Active Beauty
Vďaka týmto 5 tipom budú vaše pery „na vybozkávanie“

Vďaka týmto 5 tipom budú vaše pery „na vybozkávanie“

Je možné, aby ste sa v rámci pár sekúnd cítili sebavedomejšie a krajšie? S obľúbeným rúžom kedykoľvek a v okamihu! Ponúkame vám 5 najlepších trikov, ako aj v čase korony a rúšok na tvári môžu byť vaše pery krásne a ako na nich udržať rúž čo najdlhšie.

Namaľovať si pery aj pod maskou? Ale no prosím! Aj keď nás korona v mnohom znechucuje: nášho najobľúbenejšieho kozmetického spoločníka a jeho dokonalého účinku sa určite nezriekneme! Nakoniec aj mnohé štúdie preukázali, čo sme si už aj tak dávno vedeli: červené pery nielenže úžasne vyzerajú, ale dodajú aj dávku sebavedomia a signalizujú silu a nezávislosť. V časoch korony je tu len jedna výzva: kto nosí denne rúško, musí (okrem nečistej pleti) počítať s tým, že mejkap a rúž sa v priebehu dňa zmažú.

No existujú triky, vďaka ktorým budú vaše pery krásne, už ich len pobozkať!

Dokonalý rúž aj napriek rúšku

  1. Pery najprv na rúž pripravte

Aj ten najlepší rúž si vyžaduje dobrý podklad. Ideálne pomáhajú prípravky na starostlivosť o pery, napríklad pílingy, ktoré dodajú suchej pokožke vlhkosť a zbavia ju odumretých šupiniek. Princíp je rovnaký ako pri podkladových bázach pri líčení pleti: podkladová báza na pery poskytne ideálny základ pre rúž, ktorý krásne priľne k pokožke pier a vďaka nemu rúž vydrží dlhšie.

  1. Závisí to od produktu 

Práve v časoch ako sú tieto sa nám dlhotrvajúci rúž hodí ako nikdy predtým. Vďaka jeho špeciálne formulovanému zloženiu drží na perách dokonale – a neohrozí ho ani to, keď sa oň sem tam obtrie rúško. Dodatočné plus: v niektorých dlhotrvajúcich produktoch je dokonca integrovaný balzam na pery. Táto skvelá kombinácia zaručí jednak intenzívnu výdrž farby na perách, navyše zabráni jemnej pokožke pier, aby sa vysušovala!

  1. Kontúrovacia ceruzka namiesto rúžu

Kontúrovacia ceruzka dokáže byť skvelým pomocníkom, ak medzi dlhotrvajúcimi rúžmi nemáte výnimočne poruke práve svoju obľúbenú farbu. Namiesto línie okolo pier natrite kontúrovacou ceruzkou celé pery. Vďaka voskovej textúre sa kontúrovacia ceruzka vôbec nezotrie – a pery? Už len pobozkať!

  1. Zafixujte ho: fixačný púder a fixačný sprej

Čo vo všeobecnosti platí o podkladových bázach a korektoroch, platí aj pre každú farbu na pery: na namaľované pery naneste opatrne štetcom transparentný, dlhotrvajúci púder alebo na pery nastriekajte fixačný sprej, predĺžite tak trvanlivosť rúžu.

  1. Pomôcky a malé zrkadielko

Ak by na rúšku ostalo viac rúžu či kontúrky, je dobré mať ten ktorý výrobok vždy poruke a pery sem tam pretrieť. Skvelé rúže s dlhotrvajúcou výdržou od dm nanesiete znovu a rýchlo a ani sa pri tom nezapotíte. Ak chcete zájsť ešte o krok ďalej, korektorom môžete nakresliť kontúru okolo pier – a perfektné pery na vybozkávanie sú hotové!