Active Beauty
Farby pre WOW-efekt

Trblietavý look

Farby pre WOW-efekt

Zlato, striebro a bronz v behu o najočarujúcejší trblietavý výzor.

Opreteky sa jagať, trblietať, žiariť. Nuansy zlatej, striebornej a bronzovej si túto zimu usporiadali preteky v make-upe. Tieto tri vzácne kovy si zaistili svoje stále miesto na našich viečkach. Ocenenie nemá ani jeden. My si myslíme, že vyhrali všetky.

Zlato

Zlatíčka všade, kam sa len pozrieme. Zlato sa počas tejto sezóny ligoce naozaj veľa. Odhliadnuc od zlatej pokožky a zlatého laku na nechty, rozprávajú o sebe v najrôznejších zlatých odtieňoch aj pery. Popri tých nespočetných zlatých variantoch na očiach je to na túto sezónu dobrý výkon. V extrémnych zlatých verziách nanesieme celé zlaté plátky na a pod viečka. Zlatý prášok dáme v hojnom množstve okolo viečok, v ojedinelých prípadoch nanesieme trblietky aj na namaľované mihalnice. Zlaté očné tiene sa nanášajú poriadne naširoko, prípadne pri zlatých očných linkách niektoré úseky jednoducho vynecháme. Nazýva sa to cutouts, a môžeme ich dosiahnuť pomocou zlatých očných liniek. S nimi sa jednoducho ťahajú aj linky na spodnom mihalnicovom oblúku. Alebo naneste na spodné viečko očné tiene rovnako, ako by ste to robili očnou linkou, a na vrch horného viečka až od stredu tak, aby v hornej časti viečka vznikol poloblúk. Samozrejme by ste mohli očné tiene naniesť aj ponad očný oblúk a dobre rozmazať. Na tento účel sa veľmi dobre hodia krémové očné tiene, pretože trblietky sa neusadia v očnom záhybe tak rýchlo. Pri dennom make-upe sa dá lesk kombinovať so svetlými a matnými farbami. Kombinácia zlatej a čiernej vytvára perfektný, veľmi elegantný sviatočný look.

Zlatý tip: Zlaté nuansy polichotia všetkým farbám očí. Avšak modré oči pri tomto odtieni iskria mimoriadne.

Striebro

Jagavé. Striebro je o niečo hanblivejšie ako zlato. Netisne sa tak do popredia, je ale dostatočne nápadné na to, aby vzbudilo pozornosť. Strieborný make-up pôsobí podľa druhu líčenia niekedy extravagantne, inokedy ušľachtilo a potom zasa decentne.

Očné tiene v tejto iskrivej nuanse opticky zväčšujú oko. Keď sú nanesené pod obočím, postará sa ich odtieň o otvorený a žiarivý pohľad. Môžete sa však sústrediť  na zvýraznenie iba jednotlivých partií oka. Napríklad na kútiky, alebo vonkajší roh na viečku. Vynikne aj oblúk v hornej časti viečka, ktorý ťahajte strieborným očnou linkou cez celé viečko až mimo neho. Pri striebornej môžete pokojne siahnuť aj po tmavších odtieňoch. Pre získanie dramatického pohľadu môžete vrchné aj spodné mihalnice orámovať žiarivou očnou linkou s trblietkami, extra širokým kajalom alebo krémovými tieňmi. Ich šírka sa môže meniť. Možná je aj plošná verzia, pri ktorej sa vymaľuje buď celé viečko alebo len jeho jednotlivé partie. Klasické dymové oči, tento raz v striebornej a v kombinácii s tmavším, dymovým odtieňom, sú dobré na večerný make-up. Strieborná a čierna spolu dobre vychádzajú a tvoria perfektnú kombináciu na párty.

Strieborný trik: Zmiešajte vaše tiene s trochou vody a navlhko  naneste na viečko. Striebro sa začne nádherne trblietať.

