po čase z vlasov vypadnú samé a postupne sa vymyjú. Žiarivý efekt dokáže zabezpečiť iba pravidelné a trvalé používanie strieborného šampónu.

Prečo u niektorých strieborný šampón neúčinkuje?

To, ako dobre strieborný šampón pôsobí, závisí aj od kvality vlasov, ako aj od intenzity žltkastého nádychu. Existujú však dva triky, ktoré by mohli účinok značne zintenzívniť. Po prvé: šampón nenaneste na mokré, ale na suché vlasy a nechajte pôsobiť minimálne desať minút, kým ho zmyjete. A po druhé: po nanesení strieborného šampónu sa posaďte do priameho slnečného žiarenia. UV žiarenie podstatne zintenzívni efekt zosvetlenia. Výsledok? Tak žiarivé neboli vaše vlasy určite ešte nikdy.