Menu

Viac objemu pre riedke vlasy

So správnymi trikmi získajú aj riedke vlasy veľký úspech

Home » Krása » Vlasové trendy » Viac objemu pre riedke vlasy - 03.2019

Želáte si husté vlasy? So správnymi účesmi a trikmi môžu mať aj riedke vlasy veľký úspech.

Ten správny strih

Dobrá správa je, že väčšina trendov v účesoch v roku 2019 je vhodná pre jemné vlasy. V zásade platí, že všetky strihy po dĺžku ramien s ostrihaním dopostupna vytvoria opticky viac objemu. Naopak to neplatí, keď sú dlhé vlasy zostrihané dorovna a siahajú pod ramená, strácajú ešte viac na objeme.

Perfektná kučera

Či už jemné vlny alebo poriadne kučery, všetko, čo vlasom dodáva pohyb, je dobré. Správnou voľbou pre dosiahnutie objemu pri spľasnutých vlasoch a prameňoch je kulma. Pri jemných vlasoch postačí na dosiahnutie pekného výsledku aj nízky stupeň teploty, pretože príliš veľa tepla by vlasy len zbytočne vyčerpalo. Ak chcete svoju hrivu postaviť na nohy dlhodobo, radíme skúsiť objemovú onduláciu u kaderníka. Je o niečo slabšia ako trvalá ondulácia a môže sa použiť celkom cielene na tie miesta na hlave, kde si želáte viac objemu. Aj tu však platí, že to nie je vhodná technika pre namáhané alebo zosvetlené vlasy.

Cestička to spraví

Ak si chcete včesať do vlasov viac objemu, začnite  úplne hore s cestičkou. Pri cestičke na stred vyznieva celý look trochu padnuto, preto sa pre jemné vlasy omnoho lepšie hodí cestička na bok. Ak ju z času na čas učešete na druhú stranu, ihneď budete mať viac objemu. Na to si naneste ešte trochu spreju so slanou vodou alebo suchého šampónu, a účes bude hneď vyzerať plnšie.

Konský cop

Ženy s jemnými vlasmi sa nemusia zriecť ani obľúbených účesov s konským copom. Dôležité je, aby sa vybral vhodný strih k tvári a ku kvalite vlasov. Čím sú vlasy tenšie, tým kompaktnejšie by mali byť ostrihané. Ak chcete účesu dodať ležérnosť, môžete nechať vlasy aj jemne rozstrapatené.

Jemné zaobchádzanie

Jemné vlasy majú veľmi citlivú štruktúru, na to by ste mali dbať aj pri starostlivosti. Po umytí ich radšej namiesto drsného šúchania opatrne osušte pritláčaním uteráku. To pomôže zabrániť poškodeniu vlasov. Pri výbere šampónu uprednostnite tie, ktoré majú špeciálne zloženie, vďaka ktorému budú vlasy posilnené no zároveň nezaťažené. Ak chcete aby účes vyzeral plnšie, vyskúšať môžete aj špeciálne kondicionéry na podporu objemu. Nanášať ich stačí len po dĺžke a na končeky.

Close-up portrait of young Caucasian woman with earring.
Portrait of young Caucasian woman standing against white background.
Portrait of young Caucasian woman looking away.
Close-up portrait of young Caucasian woman looking away.

Silné korienky

Najlepšou voľbou pri fénovaní sú spreje na korienky a posilňujúce mlieka na fénovanie, ktoré sa zapracovávajú do vlhkých vlasov. Tieto produkty posilňujú vlasové vlákna a zároveň napomáhajú k dlhotrvajúcejšiemu a flexibilnejšiemu stylingu. Po nanesení prípravkov následne vyfénujte celú hlavu na studenom alebo strednom stupni. Tak vlasy šetríte a dostanete z nich najväčší možný objem. Profesionálni kaderníci pracujú radi s plochou kefou, ktorú vedú nahor smerom od hlavy, alebo s okrúhlou kefou, ktorú počas sušenia ťahajú šikmo hore.

Knockout pre ťažkú váhu

Aj keď vidina lesku môže znieť vábivo, pre jemné vlasy sa omnoho lepšie hodia matné produkty ako tie lesklé. Ošetrujúce produkty s hodvábnymi proteínmi zbytočne zaťažia vlasy a príliš mastné gély alebo pomády zase spôsobia, že vlasy budú vyzerať redšie ako v skutočnosti sú. Vlasový púder, matné produkty a spreje so slanou vodou sú teda ideálne v prípade, že chcete získať viac objemu. Platí to aj pre obľúbené krátke strihy a pánske účesy, ktoré vďaka nim môžu vyzerať rozstrapatene.

Hojnosť farieb

Trik, s ktorým profesionáli radi pracujú, aby dosiahli väčší objem, je kontúrovanie. Pri tejto technike sa korienky vlasov okolo tváre nafarbia o jeden až dva odtiene tmavšie ako zvyšné vlasy, aby navodili pocit väčšej hustoty. Toto funguje aj pri kratších a rovnako aj pri redších vlasoch. Optický zázrak dokáže vyvolať aj balayage alebo zosvetlené miesta. Po prvé, vlasy sa pri zosvetľovaní našuchoria, a po druhé, správna technika farbenia dokáže pri svetlejších vlasoch dodať ilúziu väčšieho objemu. Zároveň je táto technika aj šetrnejšia ako kompletné farbenie.

Rýchle získanie objemu

Aby ste unaveným vlasom vdýchli nový život, nemusíte vždy zvoliť kompletný program s umývaním a fénovaním. Niekedy postačí aj trochu osvieženia v podobe suchého šampóna, ktorý nastriekajte na korienky vlasov. Podobný efekt docielite s vlasovým púdrom. Ten je navyše i šetrnou alternatívou k tupírovaniu. Ak napriek tomu radšej siahnete po hrebeni, ťahajte ho pri tupírovaní šikmo dohora a pritom na korienky nastriekajte vlasový sprej, aby nevznikol efekt helmy.

Zahustenie od profesionála

Ak túžite po dlhých vlasoch alebo by ste chceli zväčšiť objem poriadne, môžete siahnuť aj po inom riešení, konkrétne po zahustení pravými vlasovými prameňmi. Tie sa dajú kúpiť v rôznych dĺžkach, farbách a hrúbke a sú od vlastných vlasov na nerozoznanie. Zahustenie je vhodné pre vlasy dlhé aspoň osem centimetrov. Pri kratších alebo veľmi riedkych vlasoch sa dá pracovať s veľmi jemnou sieťkou vlasov, ktorá sa integruje do vlasov tak, aby ju nebolo vidieť a účinne sa zahustí prameňmi vlasov.

Hore
OKViac informácií