Bronz

Intenzívna. Vo oblasti očného make-upu sa dnes nachádzame v dobe bronzovej. Farebný tón, ktorý by sme v žiadnom prípade nemali podceniť. Skvelo sa hodí k významným príležitostiam a intenzívne rozžiari oči.

Bronzová sa zdá od prírody o niečo zemitejšia ako iskrivé kráľovné zlatá a strieborná, napriek tomu má dostatok šarmu. Pri očnom make-upe  sa bronzová používa skôr klasicky. Tak, že sa napríklad vymaľuje celé viečko. Často sa bronzová kombinuje s čiernou, tým získa zemitý odtieň dramatický ráz. Jednoznačne presvedčivé: dymové oči v bronzovej.

Takto dosiahnete strieborno-čierne mačacie oči

Perfektné mačacie oko
 

1. Podklad
Vymaľujte celé oko až po obočie svetlým očným tieňom. Dbajte na to, aby boli tiene o odtieň svetlejšie ako je vaša pokožka.
2. Očná linka
Na primerane a perfektne ťahané mačacie oči je dobré maľovať linku pomocou tekutej očnej linky.  Linku ukončite zjemneným ťahom presahujúcim vonkajší  okraj viečka. Začnite od stredu viečka a očnú linku ťahajte až po vonkajší kútik. Čím dlhšia linka, tým intenzívnejšie a dramatickejšie bude pôsobiť váš pohľad. Následne prejdite očnou linkou od vnútorného očného kútika až po stred oka a snažte sa pritom ostať čo najbližšie pri mihalniciach. A teraz v strede obe linky spojte.
3. Zvýraznite vnútornú linku
Pri maľovaní dramatických mačacích očí sa zvýrazní aj spodné očné viečko. Stačí spraviť linku čiernym kajalom po vnútornej linke a pod mihalnicami.
4. Strieborné kontúry
Teraz namaľujte ponad dokončenú čiernu linku na hornom viečku precíznu striebornú líniu a tiež ju ukončite smerom nahor.
5. Nafarbite mihalnice
Na záver mihalnice poriadne nafarbite čiernou špirálou.

Takto dosiahnete dymové oči v bronzovej

6 krokov k bronzovým dymovým očiam
 

1. Naneste podkladovú bázu
Podkladová báza sa používa najmä pri náročných postupoch pre istotu, aby očný make-up vydržal.
2. Podklad
Teraz pohyblivú časť viečka namaľujte béžovým alebo svetlým bronzovým podkladom.
3. Vytieňujte očné viečka
Podľa vkusu použite buď krémové očné tiene alebo pevný produkt s extra trblietkami. Očné tiene naneste na celú pohyblivú časť viečka a zľahka aj ponad očný oblúk. Následne okraje rozmažte štetcom.
4. Zvýraznite oči
Potom namaľujte čiernym kajalom linku na spodnom aj hornom očnom viečku a zľahka ich rozmažte.
5. Wow efekt
Na dosiahnutie trblietavých mačacích očí naneste do stredu horného viečka rozjasňovač s trblietkami.
6. Namaľujte riasy
Nakoniec riasy poriadne namaľujte čiernou riasenkou.

Tipy na metalické oči

5 tipov na perfektné metalické okamihy

Tip 1: Metalický očný make-up potrebuje rám. Oko orámujte dostatkom špirály a/alebo kajalom. To dodá hĺbku a výraz.
Tip 2: Zvyšný make-up by sa mal držať neutrálnych odtieňov, inak bude celkový dojem pôsobiť prehnane.
Tip 3: Rovnomerná, perfektná pokožka v nude farbe je optimálna.
Tip 4: Nemiešajte medzi sebou metalické odtiene. Chce to zvýrazniť jeden odtieň.
Tip 5: Metalické oči milujú pozornosť. Preto by mal byť na perách len neutrálny lesk na pery alebo nejaký nude odtieň.