Menu

Farebná krása

Pestrý mejkap je novým trendom.

Home » Krása » Mejkap » Farebná krása - 02.2017

Keď sa v roku 2017 pozrieme do zrkadla, neuveríme vlastným očiam. Čo uvidíme, je farba. Veľa farby. Tak veľa farby ako ešte nikdy. Dúhové oči. Ružový rúž, ktorý pripomína 80. roky. Červený očný mejkap. A farebné trblietky v pasteli. Vyzerá to tak, ako keby sme túto sezónu ponorili ruky až po lakte do škatule na farby.

Dúhové oči: Viac je lepšie ako menej

Pri tomto looku nejde o nenápadnosť. Čím farebnejšie a rôznorodejšie sfarbenie viečok, tým lepšie. Na tento look môžete použiť dokonca štyri až päť rôznych odtieňov. Môžete sa teda poriadne odviazať. My sme o niečo šetrnejší a vzali sme tmavomodrú a ružovú.

Ako na to: Najskôr na viečka naneste podkladový očný tieň. To zabráni usádzaniu farby v záhybe oka. Teraz naneste tmavomodré tiene od vnútorného kútika až do polovice viečka tak, aby sa končili tesne pod mihalnicovým oblúkom. Potom aplikujte ružové tiene až po koniec oblúka obočia a nechajte farbu zľahka rozstrapkanú. Obe farby pri sebe rozmažte pomocou štetca na očné tiene. Nakoniec naneste ružovú na okraj spodného viečka. Tip: Pri tomto looku nemiešajte tekuté a tuhé očné tiene. Nedostavil by sa želaný výsledok.

 Red Eyes: Návrat do 90. rokov

junge Frau mit rot geschminkten Augen

Pekné tmavočervené: Červený očný mejkap je výdobytok 90. rokov, ktorý zažíva svoj návrat. Na rozdiel od 90. rokov nepoužívame tentoraz krikľavočervenú, ale tmavšiu červenú, ktorá prechádza takmer do hnedej. Dôležité je, aby ste pri tomto očnom mejkape pracovali presne. Neuškodí, ak budete aj svieža a čulá. Aby sme celkový look dotvorili priateľskejšie, použili sme biely kajal na vnútornú linku oka, ako aj slivkový rúž.


Ako na to:
Vyhraďte si na líčenie čas a pracujte precízne. Najskôr odstráňte nečistoty a kruhy pod očami. Tento look potrebuje peknú, sviežu pokožku. Po nanesení podkladových očných tieňov aplikujte na vnútornú linku oka biely kajal. Potom definujte štetcom na očné tiene približné rozmery mejkapu. Až keď budú mať obe oči rovnaký tvar, bude sa vymaľovávať. Teraz naneste štetcom červené očné tiene zvnútra smerom von.

 

Všetko o ružiach. Paletka očných tieňov all about Roses od ESSENCE s ôsmimi zladenými odtieňmi pomôže vyčarovať na očných viečkach denné i večerné líčenie.

Duo na očné tiene. Štetec na očné tiene od ebelin je ideálny na nanášanie očných tieňov, na definovanie záhybu oka a na zvýraznenie oblasti pod obočím.

Statement-Pink: Kruhy pod očami sú zakázané!

junge Frau mit pinken Augen

Skoro decentne: Tieto takmer neónové matné pery pripomínajú výzor 80. rokov. V každom prípade aktuálny trend tohto pretrvávajúceho mejkapu sa používa skôr na podkladovej báze. Dôležitá pre tento look je preto hladká pokožka a dobre prekryté začervenania a kruhy pod očami. Pretože tieto by so Statement-Pink neladili. Na zintenzívnenie tohto looku sme nepravidelne nakreslili čierne kajalové linky pod spodné mihalnice.

Ako na to: Podmienkou tohto looku je bezchybná pokožka na perách. Pokojne začnite s peelingom na pery a použite kontúrku rovnakej farby. Pri takýchto markantných perách nesmie rúž prekročiť okraj pier. Začnite v strede hornej pery a ťahajte kontúrovaciu ceruzku po oboch stranách až ku kútikom. To isté spravte na spodnej pere. Až potom pery vymaľujte.

 

Čierna. Vďaka sýtej farbe kajalovej očnej linky od alverde (č.1 čierna) budú vaše oči neprehliadnuteľné.

 

Farebné pastelové odlesky: Pre otvorené a silné oči

Pistáciovozelená: Tiene, ktoré vynechávajú viečka a namiesto nich patria do vnútorných očných kútikov, a to v pekne trblietavej pastelovej nuanse. Vybrali sme jemne pigmentový pistáciový odtieň. Spolu s cielene použitým zvýrazňovačom pôsobia oči otvorene a silno. Tento mejkap funguje s každým pastelovým odtieňom. A pokojne môžete zabudnúť na špirálu.

Ako na to: Najskôr na líčka naneste podkladové očné tiene. Tak vydrží look dlhšie. Teraz pracujte prstami. Aplikujte farbu nad vnútorný kútik až po začiatok obočia. Ide o to, aby ste pracovali kreatívne, nie presne. Potom výdatne naneste farbu očných tieňov ku spodným mihalniciam. Nakoniec aplikujte tekutý zosvetľovač cielene na vnútorný okraj oka a na najvyšší bod lícnych kostí. Tak budú vaše oči ešte viac žiariť.

 

Trvácne. Podkladové očné tiene od S.HE STYLEZONE pre perfektne priľnavý očný mejkap.

 Pesnička k looku

Hore
OKViac informácií