Menu

Súťaž o pobyty v Salzburgu

Salzburg - javisko sveta.

Home » Inšpirácia » Súťaž o pobyty v Salzburgu - 08.2019

Chceli by ste navštíviť malý klenot v srdci Európy? Teraz máte skvelú šancu vyhrať 3-dňový pobyt pre 2 osoby a potešiť tak nielen seba, ale aj niekoho blízkeho.

Salzburg, ktorý poslúžil ako kulisa pre slávny  muzikál „The Sound of Music“  („Zvuk hudby“), je malý klenot v srdci Európy s malebnou  polohou na severnom okraji Álp, v bezprostrednej  blízkosti krištáľovo čistých jazier a majestátnymi horami s najlepšími  lyžiarskymi strediskami.

Salzburg

Unikátna baroková architektúra mesta a harmónia medzi kultúrou a prírodou fascinujú návštevníkov už po mnoho storočí a pričinili sa o to, že v roku 1997 zaradilo UNESCO celé Staré mesto salzburské do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva ako miesto hodné zvláštnej ochrany. Salzburg ponúka po celý rok kultúrny program s celkovým počtom viac ako 4000 podujatí. V Starom meste salzburskom, kde je zakázaný vjazd  autom, sú všetky svetovo preslávené turistické  zaujímavosti dostupné peši. Mirabellský zámok  a okolité záhrady ponúkajú nádherný pohľad na symbol mesta Salzburg, mohutnú pevnosť Hohensalzburg, aj Staré mesto s hlavnou ulicou Getreidegasse, kde sa narodil najznámejší salzburský syn W.A. Mozart, so Salzburským dómom, ktorý ešte dnes svedčí o viac než 1000 rokoch panovania kniežacích  arcibiskupov a Rezidenciou s pôsobivou galériou Residenzgalerie a arcibiskupskými prepychovými salónikmi. Nenechajte si ujsť ani zámok Hellbrunn so svetoznámymi vodnými prvkami, malebne rozmiestnenými v prekrásnom parku na okraji mesta.

Salzburg je svetoznámy aj ako dejisko Salzburského festivalu. Prechádzka barokovým mestom na brehu rieky Salzach na vás dýchne históriou a zároveň pripraví prekvapivo moderné pohľady. Ak sa lepšie prizriete, objavíte dokonalú harmóniu prírody a architektúry zasadenej v prekrásnej panoráme okolitých hôr a jazier.

Pre voľný vstup do všetkých pamiatok či bezplatné cestovanie všetkými prostriedkami mestskej verejnej dopravy odporúčame využiť Salzburg Card – kartu výhod mesta Salzburg.

Viac informácií o Salzburgu: tourist@salzburg.info alebo na www.salzburg.info.

BUCH TIPP Súťaž o pobyty v Salzburgu

Vyhrať môžete jeden z dvoch 3-dňových pobytov v Salzburgu.

Pobyt zahŕňa:

  • ubytovanie pre 2 dospelých na 2 noci v 3-4* hoteli (výber v rámci siete partnerských hotelov v regióne Salzburg)
  • raňajky
  • 3-dennú mestskú kartu výhod Salzburg Card

Zapojiť sa môžete do 09.09. 2019 (vrátane) prostredníctvom formulára na mojadm.sk/nove/sutaze.

Hore
OKViac informácií