Active Beauty
Tipy na líčenie: ako to neprehnať s make-upom

Príjemný a prirodzený look

Tipy na líčenie: ako to neprehnať s make-upom

Ženy milujú nové make-up trendy. A krikľavé rúže na pery. Tých sa nechceme zriecť. Rovnako však v žiadnom prípade nechceme vyzerať prehnane nalíčené. Príliš veľa make-upu pôsobí ako z cirkusu. Ako to neprehnať? Pomôžu tieto tipy na líčenie:

Tipy, ako to neprehnať s make-upom

1. Zriediť základ: tipy na líčenie pre prirodzený vzhľad pleti

Pre prirodzený look sa nikdy nepoužíva „čistý“ základ, teda samotný make-up, ale mieša sa s troškou hydratačného krému alebo kvapkou kokosového oleja. Potom sa make-up nielenže lepšie roztiera, ale navyše sa nanáša na pleť rovnomernejšie.

2. Púder: menej je viac

Úlohou púdru je zmatniť pleť. Dobré tipy na líčenie však vždy upozorňujú, že pôsobí neprirodzene a prehnane, keď je celá tvár kompletne a rovnomerne matná. Na niektorých miestach jednoducho musí ostať prirodzený lesk. Platí teda: púder nanášame výlučne na bradu, čelo, boky a špičku nosa a zvyšok tváre necháme tak.

3. Oslobodiť jemné chĺpky na tvári od make-upu a púdra

Takmer celú našu tvár pokrývajú maličké jemné chĺpky. Ak nosíme priveľa make-upu, jeho zvyšky  a púdru sa na nich zachytávajú a preto môžu tieto jemné chĺpky pôsobiť veľmi tmavo. Čo pomáha: veľkým mäkkým štetcom opatrne prejdite po celej tvári. Alternatíva: opatrne a bez pritláčania prejsť po celej tvári vreckovkou, aby sme odstránili zvyšky.

 4. Tipy na líčenie pre rozjasnenie: vklepávanie vlhkou hubkou

Zásada „menej je viac“ platí aj pri zaobchádzaní s rozjasňovačom. Trblietavé produkty pôsobia na dennom svetle oveľa intenzívnejšie ako v kúpeľni a pri neopatrnom používaní môžu veľmi rýchlo spôsobiť neprirodzený vzhľad. Navyše musí byť rozjasňovač veľmi pozorne nanášaný, inak vzniknú tvrdé a príliš zvýraznené hrany. Náš tip: opatrne a precízne vklepávať pomocou vlhkej hubky tak, aby nevznikli výrazné línie. Pomôže to dosiahnuť mäkké kontúry tváre.

5. Príliš veľa make-upu: maska na tvári

Správne tipy na líčenie odporúčajú, aby sa základ vždy nanášal nielen na tvár, ale aj na krk, pod bradu a tiež do oblasti dekoltu. V opačnom prípade môžu vznikať výrazné okraje, čo pôsobí ako maska na tvári. Je teda dôležité, aby sa základ nenanášal čistý, ale zriedený dávkou pleťového krému.

6. Očný make-up: tipy pre viac prirodzenosti

Kto pracuje s decentnými, svetlými farbami, nemôže pri očnom make-upe nič pokaziť. Platí to aj pri perách. Čo si treba ešte všímať pri očnom make-upe: tvrdé kontúry vyzerajú neprirodzene. Kto nechce, aby oči pôsobili prehnane nalíčené, potiahne očnú linku pozdĺž viečka pomocou tenkého štetca a tmavého očného tieňa, nie tekutej očnej linky.