Active Beauty
Tvárová sauna: krásna pokožka do 10 minút

Tvárová sauna: krásna pokožka do 10 minút

Horúca para má liečivé účinky. Dokáže sa popasovať s vyrážkami aj so suchou pokožkou: to je dôvod, prečo si už naša pokožka nechce odriekať tvárovú saunu. Poradíme vám, prečo procedúra naparovania tváre posilňuje náš imunitný systém a udržiava nás v dobrej nálade.

Zatvorte si oči, jemne si uložte tvár na mäkký obláčik z pary a po dobu 10 minút si obklopení príjemnou vôňou vychutnávajte pocit uvoľnenia a odpudenia stresu všedných dní – to je wellness v tej najčistejšej podobe. A navyše je tvárová sauna skutočným potešením pre pokožku.

 

 

Správne použitie: ako používať tvárovú saunu?

Aby ste dosiahli čo najpriaznivejšie účinky tvárového saunovania, je nutné vedieť tento prístroj správne používať. V lete by sa naparovač tváre nemal používať častejšie ako dvakrát týždenne. V zime len raz za týždeň. Príliš časté naparovanie tváre môže mať práve opačný efekt a častým dodávaním vlhkosti môžete pokožku vysušiť. Dôležité: para by mala byť vždy vlažná, nie horúca. Vždy sa stačí naparovať po dobu najviac desiatich minút. A: tvár si vždy pred použitím sauny dôkladne vyčistite.

Liečivá para otvára kožné póry a aktívne stimuluje bunkový metabolizmus. Otvorenými pórmi môžu do pokožky ideálne prenikať ošetrujúce látky – tuky vo forme sér, masiek alebo krémov. Tie obnovujú ochranný lipidový film, ktorý zabraňuje odparovaniu potrebnej vlhkosti z pleti.

Tvárová sauna: 5 blahodarných účinkov naparovača

1. Rozžiari tvár: okamžite osvieži pokožut

Teplá vodná para stimuluje mikrocirkuláciu, zásobuje pokožku kyslíkom a odplaví z tela toxíny a škodlivé látky. Výsledky sú viditeľné okamžite: zdravé červenkasté líčka ideálne zvýraznia prirodzený lesk pleti, ktorý na našej pokožke vyčaruje výživný hydratačný film. Ani po 60 minútach chôdze v lese nie je naša pleť tak krásne rozžiarená.

2. Zbohom vyrážky: tvárový naparovač má čistiace účinky

Teplo otvára póry a para odplavuje z pokožky prebytočný maz a nečistoty. Tvárová sauna je preto základným kameňom pre poctivý očistný rituál. Tip na starostlivosť o aknóznu pleť: pri saunovaní tváre pridajte do vody pár kvapiek čajovníkového oleja. Rozptýlené éterické oleje majú dezinfekčné a čistiace účinky.

3. Hydratácia zvnútra

Vďaka nahromadenej pare pôsobí pokožka sviežo, hladko a zdravo. Cieľom naparovania je zvyšovanie priepustnosti pokožky, aby ňou mohol preniknúť dostatok vlhkosti. Malý tip, aby sa cenná voda z pokožky hneď neodparila: nakvapkajte do vody na naparovanie pár kvapiek oleja (napr. kokosový alebo mandľový) a po naparení ho do pokožky jemne vmasírujte. Na pokožke sa tak vytvorí tuková vrstva, ktorá udržuje vlhkosť a zabraňuje jej odparovaniu.

4. Prirodzená obranyschopnosť vďaka tvárovej saune

Tvárová sauna prispieva ku kráse, no nielen to, dokáže nás udržať zdravých. Pri pravidelnom používaní tvárového naparovača docielime, že sliznice v nose, ústach či v hrdle budú dostatočne prekrvené, nebudú sa vysušovať a tým pádom sa nestanú živnou pôdou pre patogénne mikroorganizmy.

5. Príjemná aróma v pare sa zas postará o dobrú náladu

Už to nie je tajomstvom: vône priamo vplývajú na našu náladu. Nakoniec, každý si na vlastnej koži môže vyskúšať, aký je výsledný efekt aromaterapie. Skúste si do sauny pridať pár kvapiek ružového éterického oleja.  Vôňa ruží by mala pôsobiť harmonizujúco. Ak ste unavení a nedokážete sa sústrediť, vyskúšajte zas osviežujúci citrusový olej. Nemôžete zaspať, premohol vás stres? Potom je pre vás ideálny levanduľový olej. Že neveríte? Vyskúšajte to! Vhodné oleje nájdete aj v ponuke dm.