Menu

Starostlivosťou k bdelosti

Kozmetika so zložením proti únave dodá vašej bledej pleti energiu.

Home » Krása » Starostlivosťou k bdelosti - 04.2017

Unavená a fádna pleť patrí včerajšku. Vďaka špeciálnym kozmetickým produktom získa pleť aj vlasy novú energiu. Táto osviežujúca kozmetika ihneď zatočí s príznakmi únavy.

Kto by to nepoznal. Vo všetkom máme byť stopercentné, ak nie viac. Rodina, kariéra, deti, domácnosť, partner, láska, voľný čas, fitness, priatelia a zas dokola. Život sám o sebe prináša známky únavy. A nikde ich nie je lepšie vidno ako na našej pokožke. Predovšetkým na tvári sa nedostatok spánku a energie nedá kompenzovať donekonečna. K tomu sa pridajú aj vonkajšie vplyvy ako UV žiarenie, dym z cigariet, znečistený vzduch, príliš dlhé pracovné dni, príliš krátke prestávky na oddych. Zdá sa, že stres je konštantou v živote nás všetkých.

A pokožka na to reaguje: napnutá tvár, fádna pokožka, malé, ale nepekné ryhy a opuchnuté oči patria k rannému odrazu v zrkadle. A keďže dlhá, chladná zima sa tiež podpísala pod unavenú a slabú pokožku, mohla by si pokožka aj vlasy práve teraz dopriať poriadnu porciu starostlivosti a nakopnúť sa novou energiou. Je najvyšší čas bunky poriadne prevetrať a dodať im správne výživné látky!

Špeciálne produkty so zložením proti únave dodajú pokožke a vlasom nový lesk a viac rozpínavosti a žiarivosti. Takzvaná osviežujúca kozmetika zatočí s príznakmi únavy s okamžitým účinkom. Vďaka nej je pleť pružnejšia a zvyšuje svoju prirodzenú odolnosť. Pokožka automaticky pôsobí sviežejšie. Kozmetika sa prispôsobí prirodzenému odtieňu pleti, a tým ho vyrovná. Bunky majú opäť zásoby energie. Pri sprchovaní alebo pri každodennej starostlivosti. Samozrejme, v prevedení pre ženy a pre mužov.

O účinkoch s okamžitým efektom

Ale ako vlastne dochádza k tomuto prívalu energie? Osviežujúca kozmetika pre pleť pracuje s najrôznejšími kombináciami účinných látok. Účinky, ktoré sa pritom dostavia, sú vždy rovnaké. O čo teda ide pri zložení proti únave?

  • Vitamíny a stopové prvky. Koktejl z vitamínov A, C, E, F a stopových prvkov ako vápnika, magnézia a zinku dodáva pleti pružnosť. Pokožka pôsobí sviežo a ružovo.
  • Hydratácia. Osviežujúca kozmetika obsahuje väčšinou komplex postavený na kyseline hyalurónovej. Dodáva veľmi veľa vlhkosti, čím sa pleť stáva hladšou a žiarivejšou.
  • Ochranný plášť. Komplex rôznych antioxidantov (zachytávačov voľných radikálov), ako napríklad koenzým Q10 alebo rôzne peptidy, chránia pleť pred škodlivými votrelcami zvonku. Okrem toho je vďaka nemu pleť napnutá, hladká a žiari. A to s dlhotrvajúcim účinkom.
  • Arómy. Zmes aróm z vitalizujúcich a povzbudzujúcich substancií, ako sú citrusové vône, mäta, verbena alebo káva, znásobí olfaktorický účinok. Predovšetkým pri sprchovacích géloch zažijete malé obrodenie.

Tip active beauty svet plný výhod

Uplatnite si zľavu 10 % na celý nákup ako samostatnú výhodu za 150 bodov. Zľavy na vybrané produkty sa dajú uplatniť za rôzne počty bodov (od 5 do 25) prostredníctvom dmApp alebo pri pokladnici. 

Starostlivosťou proti únave očí

Stres, nedostatok spánku a príliš málo oddychu vidno najskôr pod očami. Tam je pleť veľmi citlivá a hneď reaguje na vyššie spomínané ujmy. Opuchnuté oči s tmavými kruhmi nie sú žiadnou výnimkou. Produkty, vďaka ktorým môžeme aspoň opticky dobehnúť spánok, skutočne robia ráno divy.

Tip: Starostlivosť o oči vďaka masáži. Krém zľahka naneste okolo očí a rozotierajte zakaždým dvomi prstami smerom von. Zmierni to aj opuchy.

