Menu

Zrodená z dúhy

Prinesme farby do nášho každodenného života.

Home » Krása » Oči » Zrodená z dúhy - 05.2017

Počas tejto sezóny sa svet módy výnimočne netočí okolo jednej konkrétnej farby. Trendom je nespútané miešanie farieb.

Najnovšie trendy v mejkape sa na nás hrnú zo sociálnych sietí i z pestrých magazínov. Trend je taký bláznivý a pestrý, že ani všetky farby dúhy nám nestačia na to, aby sme ho opísali. Takzvané crazy colours sú hitom v úprave očí, pier i vlasov a sú skvelým osviežením každodenného jemného mejkapu. Nebojte sa kombinovať nekombinovateľné. V móde je vyčnievať z davu.

Slovo „pestrý“ získava celkom nový význam. Na očné viečka použite aspoň dva rôzne odtiene s minimálnym tieňovaním. Trendom v oblasti pier vládne modrá a fialová. Aj pri úprave vlasov by sme mali siahať po pastelových odtieňoch. To pravé pre milovníkov dúhových poníkov, mýtických jednorožcov a zvodných morských panien.

Sedem farieb dúhy

Práve tie sú základom pre tvorbu rozmanitých mejkapových variácií. Najviac sa môžete odviazať pri líčení očí – tu neplatia žiadne pravidlá. Cieľom je skombinovať na očných viečkach čo možno najviac farieb. Začnite dvoma a postupne možno zvládnete zapracovať aj celé farebné spektrum dúhy. Kreativite sa medze nekladú. Očné tiene môžete nanášať s milimetrovou presnosťou alebo ich vytieňovať dostratena.

Zaujímavý variant: matné očné líčenie v dvoch odtieňoch. Jeden odtieň naneste na pohyblivé viečko, ten druhý pod hranu dolného viečka. Aj takto sa to nosí: očné tiene môžete aplikovať pokojne len do polovice očného viečka, prípadne len do vnútorného kútika oka.

Tip: Ak sa odhodláte na mejkap v odtieňoch dúhy, nemali by ste zabudnúť svoje dielo zafixovať troškou fixačného púdru. Rozpíjajúca sa dúha je krásna iba na oblohe.

Počas posledného leta sme sa naučili, že aj farebné očné linky vyzerajú úžasne. To, že ich možno skombinovať vo viacerých farbách súčasne, je novinkou tejto sezóny. Pestré kajalové a tekuté očné linky môžete navzájom miešať, naniesť ich len na časť očného viečka alebo nimi zvýrazniť dolné riasy.

Čiernu maskaru toto leto nechajte odloženú v kozmetickej taštičke. Bláznivý farebný trend neobišiel ani úpravu rias a obočia. To môžete upraviť napríklad v odtieňoch ružovej, zelenej, blankytne modrej alebo skombinovať viacero farieb. To isté platí pre riasy.

Zamerané na pery

junge Frau mit Two-Tone-Lippen

Kto by si pomyslel, že v líčení pier príde do módy modrá? Presnejšie povedané – modrá, fialová a tmavozelená. Tieto odtiene ste v našich regáloch mohli nájsť už dlhšie, ale len máloktorá sa odvážila po nich siahnuť. To by sa však čoskoro mohlo zmeniť, keďže po nich siaha čoraz viac módnych ikon.

Je ťažké tomu uveriť, ale modrý odtieň rúžu pristane takmer každej žene. Tento obľúbený odtieň so sebou prináša závan extravagancie, štýlu a slobody.

Podobne extravagantný je aj trend dvojfarebného líčenia pier. Takzvané „two tone lips“ vytvoríte s použitím dvoch rozličných odtieňov – napríklad oranžovej a ružovej. Najčastejšie sa vyplnia tmavším odtieňom na okraji pier a do stredu sa postupne zosvetľuje.

Alebo môžete vytvoriť „two tone lips“ tak, že na každú peru nanesiete jednu z farieb. Jednoducho vrchnú peru nalíčite červeným rúžom a spodnú napríklad ružovým.

Čím farebnejšie, tým lepšie

Že to nevyzerá prirodzene? Vyzerá to anjelsky!

Trend farebných vlasov pretrváva aj počas tejto sezóny. Takmer by sa dalo povedať, že si už na našich hlavách našiel svoje stále miesto. Pod slovom farebný máme na mysli dievčenské pastelové farby s romantickým nádychom.

Vlasy je potrebné najprv zosvetliť a následne vytvoriť melír alebo tieňovanie v odtieňoch cukrovej vaty, makrónok alebo ovocnej zmrzliny. Či už siahnete po odtieňoch orgovánu, mäty alebo ruží, krása tohto trendu spočíva v jeho subtílnej extravagantnosti. S decentnými farbami vytvoríte nezameniteľný look, ktorý však bude pôsobiť nenásilne a bude vhodný na každý deň.

Tip na odkaz: Viac o extravagantnom líčení očí sa dozviete tu: Farebná & extravagantná.

BUCH TIPP Zrodená z dúhy – blond vlasy

Viac blond. Zosvetľujúci sprej na vlasy BALEA Professional More Blond sa ľahko nanáša, neobsahuje silikón a zaručený je dlhodobý výsledok.

BUCH TIPP Zrodená z dúhy – paletka

To pravé pre dokonalý výsledok. Paletka očných tieňov od S.HE STYLEZONE obsahuje päť zladených farebných odtieňov s rozličnými efektmi.

Streetstyles na preklikanie: Dúhový mejkap v akcii

 

Trendy, ktoré sa nosia

Farebný mejkap pre začiatočníkov

Pestrofarebná

Farebné vlasy si vyžadujú na začiatok trochu viac odvahy, ale vniesť viac farby do života (a aj do tváre) môžete aj po malých množstvách.

Oči: Pestré očné tiene dodajú každej tvári celkom výnimočné vyžarovanie. Pritom stačí aj jedna farba: žlté a oranžové tóny sa veľmi dobre hodia ako doplnková farba k modrým očiam, na bežné nosenie sú vhodné aj jemná ružová alebo intenzívna ružová. U zelených očí prevalcujú fialové odtiene, tie odvážnejšie môžu vyskúšať aj intenzívnu červenú. Iskrivé tóny, ako zlatá alebo rosé, ale aj fialové tóny sa najlepšie hodia k hnedým očiam a krásne ich zvýraznia.

Mihalnice: Aj iná farba špirály dokáže vniesť do mejkapu nový vietor. Čo tak vyskúšať modrú? Nie je tak dotieravá, a predsa je výnimočná.

Pery: Fialové pery sú teraz TÝM pravým trendom. Ak si trúfate, siahnite po krikľavej nuanse, ak chcete k tomu pristúpiť s väčším pokojom, vyskúšajte tmavšie tóny.

Hore
OKViac informácií