Menu

Blízke a predsa iné

Najlepšie nápady na krátke výlety do okolitých štátov v marci a apríli.

Home » Inšpirácia » Cestovanie » Blízke a predsa iné - 03.2017

Česká republika, Maďarsko, Rakúsko, Poľsko a Ukrajina sú krásne, a stále pred nami skrývajú mnoho nepoznaného. Tu sa dozviete, čo by ste v marci a apríli u našich susedov nemali zmeškať – a kde môžete čo najkrajšie prenocovať.

Rakúsko: Potešiť oko

U našich rakúskych susedov sa v marci môžete tešiť na more krásy, keďže sa chystá 11. medzinárodná výstava orchideí. Okrem množstva vzácnych kvetov uvidíte aj kvetinové rarity a v prípade záujmu sa môžete poradiť, ako túto kráľovnú kvetín správne pestovať.

Maďarsko, Česká republika a Poľsko: Spoločne si vychutnať kultúru

junger mann auf einer roten couch mit einer weißen ziegeUmenie, hudba, divadlo a viac, to všetko nájdete na Budapeštianskom jarnom festivale, ktorý sa uskutoční od 31. marca do 23. apríla 2017. Je to jedno z najväčších kultúrnych podujatí v Európe, ktoré priláka viac ako 200 000 divákov ročne. Určite sa oplatí pozrieť si program.

Film. Filmový divák bude nadšený z medzinárodného filmového festivalu Febiofest v Prahe (23. – 31. marec 2017). Najväčší filmový festival u našich západných susedov predstaví súčasné arthouse kino, milé retrospektívy a odhalí aj pútavé novinky, ktoré sa do našich kín len chystajú.

Legenda. Na začiatku jari sa do našich končín dostane naozajstná hudobná legenda Sting, ktorú sme si obľúbili nielen vďaka jeho úspechu s jeho skupinou The Police, ale aj jeho sólovému pôsobeniu. 27. marca odohrá koncert vo varšavskej Torwar Hall v rámci svojho turné po severnej Amerike a Európe a vy by ste na ňom nemali chýbať.

BUCH TIPP Knižný tip: Ukrajina

Vydajte sa do panenských lesov divokých Karpát a urobte si výšľap na najvyšší bod Ukrajiny Hoverla. Kochajte sa pohľadom na zlato Skythu a mumifikovaných mníchov v Kyjevskom jaskynnom kláštore. Zostúpte do podzemnej kontrolnej miestnosti bývalej sovietskej raketovej základne. Preskočte vatru so svojím milým a vyskúšajte, či vaša láska pretrvá na veky. Napchajte sa miskou boršču s klobásou alebo marinovanými jablkami.

Podklady poskytlo kníhkupectvo www.martinus.sk.

Okrem toho: veľa miest v okolí Slovenskej republiky už bolo v minulosti Európskym hlavným mestom kultúry, čo predstavuje o dôvod viac, prečo ich práve tento rok navštíviť.

Nevšedné ubytovania v strednej Európe

1. Teplo-zima: Noc v iglu v rakúskych horách
Kto vždy túžil vyskúšať si noc v iglu, môže tak urobiť u našich západných susedov. Presnejšie povedané, vo výške 2020 m a v strede iglu dedinky, s pohodlným príjazdom až priamo na miesto. Každú zimu sa tam v zimnom slnku ligocú biele špice iglu. Vnútri vás zahreje hrubý spacák, vonku ohnisko.
2. Šťavnato-zeleno: Oddych vo vínnych domčekoch v Maďarsku
Jednoducho raz nič nerobiť a pozorovať, koľko odtieňov zelenej existuje. A k tomu si vychutnať pohár maďarského vína. Neexistuje nič ľahšie: stačí vycestovať do Maďarska a ubytovať sa v jednom z ich vínnych hotelov.
3. Pekne-vznešene: Prenocovať na zámku v Českej republike
V Česku sa nachádza viac ako 200 hradov, zámkov, opevnení a zrúcanín hradov. Zopár z nich ponúka pre svojich hostí aj ubytovanie. K nim patrí aj honosný hotel Rübezahl Marienbad, ktorý postavili v roku 1903 a tiež poskytuje wellness služby.

 

Hore
OKViac informácií