Menu

Urobte si gélové nechty sami

Urobiť si gélové nechty sama je jednoduchšie, než si myslíte. Návod aj pre začiatočníkov.

Home » Krása » Urobte si gélové nechty sami - 08.2020

V nechtovom štúdiu sme počas manikúry rozmaznávané a nechty po nej vyzerajú perfektne. Ale to neznamená, že si nemôžeme urobiť gélové nechty aj sami. Pomocou týchto trikov sa podarí profesionálny vzhľad.

S lakmi na nechty ste oboznámené už dávno. Ale len niektoré z nás majú odvahu si urobiť gélové nechty samy. Prečo vlastne? Práca s gélom nie je nič zložité, človek potrebuje iba cvik a návod – a dobré vybavenie, ktoré si môžete jednoducho zakúpiť.

Urobte si gélové nechty sami: správne vybavenie

Kto si chce urobiť gélové nechty sám, potrebuje okrem typických nástrojov na manikúru (pilník na nechty s rôznou drsnosťou, paličky z ružového dreva, vatové tyčinky) ešte iné špeciálne nástroje na umelé nechty. K nim patrí UV lampa alebo LED lampa, čistiaca tekutina pre umelé nechty, rôzne gély (podkladový, nanášací a krycí gél), ako aj tampóny na manikúru.

Kto chce svoje nechty gélom aj predĺžiť, nielen modelovať, potrebuje okrem toho aj špeciálne nechtové tipy. V dm nájdete kompletné vybavenie na vytvorenie gélových nechtov.

 

6 krokov k perfektným gélovým nechtom

Ako si urobiť gélové nechty sám v šiestich jednoduchých krokoch. Kto si však hneď netrúfa urobiť si nechty sám, vyskúša si postup na modelových nechtoch. Pre všetkých tých, ktorí chcú ísť priamo na vec, platí: najlepšie je postupovať necht za nechtom. Tak je výsledok väčšinou najrovnomernejší.

Krok 1: Odstránenie starého gélu

Aby ste mohli začať s novou manikúrou, je najskôr potrebné z nechtov kompletne odstrániť starý gél. Profesionáli odstraňujú gélovú vrstvu pomocou elektrickej frézy na nechty. Doma môžete na to použiť aj pilník na nechty. Dôležité pri použití: prvú vrstvu je najlepšie odstrániť pomocou hrubého pilníka na nechty. Čím viac sa pri pilníkovaní približujete k prirodzeným nechtom, tým jemnejší by mal byť pilník, aby ste nič nepoškodili. A takisto dôležité je: nikdy nepilníkujte tlakom, ale vždy postupujte jemne a opatrne.

Krok 2: Príprava prirodzených nechtov

V tomto kroku postupujte ako pri zvyčajnej manikúre: prirodzené nechty upravte pilníkom na požadovanú dĺžku a kožtičku na nechtoch opatrne zatlačte paličkami z ružového dreva. Aby boli nechty neskôr obzvlášť pevné, môžete v tomto kroku prirodzené nechty zdrsniť extrémne jemným pilníkom (nazývaný aj Buffer). Dôležité: neodoberte pritom priveľa zo štruktúry nechtu. Nechty sú dostatočne drsné keď stratia svoj prirodzený lesk a pôsobia hodvábne matne. Zdrsnenie nechtov nie je pri tvorbe DIY gélových nechtov nevyhnutné – iba po takomto ošetrení gél lepšie drží. Spravidla sa výsledok vydarí aj bez zdrsnenia.

Krok 3: Predĺženie prirodzených nechtov

Nechtové tipy sú umelé nechty z akrylu na predĺženie prirodzených nechtov. Gélové nechty sa síce dajú urobiť aj bez tohto kroku (vtedy sa gél jednoducho nanesie na prirodzený necht) – ale kto chce mať dlhé nechty, mal by vždy použiť nechtové tipy, pretože tieto sú značne stabilnejšie ako vlastné nechty. Tipy sa nanášajú pomocou špeciálneho lepidla na nechty. Dbajte na to, aby umelý necht na prirodzenom nechte perfektne sedel, aby sa medzi tieto dve vrstvy nedostal žiadny gél.

Krok 4: Vytvorenie správneho podkladu

Tak ako pri zvyčajnej manikúre, aj pri tvorbe gélových nechtov sa nanáša podkladová báza. Táto prvá priesvitná vrstva gélu vyrovná nerovnosti a neskôr umožní lepšie priľnutie gélu. Kvôli ochrane by sa mala pred nanesením podkladovej bázy na kožtičku okolo nechtov natrieť tenká vrstva vazelíny.  Potom môžete začať: na nechty rovnomerne naneste tenkú vrstvu podkladového gélu, rovnako ako pri podkladovom laku, a podľa inštrukcií od výrobcu nechajte vyschnúť pod UV lampou.

Krok 5: Správne nanesenie gélu

V nasledujúcom kroku nanesiete na nechty samotný farebný gél. Ako pri zvyčajnom laku na nechty, najlepšie v dvoch tenkých vrstvách. Tak bude výsledný efekt obzvlášť dobre krycí a dlhotrvajúci. Po tom, ako ste naniesli prvú vrstvu a nechali ju stvrdnúť pod lampou, objavia sa na povrchu nechtu zvyšky vlhkosti. Túto takzvanú „vrstvu potu“ odstránite jednoducho pomocou tampónov z buničiny a hneď môžete naniesť druhú vrstvu a nechať ju stvrdnúť.

Krok 6: Nakoniec vrchný lak

V poslednom kroku musí byť nechtový gél už len prekrytý. Na to sa použije špeciálny vrchný lak pre umelé nechty a taktiež sa nechá zaschnúť pod UV lampou. Dôležité pritom je: vrchný lak nielenže nechtom dodá lesk, ale ich aj ochráni. Táto posledná vrstva má preto často osobitne pevnú a tuhú konzistenciu, ktorá môže spôsobiť to, že nechty budú vyzerať neprirodzene objemné. Preto si dajte pri nanášaní pozor a naneste iba slabú a rovnomernú vrstvu vrchného laku. A to by sme mali: gélové nechty sú hotové.

Hore
OKViac informácií