Menu

Tipy ohľadom diaľkovej turistiky

Turistika.

Home » Inšpirácia » Cestovanie » Tipy ohľadom diaľkovej turistiky - 11.2016

O diaľkovej turistike si môžeme čítať. Alebo môžeme spraviť prvý krok. A druhý. A tak ďalej.

Dorfidylle

„Čaro chôdze“ chce začiatočníkom aj pokročilým priblížiť Spolok rakúskych turistických dedín. Na ich webstránke sa nachádzajú tipy na túry, informácie o chatách a 36 dedinách, ktoré sú členmi spolku – od Schruns – Tschagguns vo Vorarlbersku až po Kirchberg am Wechsel v Dolnom Rakúsku.

Tipy pre turistov
  • Zvládnem to? Stačí si vybrať túru, ktorá zodpovedá Vašej telesnej kondícii. A v skupine ísť s najpomalšími.
  • Čo len spravím . . . ak sa niečo pokazí a ja sa zraním? Vtedy radšej túru ukončite. Preto je dôležité, aby ste už vopred vzali do úvahy rôzne možné trasy.
  • Bude pršať? Rovnako ako pri normálnej turistike, aj pri diaľkovej turistike je dôležité denne sledovať predpoveď počasia.
  • Kde budem jesť? Pri diaľkovej turistike je človek často uprostred nedotknutej prírody. To však tiež znamená, že obchody a reštaurácie sú v nedohľadne. Preto si musíte už pri plánovaní túry rozmyslieť, kde si budete môcť doplniť zásoby.
  • Čo budem piť? Pri turistike neplatí pravidlo, že by ste mali vypiť približne dva litre tekutín za deň. Potrebujete viac! Podľa výškovej polohy a teploty je to niečo medzi tromi a šiestimi litrami. Čistá pitná voda je ideálna, aj nie príliš horúci čaj.
Hore
OKViac informácií