Menu

Recepty s vianočnými koreninami

Chute detstva.

Home » Pôžitok » Stravovanie » Recepty s vianočnými koreninami - 11.2018

Vianočné koreniny, akými sú škorica, vanilka, aníz a ďalšie, naplnia váš domov vôňou adventu. Odrazu všetko chutí rovnako ako v dobách, kedy sme si ako deti tajne pochutnávali na teplých sušienkach.

Škorica, vanilka, zázvor, klinček a aníz

Žiadne obdobie v roku nie je tak intenzívne prepojené s koreninami a vôňami ako advent. Niet divu, že sa nám tieto arómy v podvedomí spájajú nielen so sviatočnými dňami, ale aj s detstvom, kedy sme si bezstarostne, s červenými lícami, pochutnávali na babičkiných rožtekoch, ktoré pre nás piekla stále v ďalších a ďalších dávkach.

Milujeme škoricu!

Táto vianočná klasika výborne ladí aj s ďalšími koreninami, napríklad s kardamómom alebo vanilkou. Skvele chutí aj v káve alebo čaji Chai.

Typicky rakúska

Kúzlo vianočných korenín dodáva tú správnu chuť aj tradičnej rakúskej štóle. Toto pečivo má v Rakúsku dlhoročnú tradíciu. Už ich predkovia v 14. storočí piekli takzvaný „Kristov chlieb“, ktorý mal svojím tvarom pripomínať malého Ježiška zavinutého v plienkach. Vianočná štóla je dodnes symbolom vianočného obdobia a základom každého slávnostného stola. Recept na túto vianočnú pochúťku nájdete tu.

Hore
OKViac informácií