Menu

Ako sa budeme o seba starať

Náhľad do budúcnosti kozmetických výrobkov.

Home » Krása » Ako sa budeme o seba starať - 10.2016

Šesť trendov v starostlivosti, ktorými sa budeme zaoberať dlhšie ako len túto jeseň.

Nové účinné látky, aplikácie, nastavenia, to nám prináša jeseň v oblasti starostlivosti. Layering vysvetlí, ako a v akom poradí sa majú výrobky aplikovať. A ktoré výrobky patria k high performers. Téma „dostatočná hydratácia“ získava na dôležitosti a ide ruka v ruke s obľúbenou kyselinou hyalurónovou. Keďže sa čoraz viac ľudí sťažuje na neznášanlivosť kozmetiky, clean cosmetics má dobré šance presadiť sa sa. Tak ako sa mení životný postoj ľudí, mení sa postupne aj ich správanie vo veciach kozmetiky. Vidieť to na rastúcom trhu prírodnej kozmetiky a ešte viac na vzostupe vegánskej kozmetiky. My si teraz vysvetlíme niektoré pojmy, poskytneme pár nápomocných rád a nazrieme smerom do budúcnosti.

schoenheit-pflege01-2-ab_2016-07

1. Hyalurón

Hyalurón, presnejšie kyselina hyalurónová, sa právom oslavuje ako nový zázrak v kozmetickej branži. Preukázal totiž pozoruhodné vlastnosti, ktoré síce objavili už v osemdesiatych rokoch, ale až teraz zaznamenali svoj plný rozvoj. Kyselina hyalurónová je účinná prírodná látka, ktorá sa nachádza v našom organizme. Nájdeme ju v celom tele, ale viac ako 50 % sa nachádza v koži, respektíve v medzibunkovom priestore. Jej výhodou navyše, je jej schopnosť viazať veľké množstvo vody, na 1 gram kyseliny hyalurónovej až 6 litrov vody. Tak dokáže vystlať kožu, podporiť kolagénové a elastínové vlákna a dokonca odchytiť voľné radikály. Niet sa čo diviť, že je medzičasom obsiahnutá v takmer všetkých antiageingových výrobkoch. Prirodzený efekt vystlania, ako sa môžeme dovtípiť, netrvá večne. Už od 25. roku života sa nám jej zásoby pomaly vyprázdňujú. Od 40. roku života sú takmer spotrebované. Pokožka dokáže ukladať menej vlhkosti a objavujú sa prvé vrásky. Správny čas na zaobstaranie si hyalurónu zvonku. Tento hydratačný booster sa okrem antiageingových výrobkov nachádza aj v čistiacich výrobkoch, očnej kozmetike a v telových výrobkoch. Na intenzívny účinok sa odporúčajú pre istotu hyalurónové koncentráty vo forme séra alebo ampuliek.

BUCH TIPP Balea Beauty Effect hyalurónové sérum

Hyalurónové sérum účinne aktivuje obnovu buniek pokožky a dodáva okamžitý skvelý pocit. Vegánske hyalurónové zloženie sa postará o rýchlu extraporciu vlhkosti, vrásky sú zvnútra vyplnené, malé vrásky viditeľne vyhladené.

Tip: Ráno a večer si zakaždým vmasírujte dve kvapky čo možno najrýdzejšej kyseliny hyalurónovej. Vďaka nej bude vaša pokožka žiarivá a napnutá.

2. Layering

Layering sme ako pojem poznali zatiaľ iba z oblasti módy. Vrstvenie najrôznejších kúskov oblečenia, ktoré vytvárajú dokonalý celok. Ako to vyzerá v kozmetike? Kombinujú sa rôzne kozmetické výrobky tak, že sa vzhľadom na ich obsiahnuté látky a účinky optimálne dopĺňajú a v najlepšom prípade zosilňujú. Dôležité je výrobky jeden po druhom pomaly a dôkladne zapracovať do kože. Dať si pred každým novým krokom prestávku. Výdatné krémy pred sérom alebo nejakým ľahkým mliekom sú kontraproduktívne. Pokožka po nakrémovaní nie je schopná prijať účinné látky. Dôležité je nájsť harmóniu jednotlivých obsiahnutých látok, pričom je nevyhnutné používať výrobky výhradne jednej série. A výrobky musia byť použité v správnom poradí.

BUCH TIPP Balea MED Ultra Sensitive očný krém

Očný krém je vytvorený pre citlivú, na alergie náchylnú pokožku a dodáva jej vzácnu vlhkosť. Pomocou Q10 vypína tento krém jemnú pokožku v okolí očí. Elasticita je viditeľne posilnená.

3. Vegánska kozmetika

Vegánstvo označuje spôsob života a stravovania, pri ktorom sa ľudia zriekajú živočíšnych produktov. A týka sa to aj kozmetiky. Mali by sme vedieť, že prírodná kozmetika nemusí byť automaticky vegánska, aj keď k jej základným princípom patrí ochrana zvierat. Aj tu sa nájdu z času na čas živočíšne zložky, napríklad med, gelée royale, lanolín, výťažok z kaviáru, norkový olej, prírodný keratín, karmín z červecov alebo včelí vosk. Loj, masť alebo tuk z kostí sa napríklad nachádza v mydlách. Zubná pasta sa niekedy vyrába s kostnou múčkou, šampón sa zjemňuje norkovým olejom. Prírodný keratín na lesknúce sa vlasy sa môže získavať z rohov, kopýt, peria alebo srsti. Ak sa niekto zaprisahal vegánskej kozmetike, má síce ešte stále z čoho vyberať, no aj táto kozmetika už môže obsahovať synteticky získané látky. Aby sme sa vyhli pochybnostiam, môžeme si to uľahčiť tým, že budeme vyhľadávať kontrolované výrobky s označením „Vegan“.

