Active Beauty
Tehotenstvo: symptómy, ktoré vám nikto neprezradí

Tajné symptómy tehotenstva

Tehotenstvo: symptómy, ktoré vám nikto neprezradí

Významným znamením je vynechanie menštruácie. Ale to, že tehotné ženy odrazu cítia pukanie v bruchu a že sú nezvyčajne bledé, to vám nikto neprezradí. Tajné symptómy tehotenstva.

Keď cítime ťah v podbrušku alebo nám ráno býva nevoľno, je to jasné. O typických príznakoch tehotenstva už počuli takmer všetci. Informácie vytlačené malým písmom však pozná len málo ľudí.

Rozpoznajte tehotenstvo: týchto 5 symptómov poznajú len matky

Svrbiace prsia: pokožka vo výnimočnom stave

Dráždenie, škriabanie, svrbenie. A človek sa z toho môže zblázniť. Takéto pocity dráždenia v prsiach sú pritom dobré znamenie. Svrbiace prsia totiž nie sú zriedkavé, ale len menej populárne príznaky tehotenstva. Už na začiatku tehotenstva sa tkanivo pŕs pripravuje na neskoršiu tvorbu mlieka. Tkanivo žliaz sa mení, naviera, a tým namáha aj pokožku. Najmä v oblasti prsných bradaviek môže byť škriabanie a svrbenie intenzívne.

Poloha ležmo: už sa nedá spať na pravej strane

Už skrátka neviete spať na pravej strane a prevaľujete sa v posteli? Tak ste pravdepodobne tehotná. Keď placenta začína rásť a v polohe ležmo na pravej strane ju ešte viac tlačí nadol, môže sa stať, že tlačí na veľkú žilu a to vedie k dráždeniu rúk a nôh a celkovo k zlému pocitu. Čo pomôže? Rýchlo sa otočte. A ďalej snívajte. Najlepšie o vašom sladkom poklade, ktorého sa o pár mesiacov dočkáte.

Tehotenstvo spoznáte podľa „pukancov“ v bruchu

Nezainteresovaní vás možno vyhlásia za blázna, no ako matka to viete lepšie: áno, prvé pohyby dieťatka možno rozpoznať už v ranom štádiu tehotenstva. Aký je to pocit? Niektoré ženy vravia, že je pekný, ako motýle v bruchu. Iné ho opisujú ako pukance, ktoré „pukajú“ v podbrušku – nie intenzívne, ale pre mamu predsa citeľne.

Bledá pokožka: tehotenské príznaky v obraze v zrkadle

Kde sa uprostred leta vzala nádherná pleť Snehulienky? Možno je to drobné upozornenie, podľa ktorého môžete zistiť, že ste tehotná. Lebo budúce mamy bývajú nezriedka bledšie ako zvyčajne. Telo musí produkovať viac krvi, aby zásobovalo novorodeniatko. Ak máte aj bez toho sklony k nízkym hodnotám železa, teraz ho môžete mať nedostatok. A ten sa taktiež prejavuje bledou pokožkou a sústavnou únavou. Ale buďte bez obáv: kontrola u lekára a trochu viac mäsa či strukovín v jedálničku problém rýchlo vyrieši.

Stále sýta: kvôli chúťkam

Áno, je pravda, že niektoré ženy odrazu jedávajú kyslé uhorky so šľahačkou alebo pociťujú iné nezvyčajné túžby. Ale nie všetky. Niektoré ženy zistia, že sú tehotné podľa toho, že nemajú vôbec chuť do jedla a už po niekoľkých sústach sú sýte. Príčinou môže byť zväčšujúca sa maternica, ktorá tlačí na žalúdok. Čím pokročilejšie štádium tehotenstva, tým silnejší je pocit nasýtenia.