Kozmetika proti únave pre očné partie zaznamenáva výsledky ihneď, odstráni nedostatky a zmierni kruhy pod očami a ďalšie príznaky únavy. Napnutá a hydratovaná pleť je okrem toho každým použitím odolnejšia.
Veľmi obľúbená je očná kozmetika tohto typu aj medzi mužmi. Ich pleť je vystavená rovnakým stresovým faktorom, ale nepotrebuje špeciálnu starostlivosť. Mužská pokožka je totiž silnejšia a robustnejšia, presne vzaté o takmer 15 % hrubšia ako ženská pokožka. Muži majú viacej mazových žliaz a musia vydržať dennodennú záťaž holenia. Wake up kozmetika pre muža nie je preto taká mastná a obsahuje aj účinné látky proti zápalom z holenia. Ženšen, kávové výťažky a poriadna porcia vitamínu C dodajú hydratáciu a energiu a pleť pôsobí hneď sviežejšie.

1. Príprava. Aby ste tvár pomaly prebudili, stimulujte pokožku tváre jemným štipkaním.
2. Povzbuďte a masírujte. Ku koncu celú pokožku tváre rýchlo, no stále jemne štipkajte, aby sa dostatočne zásobila kyslíkom a mohla uvoľniť. Pre bdelé oči tlačte končekmi prstov na jeden bod 2 cm nad vnútorným kútikom očí.

Rýchlejšia vzpruha vďaka voňavej sprche

Ak neviete ráno vyliezť z postele, mali by ste zvážiť zážitkovú voňavú sprchu. Len ťažko by ste hľadali lepšie ranné nakopnutie. Pri týchto sprchovacích produktoch ide do popredia, samozrejme, zážitok zo sviežej vône, väčšinou vo forme vôní citrónu, pomaranča, verbeny, mäty alebo bergamotu. Počas sprchovania sa šíri vôňa plná energie a vyháňa z nás posledné zvyšky únavy. Ak sa k tomu sprchujete ešte aj v o niečo chladnejšej vode, nestojí energickému začiatku dňa nič v ceste.

Tip: Striedavé sprchovanie prebúdza, je dobré na prekrvenie a posilňuje imunitný systém.

Zdá sa, že privilégiom mladosti sú okrem pleti bez vrások aj vlasy, ktoré držia tvar a sú plné lesku. Avšak aj mladé vlasy trpia kvôli vonkajším a vnútorným vplyvom a môžu vykazovať známky ­vyčerpania. Príčinou môže byť chladná zima alebo nezdravé stravovanie, ich následky je poznať hneď. Vlasy strácajú na jemnosti, lesku a pôvabe, prirodzená vitalita a výkonnosť vlasových vláken sa znižuje. Aj pokožke na hlave rozhodne chýba vlhkosť.

Nestrachujte sa však, aj tieto energetické rezervy sa dajú špeciálnou ­starostlivosťou znovu obnoviť. Na wake-up call nie je nikdy neskoro.

Najlepší pomocníci na prebudenie
BUCH TIPP Balea MEN sprchovací gél Arctic fresh

Sprchovací gél Arctic fresh od Balea MEN vďaka svojmu pH jemne a hĺbkovo čistí vašu pleť. Osviežujúci mentol vás zaručene nabudí a navyše svojou čerstvou vôňou oživí vaše zmysly.

BUCH TIPP Balea MEN krém Energy Q10 Intensiv

Pleťový krém Balea MEN s Q10 a zelenou kávou posilňuje a osviežuje unavenú a stresovanú mužskú pleť. Krém cielene pôsobí na kruhy pod očami a známky únavy.

 

5 prírodných nabudení

 

Vďaka týmto piatim trikom budeme vždy vyzerať čerstvo a oddýchnuto

Masáž. Prebuďte pleť okolo očí klopkavými pohybmi. Prispeje to k jej prekrveniu. Tip: nanášajte týmto spôsobom očné krémy, podporí to efekt.
Smiech. Také jednoduché a také účinné! Minútové robenie grimás uvoľní črty tváre, ktorá bude znovu žiariť - a to v pravom slova zmysle.
Voda. Tvár umývajte výlučne studenou vodou, podporuje to prekrvenie a navyše vás aj prírodne nabudí.
Uhorka. Plátky uhorky pôsobia rýchlo a účinne pri opuchnutých očiach. Nechajte si ich na nich dve minúty a relaxujte. Tip: rovnako fungujú vychladnuté čajové vrecká alebo lyžičky.
Vzduch. Čerstvý vzduch robí našu pleť čerstvou. Ak to počasie dovolí, spite pri otvorenom okne alebo sa prejdite pešo do práce.
Hore
OKViac informácií