Active Beauty
Tehotenské bruško: 6 nápadov na peknú pamiatku

Tehotenské bruško: 6 nápadov na peknú pamiatku

Pred pôrodom je potrebné vybaviť mnoho dôležitých vecí . Kvôli organizačnému stresu by ste však nemali zabudnúť na niečo obzvlášť výnimočné: vyhraďte si čas na to, aby ste si vytvorili pamiatku na vaše tehotenské bruško – my vám pomôžeme s nápadmi (od fotiek cez sadrový odliatok po fototapetu). Vy a vaše dieťa sa raz z toho budete veľmi tešiť.

6 nápadov na pamiatku na vaše tehotenské bruško

  1. Merajte sa

Žiadna iná pamiatka na tehotenské bruško nemôže byť názornejšia: meter, ktorý rastie z mesiaca na mesiac jasne ukazuje, aké okrúhle raz bolo tehotenské bruško. Malý tip: o niečo krajšia ako obyčajný meter je pestrá hodvábna stuha, ktorú si každý mesiac uviažete okolo tehotenského bruška a označíte miesto, po ktoré stuha siaha uviazaná okolo bruška. Každý mesiac sa označenie posunie o kúsok ďalej. Jednoducho pôsobivé.

  1. Sadrový odliatok

Tehotenské bruško, ktoré sa dá chytiť, vytvoríte pomocou pekného sadrového odliatku. Proces si síce vyžaduje trochu námahy, avšak prinesie obzvlášť pôsobivú pamiatku na tehotenstvo. Sady na sadrové odliatky sa medzičasom dajú kúpiť so všetkým, čo k tomu patrí. Tak si ušetríte námahu pri zháňaní príslušenstva.

  1. Fotky so snímkami z ultrazvuku: umenie, tapety, vankúše

Prvá snímka z ultrazvuku je spomienka na tehotenské bruško s garanciou zimomriavok. Predovšetkým vtedy, keď sa snímka premení na osobité umelecké dielo. Ako sa to dá? Rôznymi spôsobmi. Napríklad nechajte vytlačiť alebo skopírovať snímku z ultrazvuku na fóliu, premietnite ju pomocou beamera na stenu a farbou na stenu prekreslite obraz: skvelý nápad na umelecké stvárnenie v detskej izbe! Alebo vytlačte obrázok na obliečky na vankúš, na plagát alebo tam, kde by ste ho radi videli. Mnoho internetových fotoštúdií ponúka takúto službu cenovo výhodne.

  1. Tehotenské bruško na počúvanie

Ak sú spomienky na tehotenské bruško nielen optické, ale aj akustické, rozbúchajú sa srdcia rodičov ešte intenzívnejšie. Ak si chcete zaobstarať takúto nahrávku bábätka, najlepšie bude sa dohodnúť s vašim gynekológom. Pomocou špeciálnych prístrojov vie urobiť nahrávky tlkotu srdca a zvukov v bruchu (ak má človek šťastie, tak sa bábätku práve čká) a toto celé môže digitalizovať na DVD. Pokiaľ váš gynekológ nemá takúto možnosť, poproste jednoducho vášho partnera alebo inú osobu, ktorá vás sprevádza, aby urobila nahrávku ultrazvuku v ambulancii mobilom.

  1. Fotky, fotky, fotky

V dobe vysoko výkonných kamier v mobiloch už nestojí dokumentácii tehotenského bruška nič v ceste – či už množstvom fotiek za sebou, alebo občasnou fotkou, ktorú spraví váš partner, alebo ktorú si urobíte pred zrkadlom sama. Kreatívne nápady k tomu: pomaľujte si tehotenské bruško pestrými farbami, napíšte farbou na prste na bruško meno bábätka (ak ho už viete) alebo poproste súrodencov, aby na brušku vyčarovali pekné maľby. Taktiež milý nápad: každý mesiac si spravte fotku tehotenského bruška v rovnakej polohe a (kým sa bude dať) v rovnakom oblečení. Keď sa na tieto zábery budete spätne pozerať, uvidíte ako bruško postupne rástlo.

  1. Listy pre bábätko

Listy alebo denník, v ktorom mama opíše myšlienky, starosti a želania, ktoré jej počas tehotenstva prešli hlavou, sú tiež dojímavou spomienkou na tehotenské bruško. Najkrajšie na tom je: z týchto suvenírov sa nebudú tešiť iba rodičia, ale neskôr aj dieťa. Napokon, ono bolo hlavným predstaviteľom tohto obdobia.