Menu

Divoké obočie

Nová sloboda pri úprave obočia.

Home » Krása » Divoké obočie - 03.2017

Predtým zoradené do šíku, teraz upravené „proti srsti“. Styling obočia podlieha tiež módnemu trendu.

Obočie

Rámuje tvár a zvýrazňuje ju. A na tom sa ani nič nemení. Kde sa predtým nad našimi očami klenuli úzke, presné línie, smel po minulé roky vyrastať prirodzený obočnicový oblúk. Hustejší, no zľahka upravený. Taký bol trend.

Ako sa ukazuje, obočie ostáva aj naďalej široké, tmavé a zarastené. Malo by vyzerať čo najplnšie. Taký je trend aj naďalej. V každom prípade sa prirodzene rastúce obočie ženie o krok ďalej do extrému. Doteraz sme naše obočie držali trochu na uzde, vždy pekne upravené, vyčesané a kefkou upravené v smere rastu. V nastávajúcej dobe má byť tento look neskrotnejší. Vraciame sa späť k pôvodnej drsnosti obočia. Predtým sme si ho česali v smere rastu, teraz poriadne proti smeru rastu. Vnútorný koreň obočia sa zdôrazňuje v kvadratickej forme, ako keby ste zvraštili čelo a ťahali obočie k sebe. Ale vraštiť čelo nemusíte, to teraz nie je v móde.

Na vytvorenie tohto looku si obočie buď nafarbite alebo ho zhustnite tmavou ceruzkou, potom pridajte trochu gélu na obočie, a – čo je novinka – vyčešte smerom dohora proti rastu. Pritom by chĺpky nemali ísť v žiadnom prípade rovnakým smerom.

Podobne, ako keď chceme rozstrapatiť nový účes. Ale efekt, ktorý tým docielime, je celkom dobrý. Vďaka umelo dosiahnutej divokosti je centrum záujmu na partii očí, ktoré tým pôsobia automaticky sviežejšie a výraznejšie. Je úplne jedno, či vaše obočie narástlo od prírody hrubé, riedke alebo s medzierkami. S týmito stylingovými tipmi dosiahnete ľahko poriadny styling obočia. A na bolestivé trhanie a voskovanie sa môžete zďaleka vykašľať.

Jednoduchý styling obočia

Zhustenie

Vďaka ceruzke na oči, tónovaciemu gélu alebo maskare na obočie môžete vaše obočie stmavnúť a zároveň vyformovať. U maskary na obočie s mikrovláknami sa napríklad mikrovlákna upnú na chĺpky a zároveň ich zhustia. Je jedno, po akej ceruzke siahnete. Dôležité je, aby ste si pritom nemaľovali pokožku, ale doplnili obočie jemnými ťahmi v smere rastu. Farba, ktorú použijete, by mala byť vždy o jeden, dva odtiene tmavšia ako pôvodná farba obočia.

Vyplňte medzery

Ak sú na vašom obočí medzery, potom nepomôže nič iné ako ich vyplniť. Na to sa najlepšie hodí púder na obočie, ktorý nanesiete buď štetcom alebo hotovou púdrovou ceruzkou na obočie. Výhodou púdru na obočie je, že si môžete vybrať z omnoho väčšieho množstva farieb. Na nanášanie púdru je vhodný štetec s jemnou, pevnou a zľahka zošikmenou špičkou. Dôležité je dávať si pozor, aby ste nenamaľovali príliš široký oblúk. To už by sa prirodzenosť opäť rýchlo vytratila. Po tom, ako ste obočie vyčesali do požadovaného smeru, zafixujte výsledok na záver pomocou gélu na obočie. Tak chĺpky prirodzene padnú a zároveň na nich farba vydrží dlhšie.

Farbenie

Ak máte od prírody skôr svetlú farbu obočia, vtedy je jeho stmavnutie vždy trochu problematické. Medzičasom už máme ale veľa možností na stmavnutie obočia. Jednou možnosťou je v každom prípade aj farbenie, či už na vlastnú päsť, alebo nie. Najmä vtedy, ak nemáte chuť každý deň brať do ruky maskaru na obočie. Špeciálne prípravky na farbenie obočia pre domáce použitie sú cenovo výhodné a ľahko sa s nimi manipuluje, avšak často sú dostupné len v zopár odtieňoch. Ak je to možné, obočie by sa malo farbiť vždy na tmavšie ako vlasy. Takzvané studené typy, napríklad s modrými očami a čiernymi vlasmi, by mali vsadiť na chladné farby. Ženám so zelenými očami a hnedými vlasmi, ktoré nazývame teplé typy, pristane viac teplý odtieň.

Tip: Farebné obočie v ružovej, modrej alebo zelenej sú trendom tohto leta. Môžete jednoducho použiť farebnú maskaru.

BUCH TIPP alverde gél na obočie

Vegánsky gél na obočie v teplej stredne hnedej dodá vášmu obočiu šmrnc a zároveň ho formuje a fixuje. Vďaka nemu bude vaše obočie optimálne držať.

 

Známe nositeľky

My heart ❤️ #keiraknightley

Ein Beitrag geteilt von Keira Knightley (@keira_knightley_) am

Thank you so much @karllagerfeld @chanelofficial ❤️❤️❤️ #ChanelMetiersArt #ParisCosmopolite

Ein Beitrag geteilt von Cara Delevingne (@caradelevingne) am

Ritz.

Ein Beitrag geteilt von Carine Roitfeld (@carineroitfeld) am

Audrey Hepburn photographed by Bud Fraker, c. 1957 || so excited for the holidays!! 🎄❤️ #audreyhepburn

Ein Beitrag geteilt von Audrey Hepburn (@audrey.hepburn) am

Before the dress goes on... #goldenglobes2017

Ein Beitrag geteilt von hailee steinfeld (@haileesteinfeld) am

Feeling Berry Noir for tonight's @VanityFair Oscar party...

Ein Beitrag geteilt von Lily Collins (@lilyjcollins) am

@wkorea cover story by @luigiandiango x

Ein Beitrag geteilt von Gigi Hadid (@gigihadid) am

Hore
OKViac informácií