Menu

Tipy k starostlivosti o auto

Takto bude na cestách čisté.

Home » Inšpirácia » Tipy k starostlivosti o auto - 06.2017

Pri starostlivosti o auto záleží na detailoch. Tieto tipy vám pomôžu vyčistiť ho dokonale a na dlhý čas.

Ak svoj automobil intenzívne využívate, mali by ste ho z času na čas aj dôkladne vyčistiť. V čistom aute sa budete cítiť omnoho lepšie a už sa viac nebudete červenať hanbou, keď kolegom z práce spontánne ponúknete odvoz.

Je však pravdou, že čistenie interiéru auta môže byť občas skutočne náročné. Ale máme pre vás dobrú správu! S tými správnymi pomocníkmi si s ním hravo poradíte. Niekedy nie je nutné vyraziť do najbližšej umyvárne. Vzniku nečistôt totiž môžete predchádzať. Napríklad výberom vnútorného vybavenia, ktoré bude šité na mieru vašim potrebám. Ak máte deti, určite oceníte ochrannú podložku pod autosedačku. Ušetríte si tak pri čistení množstvo námahy.

5 domácich prostriedkov na rýchle vyčistenie auta

Deti nechali na oknách otlačky svojich prstov a nosov a na zadných sedadlách zjavne ležal váš štvornohý domáci miláčik so zablatenými labkami. Na to, aby ste to dali do poriadku, nemusíte hneď siahať po drahej autokozmetike. Skúste to s týmito jednoduchými domácimi pomocníkmi!

1. Ocot sa perfektne hodí na čistenie okien. Jednoducho ho naneste na čistú utierku akoby to bol prostriedok na čistenie skiel a krúživými pohybmi povrch vyleštite. Aby na oknách nezostali šmuhy, pretrite ich následne suchou a čistou handrou.

2. Palubnú dosku svojho auta ľahko vyleštíte jemne navlhčenou handričkou. Ak chcete, môžete do vlažnej vody pridať aj zopár kvapiek prostriedku na umývanie riadu. V každom prípade povrch následne dôkladne utrite. Najmä v okolí elektronických prvkov palubnej dosky postupujte opatrne – preniknutie nadmernej vlhkosti do spojov by mohlo napáchať veľké škody.

3. Nepríjemný zápach v aute ľahko odstránite pomocou mletej kávy. Jednoducho ňou naplňte pohár a nechajte ho cez noc v aute – káva viaže a neutralizuje pachy.

4. Vŕzgajúce stierače? Kto by si bol pomyslel, že pomôcť môže obyčajný zemiak! Odrežte z neho hrubý plátok a potrite ním povrch stieračov. Otravné zvuky budú razom minulosťou.

5. Nevzhľadné škvrny na poťahoch možno jednoducho odstrániť penou na holenie. Potrite ňou znečistené miesto a nechajte 20 minút zaschnúť. Následne ju zotrite vlhkým obrúskom. Ale pozor: Poťahy v moderných autách, ktoré obsahujú elektroniku a kožené poťahy čistite špeciálnymi čistiacimi a ošetrujúcimi prípravkami.

Najlepší pomocníci

V prípade, že práve nemáte úplne chuť a čas venovať sa svojmu automobilu alebo príliš experimentovať s domácimi produktmi, ponúkame vám v našich predajniach dm drogerie markt celý rad výrobkov starostlivosti o auto značky Denkmit. Zoznámte sa s našimi najlepšími pomocníkmi.

 

 

1. Denkmit silikónový sprej

2. Denkmit sprej na palubnú dosku

3. Denkmit vôňa do auta

4. Denkmit škrabka na okno

5. Denkmit ochrana proti mrazu

6. Denkmit sprej na rozmrazovanie okien

 

 

 

 

Tieto a ďalšie produkty sú dostupné vo vašej dm drogerie markt.
*limitovaná edícia venovaná vášmu vozidlu, len do vypredania zásob.

 

Hore
OKViac informácií