BUCH TIPP alverde citrónové tekuté mydlo

Prírodné mydlo so sviežou citrónovou vôňou čistí a chráni vaše ruky. Hlavnými prísadami sú olivový a pomarančový extrakt, ktoré intenzívne chránia pokožku rúk. alverde kozmetika je certifikovaná prírodná kozmetika a tento produkt nesie označenie – vegan.

 

4. Clean Cosmetics

Pod clean cosmetics rozumieme vo všeobecnosti kozmetiku, ktorá neobsahuje kritické látky. V USA nazývajú tento trend aj „Safe Cosmetics“. Tento trend je zameraný predovšetkým na tých, ktorí sa musia popasovať s neznášanlivosťou kozmetiky. Čo presne máme pod tým rozumieť? Aby sme vylúčili pochybenia, clean cosmetics nemá nič spoločné s prírodnou kozmetikou. Určitá spojitosť medzi týmito výrobkami, samozrejme, je, ale inak ide o samostatnú, novú formu kozmetiky. Aj zaužívané formuly prichádzajú čoraz častejšie s „čistými“ obsiahnutými látkami. Úplne konkrétne to znamená, že sa nepoužívajú syntetické konzervačné látky ako parabén, silikón, látky na báze ropy ako parafín, alkohol a syntetické vône. Tieto látky sa vo všeobecnosti považujú za kritické s nedostatočne známymi účinkami. Pri clean cosmetics sa namiesto nich nasadzujú dobre znášateľné chemické konzervačné látky, na ktoré reaguje alergicky len málokto. Pri iných výrobkoch sa napríklad nepoužíva voda, aby sa vytratila živná pôda pre zárodky. Používajú sa aj sterilné uzávery a najmä hygienické dávkovače, aby sa zabránilo znehodnoteniu výrobku baktériami. Tento druh kozmetiky sa perfektne hodí ľuďom, ktorí znášajú výlučne len prírodnú kozmetiku.

BUCH TIPP Balea MED Ultra Sensitive sprchovací gél

Sprchovací gél ponúka ochranu pre obzvlášť citlivú a na alergie náchylnú pokožku. Vďaka bohatému zloženiu z premasťujúcich a vlhkosť dodávajúcich častíc, bude vaša pokožka jemná a hladká. Neobsahuje farbivá a parfum.

 

5. Performance produkty

V kozmetike je celý rad výrobkov, ktoré patria k high performers. To sú výrobky, ktoré okrem svojich bežných úloh spĺňajú ešte extra úlohy navyše. Klasickým príkladom sú 2 v 1 až po 5 v 1 výrobky. Dokážu napríklad ošetriť, chrániť, dopriať pokožke novú energiu a ešte aj podporiť obnovu buniek. Čiže sú to výrobky s pridanou hodnotou a čím ďalej, tým dôležitejšie. K performance výrobkom patria aj tie, ktoré ponúkajú spotrebiteľom mimoriadne veľký úžitok a vyrukujú so špeciálnymi inováciami. Výrobky, ktoré človeku navodia pocit luxusu. To môžu byť výrobky s výťažkom z kaviáru alebo s ozajstným zlatým práškom. Ale aj anticelulitídové výrobky s dodatočnými, telo formujúcimi a zoštíhľujúcimi vlastnosťami.

BUCH TIPP Balea 2 v 1 krém & maska na ruky

Krém na ruky 2 v 1 rozmazná vaše ruky pomocou makadamiového oleja a bambuckého masla. Krém je určený pre suché ruky, môžete ho použiť ako klasický krém alebo ako masku.

6. Octan hlinitý

Ďalším trendom v kozmetike sú výrobky s obsahom octanu hlinitého. Aj keď je prečisťujúci účinok octanu hlinitého známy už niekoľko storočí, momentálne zažíva comeback na všetkých kozmetických úrovniach. Octan hlinitý je prírodnou surovinou a existuje už takmer 100 miliónov rokov. Vyskytuje sa najmä v Európe, Austrálii a Amerike. Tento minerál pôsobí ako špongia. Má v sebe dutiny, ktoré zachytávajú a viažu na seba vodu a vo vode nerozpustné látky ako tuk a usadeniny. Octan hlinitý sa často vyskytuje v kozmetike pre citlivú a nečistú pleť. Nemá chemické prísady, a tak je dobre znášateľný. Vďaka svojim vlastnostiam dokáže octan hlinitý nasať maz alebo lesk a postará sa tak o čistú pleť. Aj vo vlasovej kozmetike robí pri mastných vlasoch malé zázraky. V dekoratívnej kozmetike sa octan hlinitý nachádza v korekčných tyčinkách alebo v púdri.

 

Čo preferujete: normálnu alebo vegánsku kozmetiku?

Normálna kozmetika

alebo

Vegánska kozmetika
Hore
OKViac informácií