Menu

Pekné vrkoče

Rybí, krútený vrkoč so slučkami a boxerský vrkoč. Tipy, triky a výrobky.

Home » Krása » Starostlivosť o vlasy » Peknévrkoče - 07.2016

Toto leto je prepletené vrkočmi. Viažeme, točíme a uzlíme, čo len vlasy dovolia.

Rybí vrkoč

junges Mädchen mit Fischgrätzopf

Zapletané. Jedna technika, veľa možností. Klasiky ako rybí vrkoč sa nosia neupravené.

Ako spraviť bočný rybí vrkoč: Vlasy rozdeľte na dva pramene. Z vonkajšej strany jednej časti oddeľte malinký pramienok vlasov a veďte ho k vnútornej strane druhého prameňa.
Platí, že čím menší pramienok oddelíte, tým drobnejší bude vrkoč. Preložený pramienok pripojte k hlavnému prameňu. Tento krok opakujte striedavo na oboch stranách. Nakoniec zviažte vlasy gumičkou. Vrkoč ešte trochu rozčuchrajte, aby vyzeral neupravene.
Stupeň náročnosti: stredný

Tip:

Vo vlasovom štúdiu získate skvelé tipy na zapletanie vlasov alebo si môžete dať vrkoče zapliesť expertmi rovno na mieste.

Slučky na vrkoči

Tento variant vyzerá najlepšie na hladkých vlasoch. Preto si ich predtým vyžehlite.

junges Mädchen mit Knoten im Zopf

Trendové. Vrkoč nemusí byť zapletaný.

Ako spraviť slučky na vrkoči: Cestičku vo vlasoch veďte na stred a vlasy rozdeľte na štyri rovnako veľké pramene. Dva vonkajšie pramene zafixujte gumičkou. Dva vnútorné pramene obtočte okolo už spravených copov a zospodu zafixujete sponkou. Vďaka spreju na vlasy tento look vydrží, koľko treba.
Stupeň náročnosti: ľahký

Krútený vrkoč

Nazýva sa krútený vrkoč, lanový vrkoč alebo twisted braid, pretože pripomína špagát či lano. Nie je to ako pri komplikovaných zapletaných copoch, keď po nespočetných pokusoch samy stále neviete, ako fungujú. Pri krútenom vrkoči budete veľmi rýchlo vedieť, ako na to.

2 Mädchen mit Kordelzopf

Spojené. Pekný vrkoč pôsobí letne.

Ako spraviť krútený vrkoč: Predtým, ako začnete s krútením, sa môžete rozhodnúť, či budete krútiť vrkoč hneď od gumičky, alebo vychádzajúc z konského chvosta. Krútený vrkoč môžete nosiť aj na boku voľne zapletený, tak vznikne objemný neupravený dojem.
Stupeň náročnosti: ľahký

BUCH TIPP Balea sprej na vlasy

Takto sa dostaví dovolenkový pocit: vytvorte si plážové účesy pomocou stylingového spreja od Balea, ktorý sa postará o plážový vzhľad. Vlasy sú vďaka pantenolu a glycerínu vyživené a nepôsobia mastne.

 

Boxerský vrkoč

To, čo kedysi boxerky nosili na tréningu, sa túto sezónu povýšilo na jeden z najrozšírenejších účesov. Boxerské vrkoče vydržia po celý deň, podľa štruktúry vlasov aj dlhšie. Pritom sú pri ženských outfitoch peknou štýlovou zmenou. Pokiaľ však nie ste profík v zapletaní vlasov, mali by ste sa pri týchto vrkočoch poobzerať po pomocnej ruke.

2 Mädchen mit Boxer Braids

Spletité. Boxerské vrkoče sú síce neskutočne krásne, no aj veľmi náročné, ak nie ste profík v zapletaní vlasov.

Ako spraviť boxerský vrkoč: Najlepšie sa vám tento účes podarí s neumytými vlasmi. Ak ich také nemáte rady, môžete vlasy zjemniť stylingovým krémom.
Stupeň náročnosti: skôr ťažký

Krok za krokom k boxerskému vrkoču:
Krok 1: Najskôr vlasy rozdeľte na dve časti. Cestičku ťaháte na stred po celej dĺžke až k zátylku. Ak máte husté vlasy, môžete jednu stranu upnúť do gumičky.
Krok 2: Voľnú stranu pleťte odpredu až úplne nadol. Snažte sa vrkoč pliesť čo najbližšie k pokožke hlavy. Pri boxerskom vrkoči sa vlasy pletú zospodu a nie zvrchu ako pri francúzskej verzii.
Krok 3: Teraz do vrkočov priberajte pramene vlasov striedavo sprava a zľava. Dbajte pritom na to, aby bol vrkoč čo najbližšie k temenu hlavy, nech potom neodstáva od vrchnej časti hlavy.
Krok 4: Len čo sa dostanete po krk, môžete zvyšok normálne dopliesť do konca.
Krok 5: Celý postup zopakujte na druhej strane.

Pletieme ako profíci:Čítať ďalej

Všeobecne platí, že zapletanie je najjednoduchšie, ak vlasy najskôr zopneme vysoko do konského chvosta.

 Rybí vrkoč

Návod krok za krokom:

Po prvé. Vlasy rozdeľte na dve rovnaké časti.
Po druhé. Z vonkajšej strany ľavého prameňa oddeľte malý pramienok a priložte ho k pravému prameňu vlasov.
Po tretie. Potom oddeľte malý pramienok z pravého prameňa a pripojte ho k ľavému. Týmto striedavým pokladaním jednotlivých pramienkov vzniká rybí vzor.
Po štvrté. Vrkoč zapleťte až po koniec a zviažte gumičkou. Prstami ho zľahka rozčuchrajte. Tým vrkoč získa zľahka ležérny look.

Tip: Ak na konci obviniete gumičku malinkými pramienkami vlasov, bude vrkoč vyzerať ešte krajšie.

Vrkoč z piatich prameňov

Fünffach-Zopf

Návod krok za krokom

Po prvé. Vlasy rozdeľte do piatich rovnako veľkých prameňov.
Po druhé. Vonkajší ľavý prameň potiahnite ponad vedľajší prameň a uložte pod tretí prameň.
Po tretie. Teraz vonkajší pravý  prameň potiahnite ponad vedľajší prameň a uložte pod tretí prameň.
Po štvrté. Pokračujte v tomto zapletaní, až kým vrkoč nebude dostatočne dlhý.

Táto forma zapletania je malou obmenou holandskej metódy.

Eva Mühlbauer

Novinárka, ktorá má rada všetky krásne veci. Vyznávačka módy, vášnivá čitateľka a baletka. Svoj prvý beauty produkt si kúpila v 12 rokoch, a to make-up od dm značky alverde. Už 20 rokov nevyšla z domu bez nalakovaných nechtov.

Hore
OKViac informácií